Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Gülüş Tasarımı

Gülüş, bir insanda en önce dikkatimizi çeken haldir. Hislerimizi ve duygularımızı yansıtmak için kullandığımız bu araç kendimizi ifade edilmemiz ve güzel hissetmemiz konusunda çok önemlidir. Durum böyle olunca gülüşünü daha estetik ve güzel bir hale getirmeyi kim istemez ki?

Tarih13 Mayıs 2024 14:57

Gülüş tasarımı, son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri haline gelmeye başladı. Ağız ve diş sağlığı konusunda gelişen tıp dünyası, sadece hastalıklar konusunda değil aynı zamanda estetik görünüme sahip olunma noktasında da kişilere yardımcı olmaktadır. bu alanda yapılan gelişmeler arasında kendinden en çok söz ettiren kategorilerden biri gülüş tasarımı oldu.

İletişim, ağız yolu ile daha fazla yapılan bir işlemdir. İnsanlar, iletişim kurarken mimiklerine ve duruşlarına son derece dikkat etmek zorundadırlar. Doğuştan veya sonradan dişlerde meydana gelen şekil bozukluğu, diş eksikliği ve çürüme gibi olumsuz vakalar, iletişimde beklenen performansı engellemeye neden olan durumlardır. Gelişen diş tıbbı, “gülüş tasarımı” tedavisi geliştirerek yaşanan bu tip problemlerin ortadan kalkmasını sağlamayı başardı. Estetik diş hekimliği alanında yapılan bu uygulama ile artık daha emin gülüşler sağlanabilmektedir.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Zirkon kaplamalar, bonding, beyazlatma, diş eti operasyonları, köprüler, diş boyu ayarlaması ve dudak şekillendirmeleri gibi teknikler kullanılarak kişinin istediği gibi sonuçların verilmesini sağlayan bir diş tedavisi yöntemidir. Diş etlerindeki kötü görünümün yok olmasında büyük bir avantaj sağlayan gülüş tasarımı, dişlerde meydana gelen çürüme ve diş eksikliği gibi durumların ortadan kalkmasını da sağlamaktadır. Dişlerin renklerinin düzelmesi, çatlaklıkların giderilmesi ve eksik dişlerin tamamlanması gibi işlemlerle devam eden gülüş tasarımı tedavisi, doğal görünümlü dişlere ve diş etlerine sahip olmak isteyenlere uygulanan bir yöntemdir.

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen hastanın cinsiyeti, yaşı, sonuca dair beklentisi, yüz şekli ve dişlerin durumu gibi birçok faktör işlemde farklılıklara sebep olabilir.

Gülüş Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

Hastanın beklentisi dinlendikten sonra ilk olarak hastanın ağzından alınan ölçüler yardımıyla oluşturan kalıplarda problemeler belirlenip, bu problemeler için çözüm planlaması yapılır. Burada unutulmaması gereken şudur; elbette hastanın beklentisi ve görmek istediği sonuç dikkate alınmalıdır fakat hastalar kimi zaman yüz şekilleri ile uyumsuz tercihler yapabilir. Böyle bir durumda doktorun hastaya seçenekleri sunması ve yönlendirici olması önem taşır. Ardından hastanın ağız içi ve yüz fotoğraflarının bilgisayar üzerinde ölçümleri ve uyumu hesaplanır. Gülüş tasarımı yaptırmadan önce sonucu görebilmek artık mümkündür. Mumlar yardımıyla sonuca en yakın olan şekli işlem başlamadan görebilirsiniz.

Gülüş tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz!.

İşleme geçildiğinde öncelikli olarak diş etindeki bozukluklar giderilir. Eksik diş olması durumunda uygulanması Gülüş Tasarımıgereken cerrahi işlemler uygulanır. İyileşme döneminde bir işlem uygulanmaz. Ardından dişlere beyazlatma işlemi uygulanır ve dişlerdeki şekil bozuklukları giderilir. İhtiyaç duyulması halinde porselen ya da zirkonyum kapmalardan da yararlanılıp, sürece öyle devam edilebilir. Dişe yapılan uygulamalar esnasında dudak şekli de dikkate alınmalıdır. Eğer hasta ortaya çıkan sonuçtan mutlu ise tasarıma son hali verilip, tedavi süreci tamamlanır. Hasta isteği doğrultusunda dudak ve yüz bölgesine dolgu yaptırarak gülüşünü daha da ön plana çıkarabilir.

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen bir hasta, bu işlemi 2 ya da 15 gün içerisinde uygulatabilir. Yine buradaki önemli faktör, hastanın dişlerinin durumudur. Dişlerdeki bozuklukların derecesine göre tedavi süreci de uzayıp kısalabilir. AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru bilgi için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Gülüş tasarımı hangi tedavileri içerir?

 • Diş beyazlatma,
 • Pembe estetik,
 • Zirkonyum, porselen kaplama,
 • Ponding,
 • Ortodontik tedaviler,
 • Lamine porselenler,
 • Dudak konturlarının şekillendirilmesi,
 • İmplant.
 • Diş eti estetiği,

Gülüş Tasarımı’nın Avantajları Nelerdir?

Birçok açıdan avantaja sahip olan gülüş tasarımı, kişilerin özgüveninin artmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Beylikdüzü gülüş tasarımı estetiği konusunda sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz sayesinde, ağız ve dişlerinde sorun yaşayan hastalarımız, tedavi sonrasında birçok avantajı bir arada yakalayabilmektedir.

Temel olarak gülüş tasarımı avantajları şunlardır;

 •  Diş renginde oluşan sorunları ortadan kaldırır,
 •  Diş eti şekilsizliklerini giderir,
 •  Dişlerin dizilişlerinde meydana gelen sorunları giderir,
 •  Düzensiz boşlukları giderir,
 •  Eksik dişlerin tamamlanmasını sağlar,
 •  Yüzde meydana gelen şekil deformasyonları giderir,
 •  Diş boylarında meydana gelen düzensizliği giderir,
 •  Kırık ve çatlak dişleri tedavi eder.

Akvadent Ağız ve Diş Poliklinikliği ile iletişime geçin

İstanbul gülüş tasarımı alanında sunmuş olduğumuz başarımız sayesinde her geçen gün daha fazla tercih edilen bir adres haline gelen poliklinikliğimiz ile iletişime geçerek gülüş tasarımı hakkında detaylı bilgi alabilir, fiyatlarımız konusunda bilgi sahibi olabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

5/5 - (17 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. Cahide Araklı dedi ki:

  Gülüş Tasarımı ile ilgili fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. Akva Dent dedi ki:

   Merhabalar Cahide Hanım, 0850 303 74 74 numaralı Danışma Hattımız dan bizlere ulaşabilirsiniz.

 2. Jane dedi ki:

  May I Have Price For Hollywood Smile Design ?

 3. Jenny Ante dedi ki:

  How much for teeth Whitening? I will be in Istanbul in 2 months.

 4. Adil Güler dedi ki:

  İnstagram’dan takip ediyorum , bilgilendirme çok faydalı, en kısa sürede gelmeyi düşünüyorum 🙂

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp