fbpx
Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

Beylikdüzü Diş Teli

Beylikdüzü Diş Teli
03.02.2019

Diş Teli Fiyatı Hesapla
Bu hesaplamalarda Türk Diş Hekimleri Birliği nin belirlediği fiyatlar baz alınarak hazırlanmış olup, tahmini olarak fiyatlandırılmıştır. Net fiyat bilgisi için ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

Sabit Braket – Diş Teli Tedavisi Beylikdüzü Ortodonti

Diş teli tedavisi beylikdüzüOrtodonti tedavilerinde sıklıkla kullanılan hareketli ve sabit braketler, hastaların çene, diş ve yüz problemlerine göre belirlenmektedir. Sabit ve hareketli braketler olarak iki grupta incelenen braketler, uzmanların yaptıkları tetkik ve klinik muayenesinden sonra belirlenmektedir. AkvaDent Beylikdüzü Ortodonti kliniğimiz de ortodonti uzmanımızın muayenesine istinaden sizlere tedavi planlamanız ile ilgili detaylı bilgi verilmektedir.

Basit hastalık durumlarında kullanılan hareketli braketler, hastanın kendi başına takıp çıkartabildiği aygıtlardır, fakat daha ileri seviyede olan hastalar için kullanılan aygıt tipi sabit braket aygıtlardır.

Bunlar, uzman doktorlar tarafından takılır ve takılı kalma süresi de yine uzmanlar tarafından belirlenerek zamanı geldiğinde çıkartılır. İstanbul sabit braket tedavisinde bilinen ve güvenilen adreslerden biri haline gelen Özel Akvadent Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikliği alanında uzman doktorları ile hastalarına gerekli tedaviyi önermektedir.

Sabit ortodontik tedavi hangi durumlarda uygulanır?

Beylikdüzü diş teliDişlerin üzerlerine yapıştırılan braketlerden ve braketleri birbirine bağlayarak dişlerin hareket kabiliyetini yöneten sabit braketler, uzmanlar tarafından dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır. Tedaviden net sonuç alabilmek için belirlenen zaman süresince çıkartılmayan braketler, istenen sonucu verdikten sonra yine uzmanlar tarafından dikkatli bir şekilde çıkartılmaktadır. Diş eğriliği, sıkışıklığı ve istenmeyen yerlerde dişlerin çıkması durumunda kullanılan sabit braketler;

 • Geleneksel braket sistemleri,

 • Kendinden bağlanan braket sistemleri.

olmak üzere iki ayrı bölümde incelenmektedir.

Dişlerin üzerlerine yapıştırılan bu sistemler, ön veya arka yüzeye yapıştırılarak uygulanabilmektedir. Arka yüzeye yapıştırılan “Lingual braket” çeşidi, ön taraftan bakıldığında herhangi bir şekilde belli olmayan özelliklere sahiptir. Fakat estetik bir görünüm sunmanın yanında dar bir alanda çalışma yapıldığı için bir takım dezavantajları bulunmaktadır.

Diş teli tedavisiDişlerin ön yüzüne yapıştırılan sabit braket ise dışarıdan bakıldığında kendini belli eder fakat buna karşın lingual braket çeşitlerinden çok daha avantajlı özelliklere sahiptirler. Braketler paslanmaz çelik, porselen, plastik, kompozit gibi çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Estetik materyallere göre daha fazla kendini gösteren ve estetiklikten uzak olan sabit braket, hastanın tedavisinin hem daha rahat hale getirir hem de sağlık ve güvenlik açısından daha iyidir.

Sabit braket, sonuç olarak diş teli tedavilerde farklı çeşitleri kullanılarak ya da kombin şeklinde uygulanabilmektedir. Tamamen uzman doktorun belirlediği şekilde uygulanması tavsiye edilmektedir. Beylikdüzü sabit braket tedavisinde uzman olan doktorlarımızdan randevu alarak tedavi ve uygulama aşaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

5/5 - (4 votes)

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz, Diş Hekimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Muhyettin Yılmaz, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Hilal dedi ki:

  Diş yüzeyinde dolgu olması halinde lamina yapılabilir mi?

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Hilal Hanım,
   Yapılabilmektedir. Detaylı bilgli için 0544 620 10 20 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Gönder
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu