Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Yerli İmplant Neden Ucuz?

Tarih11 Ocak 2021 23:54

2024 İmplant Diş Fiyatı Hesapla

Net tedavi ücretleri için kliniklerden bilgi alınız.

Yerli implantların ucuzluğu; Türkiye’de üretiliyor olmalarından ve bu sebeple döviz kurundan dolayı fiyatların yurt dışından getirtilen implantlar kadar yüksek fiyatlı olmamasından kaynaklanmaktadır. Yerli implant markalarında, implantın titanyumunun kalitesine bakılmalıdır. Kaliteli implantlar kullanıldığında; implant çene kemiğine daha kolay kaynamaktadır. Ayrıca implant markasının devamlılığı, ileride parça lazım olması durumunda parça bulmayı kolaylaştıran bir durumdur.

Yerli İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yerli implant ücretlerini belirleyen kriterler aşağıda verilmiştir:

 • Tedavi planı kapsamında kaç adet implant yapılacağı fiyatları etkilemektedir.
 • Kullanılacak olan yerli implantın markası fiyatları etkilemektedir.
 • Tedavinin yapılacağı merkeze göre implant fiyatları değişiklik göstermektedir.
 • İmplant tedavisini uygulayacak olan hekim, tedavi ücretleri üzerinde belirleyici olmaktadır.
 • Hastanın ağız ve diş yapısı implant ücretlerini değiştirmektedir.
 • Hastanın çene kemiğinin yeterli olup olmaması, fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır.

Yerli İmplant Kullanımı Tercih Edilmeli Midir?

Yeli implantYerli implant tavsiyesi, birçok diş hekimi tarafından yapılmaktadır. Ancak tercih edilecek olan yerli implant markasının kaliteli implantlar üretiyor olması kriter olarak alınmalıdır. Kaliteli bir implantın ömrü, diğer implantlar ile kıyaslandığında daha uzun olmaktadır. Uzun yıllar boyunca hastanın ağzında 7/24 kalacak ve kendisinin çıkartması mümkün olmayacak bir uygulama olduğu için sürecin problemsiz geçmesi ve sağlıklı olması oldukça önemlidir. Tercih edilen implantlar yerli de olsa yabancı da olsa amaç kaliteli implant tercih etmek olmalıdır.

Yerli İmplant Fiyatları Nasıldır?

Yerli implant ücretlerine bakıldığında; ithal edilen implantlar ile kıyaslandığında fiyatları daha ucuz olmaktadır. Hem kur farkından hem de gümrük vergisinden dolayı ithal implantların fiyatları çok daha pahalı olmaktadır. Ancak yerli implantlar ile eş kalitedeki bir implantın daha ucuza alınması mümkün olmaktadır.

Yerli İmplant Markaları Nelerdir?

Yerli implant markaları aşağıda örneklendirilmiştir:

 • Nucleoss: 2001 senesinden beri üretimi yapılmaktadır. İzmir merkezli bir firmadır. Seneler içerisinde dünyada da ses getirmeye başlayan bir implant markası olmuştur. Sınırları her daim daha da ileri götürmeyi amaçlayan firma, implant sektöründe de yenilikler yapmaya devam etmektedir.
 • DTI: Marmara Araştırma Merkezi ve TÜBİTAK’ın ortak olduğu bir firmadır. 2012 senesinde İstanbul’da faaliyet göstermeye başlamış olan firma, artan talep doğrultusunda kapasitesini genişletmeye karar vermiş ve bu sebeple fabrikasını Kocaeli’ye taşımıştır. İmplant parçalarını nano teknoloji ile geliştirmektedir.
 • Yerli implant fiyatıImplance: Görkem Serçe’nin kurulmasını sağladığı firma, 2012 yılından beri sektöründe gelişim göstermeye devam etmektedir. Trabzon’da üretim fabrikası bulunmaktadır. Türkiye’de birçok şehirde de bayisi hizmet vermektedir. Amerikan Federal İlaç Ajansı’ndan onay alabilmiş tek Türk implant markası olma özelliğini taşımaktadır.
 • Mode: Birçok farklı konseptte implant üretimi yapan bir firmadır. Trend ürünler geliştirmeyi amaçladığı için sektörün geldiği son nokta bu firma aracılığı ile görülebilmektedir. Üretimde endüstriyel yağlar yerine saf sular tercih edilmektedir.
 • Evoss: Türkiye’nin ilk ve en büyük diş hekimliği fabrikasına sahip olan firmadır. Ortalama 40-50 yıllık bir tecrübe ile hem implantları hem de implant mekanizmalarını ve yedek parçalarını üretmektedir. Dünyada en sık tercih edilen marka olmayı amaçlamaktadır.
 • NTA: İmplantların üretilmesi, geliştirilmesi, pazarlanması ve tanıtılması aşamalarının her birini kendisi yapan bir firmadır. Son teknolojileri tercih ederek üretim yapmaktadır.En çok tercih edilen implant markası olmayı amaçlamaktadır.
 • Dentium: Hem implant hem de rejeneratif cihaz geliştiren bir firmadır. Dijital diş hekimliğine eğilmektedir. Yerli implant markası olan Dentium; hem uzmanlar ile hem de araştırma kurumları ile iş birliği yapmakta ve bu şekilde teknoloji harikası malzemeler kullanabilmektedir.
4/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp