Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Beylikdüzü Diş Teli Fiyatları

Ortodonti tedavilerinde sıklıkla kullanılan hareketli ve sabit braketler, hastaların çene, diş ve yüz problemlerine göre belirlenmektedir. Sabit ve hareketli braketler olarak iki grupta incelenen braketler, uzmanların yaptıkları tetkik ve klinik muayenesinden sonra belirlenmektedir.

Tarih13 Mayıs 2024 15:57

Sabit Braket – Diş Teli Tedavisi Beylikdüzü Ortodonti

Diş teli tedavisi beylikdüzü AkvaDent Beylikdüzü Ortodonti kliniğimiz de ortodonti uzmanımızın muayenesine istinaden sizlere tedavi planlamanız ile ilgili detaylı bilgi verilmektedir.

Basit hastalık durumlarında kullanılan hareketli braketler, hastanın kendi başına takıp çıkartabildiği aygıtlardır, fakat daha ileri seviyede olan hastalar için kullanılan aygıt tipi sabit braket aygıtlardır.

Bunlar, uzman doktorlar tarafından takılır ve takılı kalma süresi de yine uzmanlar tarafından belirlenerek zamanı geldiğinde çıkartılır. İstanbul sabit braket tedavisinde bilinen ve güvenilen adreslerden biri haline gelen Özel Akvadent Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikliği alanında uzman doktorları ile hastalarına gerekli tedaviyi önermektedir.

Sabit ortodontik tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Dişlerin üzerlerine yapıştırılan braketlerden ve braketleri birbirine bağlayarak dişlerin hareket kabiliyetini yöneten sabit braketler, uzmanlar tarafından dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır. Tedaviden net sonuç alabilmek için belirlenen zaman süresince çıkartılmayan braketler, istenen sonucu verdikten sonra yine uzmanlar tarafından dikkatli bir şekilde çıkartılmaktadır. Diş eğriliği, sıkışıklığı ve istenmeyen yerlerde dişlerin çıkması durumunda kullanılan sabit braketler;

 • Geleneksel braket sistemleri,

 • Kendinden bağlanan braket sistemleri.

olmak üzere iki ayrı bölümde incelenmektedir.

Dişlerin üzerlerine yapıştırılan bu sistemler, ön veya arka yüzeye yapıştırılarak uygulanabilmektedir. Arka yüzeye yapıştırılan “Lingual braket” çeşidi, ön taraftan bakıldığında herhangi bir şekilde belli olmayan özelliklere sahiptir. Fakat estetik bir görünüm sunmanın yanında dar bir alanda çalışma yapıldığı için bir takım dezavantajları bulunmaktadır.

Diş teli tedavisiDişlerin ön yüzüne yapıştırılan sabit braket ise dışarıdan bakıldığında kendini belli eder fakat buna karşın lingual braket çeşitlerinden çok daha avantajlı özelliklere sahiptirler. Braketler paslanmaz çelik, porselen, plastik, kompozit gibi çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Estetik materyallere göre daha fazla kendini gösteren ve estetiklikten uzak olan sabit braket, hastanın tedavisinin hem daha rahat hale getirir hem de sağlık ve güvenlik açısından daha iyidir.

Sabit braket, sonuç olarak diş teli tedavilerde farklı çeşitleri kullanılarak ya da kombin şeklinde uygulanabilmektedir. Tamamen uzman doktorun belirlediği şekilde uygulanması tavsiye edilmektedir. Beylikdüzü sabit braket tedavisinde uzman olan doktorlarımızdan randevu alarak tedavi ve uygulama aşaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

5/5 - (4 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Hilal dedi ki:

  Diş yüzeyinde dolgu olması halinde lamina yapılabilir mi?

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Hilal Hanım,
   Yapılabilmektedir. Detaylı bilgli için 0544 620 10 20 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp