Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Dijital Gülüş Tasarımı

Hastaların gülme hattını değiştirerek yepyeni ve estetik bir gülüş elde etmek için yapılan tedavilerdir. Bütüncül bir tedavi tipi olarak dijital gülüş tasarımı tercih edilmektedir.

Tarih13 Mayıs 2024 14:35

Dijital Gülüş Tasarımı Hangi Tedaviler Yapılmaktadır?

Dijital gülüş tasarımında etkili sonuçlar doğuran pek çok etkili tedavi uygulanmaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilir:

– Beyazlatma işlemi ile dişlerin renk tonu açılabilir.

– Porselen laminalar dişlerin üzerlerine yapıştırılır.

– Zirkonyum kaplamalar ve emax porselenler en fazla kullanılan yöntemler arasında bulunur.

– İmplant tedavisinde hastanın önceden kaybettiği dişler tekrar kazandırılmaktadır.

 

Hem beyaz estetik (dişlerle ilgili olan kısım) hem de pembe estetik (diş eti, damak, dudak) üzerinde yapılan değişikliklerle hastanın kişiliğine ve genel görünüşüne uygun bir görünüm yakalamayı hedeflemektedir.

Hastanın tedavisine başlamadan önce ölçü, resim ve videolar kullanılarak bilgisayar ortamında özel tasarım programları ile tedavinin bitmiş halini hastaya gösterme imkanını sağlamaktadır. Hasta, dişlerine hiçbir işlem yapılmadan tedavisinin biten hali hakkında fikir sahibi olma avantajına sahip olmaktadır. Bu son teknoloji ürünü cihazlar ve onları kullanan uzmanlar sayesinde dijital gülüş tasarımı tedavi yöntemlerini düşünen insanlar çok daha kolay karar verebilmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımının Faydaları

Diş, diş eti ve dudak arasında sağlanan uyumlu görünüm, kişinin genel görünüşüne olumlu yönde katkıda bulunmaktadır. Diş üzerindeki renk farklılıklarını engelleyerek daha sağlıklı bir görünüm dijital gülüş tasarımı ile gerçekleştirilmektedir. Diş yüzeyindeki kırık ya da çatlaklar onarılmaktadır. Kişi yüz hatlarına en çok yakışan ve en doğal görünümlü gülüşe bu özel tasarım sayesinde sahip olabilmektedir.

Dijital Gülüş Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Dijital gülüş estetiği çeşitleri şöyle sıralanabilir:

 • Çekici Gülüş Estetiği: Ön dişlerin vurgulandığı, kişinin genç ve çekici bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır.
 • Sportif Gülüş Estetiği: Kişiye dinamik bir hava katan özgün estetik türüdür. Orta kesici dişlerin boyu, yan kesici dişlere nazaran daha uzun olacak şekilde tasarlanmaktadır.
 • Entelektüel Gülüş Estetiği: Çoğunlukla orta yaşlı kişiler tarafından tercih edilen gülüş estetiğidir. Bu gülüş tasarımında dişlerin tümü aynı boydadır.

Dijital Gülüş Tasarımı Kaç Seans Sürer?

Dijital Tasarım Gülüş EstetiğiKişinin ihtiyaçları doğrultusunda dijital gülüş tasarımı belirlenmektedir. Dijital gülüş tasarımında seans süresi ve sayıları uzman diş hekimleri tarafından belirlenmektedir. Seans süreleri, fiyatlandırmaları belirleyen faktörler arasında yer almaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımı En Uygun Fiyatlar

Uzman diş doktorlarının belirledikleri program dahilinde dijital gülüş tasarımı işlemleri uygulanmaktadır. Gülüş tasarımı fiyatlarının belirlenmesinde uzman diş doktorlarının yönlendirmesi sonucunda yapılacak işlem ve cerrahi müdahaleler etkili olmaktadır. En uygun fiyat seçenekleri ile kaliteli dijital gülüş tasarım uygulamaları için www.akvadent.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siteye giriş yaparak online randevu oluşturabilir ve randevularınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Dijital Gülüş Tasarımı için Dişleri Kestirmek Gerekir mi?

Tedavi sürecinde dişlerin kesilmesi ya da kaplama yapılması kesinlikle uygulanması gereken adımlar arasında yer almamaktadır. Bunun yerine koruyucu ve görünümü iyileştirici niteliğe haiz modern yöntemler tercih edilerek daha pratik ve estetik sonuçlar sağlanabilmektedir.

 

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği yapılırken göz önüne alınması gereken en önemli hususların başında kişilerin, estetik beklentilerinin en iyi şekilde karşılanması, ağız ve diş sağlığını iyileştiren etkili çözümler sunulması gelmektedir. Gülüş tasarımı planlaması gerçekleştirildikten sonra tedavi edilmesi gereken diş ve diş eti rahatsızlıkları tedavi edilmeye başlanılır. Hastanın ortodontik bir tedavi ihtiyacı bulunmuyorsa diş etlerinin seviyesine bakılır. Estetik bakımdan gerek duyulması halinde diş eti seviyesi dudak ve dişler ile uyumlu bir hale getirilmektedir.

Ağızda herhangi bir diş eksikliği bulunması halinde implant ve benzeri uygulamalar ile diş sayısı tamamlanmaktadır. Yapılan işlemlere bağlı olarak değişim gösteren iyileşme süreci boyunca gülüş estetiği tedavisine ara verilmektedir. Bu aşamalar başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra genellikle diş beyazlatma işlemine geçilmektedir. Diş beyazlatma ile dişlerde yapısal ya da dış etkenler neticesinde meydana gelen ton bozuklukları ile sararma problemleri giderilmektedir.

Dişlerdeki görsel ya da şekilsel bozukluklar bulunması durumunda estetik kompozit dolgu kullanımı ile bu bozukluklara etkili biçimde müdahale edilmektedir. Dolgu işleminin yetersiz kaldığı durumlarda ise porselen lamine ve kaplama ya da zirkonyum kaplama metotlarına başvurulmaktadır. Hastanın dudak şekli ve yüz hattı uygulamalar estetik işlemleri sırasında göz önünde bulundurulan önemli noktalar arasındadır. Gülüş tasarım işlemleri, medikal estetik uygulamalar ile de desteklenebilmektedir.

4/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp