Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Porselen Diş Fiyatları Nasıl Belirlenir?

30 Kasım 202397

Porselen diş, herhangi bir nedenle kaybedilmiş ya da işlevini kaybetmiş olan dişlere uygulanan ya da estetik kaygı ile yapılan işleme denir. Porselen diş ile hasta hem sağlıklı görünen dişlere hem de estetik bir gülüşe sahip olur.

İki olumlu sonucu ile hastalar ve doktorlar tarafından sıkça tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Porselen diş fiyatları belirleyen bir çok farklı etken vardır.

Tedavi sürecinin rahat geçmesinde doktorun büyük rol oynadığını söylemeliyiz. Profesyonel ve doğru işlem, porselen diş tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmesinde önem taşır. Tedavi süreci duruma göre uzun ve zorlu olabilir.

 

PORSELEN DİŞ NASIL YAPILIR?

Porselen diş sayesinde istediğiniz görünüme kavuşabilmeniz için yapılması gereken birkaç adım var. Bu adımlar:

 • Öncelikle diş hekiminizle görüşüp, porselen diş yapılacak yer ya da yerlerin ölçümlerinin yapılması gerekir. Bu ölçümler doğrultusunda diş takılacak olan boşluk için porselen diş hazırlanmaya başlanır.
 • Porselen dişiniz takılmadan önce, duruma göre, birkaç kez ölçüm kontrolü için doktorunuza gitmeniz gerekmektedir. Bu adımda, ölçülerde sıkıntıyla karşılaşmamak adına diş boşluğu birkaç kez ölçülür.
 • Ardından son adım olarak, eğer uygunsa porselen diş takılır ve tedavi tamamlanmış olur. Fakat porselen dişiniz takıldıktan sonra da kontrol için doktorunuza görünmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Porselen dişlerin ömrü yaklaşık 10 yıldır, ama buradaki asıl önemli faktör hastanın dişlerine nasıl baktığıdır. İyi bakımla bu süreyi uzatmak mümkündür, fakat çok eskiyen porselen dişler hastayı rahatsız edeceği için belli bir süre sonra mutlaka değiştirilmesi gerekecektir.

 

PORSELEN DİŞ HANGİ DURUMLARDA TAKILIR?

Porselen dişin yapılmasındaki en önemli neden hastanın tedavi edilemeyen bir çürüğünün olması ya da diş kaybı yaşamasıdır. Diş kaybının ardından oluşan diş boşluğu hastanın hayat kalitesini etkileyeceği ve yiyip içme konusunda sıkıntılar yaşayabileceği için bu gibi durumlarda tercih edilir. Son olarak estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen ya da dişinde şekil bozukluğu olan hastalar porselen diş yaptırabilir.

 

PORSELEN DİŞİN AVANTAJLARI

 • Dayanıklı bir materyal olduğu için uzun zaman porselen dişi kullanmak mümkündür.
 • Düşük maliyeti ve estetik görünümü ile hastalar tarafından tercih edilir.
 • Tedavi süreci diğer işlemlere göre daha kısa sürer.
 • Güzel bir gülüş kazanmanızı sağlar. Estetik kaygı taşıyan hastalar tarafından da sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Tedavi öncesinde doktorla görüşüp muayene olmak çok önemlidir. Diş muayenesine göre kaç dişe işlem uygulanacağı ve nasıl bir yol izleneceği belirlenir. Fakat 2024 yılında porselen diş fiyatları ile ilgili en doğru ve kesin ücret bilgisi için bir diş hekimiyle görüşmek daha doğru olacaktır. AkvaDent diş kliniği farkıyla porselen diş fiyatları konusunda en doğru bilgi için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Porselen Diş – AkvaDent Diş Kliniği

En çok tercih edilen diş kaplama yöntemlerinden porselen diş kaplama kliniğimizde uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

​Porselen diş kaplama (ya da halk arasındaki söylemiyle kısaca diş kaplama), bir şekilde olması gerektiği gibi görünmeyen dişleri, doğal görünüşüne zarar vermeyecek şekilde onarmaya yarayan bir dental estetik işlemidir. Bu görüntü bozukluğu genellikle dişlerin arasındaki boşluğun gereğinden fazla olmasından, dişlerin olması gerekenden kısa olmasından veya simetrik olarak uyumsuz görünmesinden kaynaklanır. Bir kaza veya yaralanma sonucu bir parçası kırılan dişlerin tedavisinde de yine porselen kaplama işlemine başvurulmaktadır.

 

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Porselen diş kaplama işlemi basit birkaç adımda tamamlanır. Öncelikle dişler kaplamanın yerleştirilmesine uygun hale getirilmek üzere törpülenerek temizlenir. Ardından temiz dişlerin mold yöntemiyle kalıbı alınır. Bu kalıp sayesinde, üretilecek porselen kaplamanın boyutları hatasız olarak hesaplanmış olur. Dişinizin bir çeşit görüntüsü olan kalıp üretime gönderilir ve birkaç gün içerisinde diş hekiminiz tarafından kimyasal bir yapıştırıcı ile temizlenmiş dişlerinize oturtulur. Porselen diş kaplama ücreti ortalama 3 seans sürmektedir.

Porselen Diş Fiyatları (Diş Kaplama Fiyatları)

Porselen diş fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulmalı. Her Sene Porselen diş fiyatları özel klinikler, devlet hastaneleri ve özel hastaneler için olmak üzere Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir.Belirlenen Porselen Diş fiyatları kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini içermemekle birlikte rekabet şartlarından dolayı internet üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Dolayısıyla hem fiyat bilgisini öğrenmek hem de ihtiyacınız olan tedaviyi detaylı olarak belirlenmesi için klinik muayene gerekmektedir.

İŞLEM TÜRÜ 2024 KDV HARİÇ TL 2024 KDV DAHİL(%8) TL
Tek Parça Döküm Kuron 351,85 380,00
Veneer Kuron (Akrilik) 439,81 475,00
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik)
(Abutment Ücreti Hariç)
1.115,74 1.205,00
Laminate Veneer (Akrilik) 532,41 575,00
Laminate Veneer (Seramik) 1.069,44 1.155,00
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 1.023,15 1.105,00
Geçici Kuron (Tek Diş İçin) 120,37 130,00
Kuron Sökümü (Tek Sabit Üye İçin) 92,59 100,00

Porselen kaplama işlemi kullanılan malzemenin fiyatından tutun da işlemi gerçekleştirecek doktora kadar pek çok etken ile belirlenmektedir. Dilerseniz bu etmenlerin neler olduğuna ve porselen diş fiyatları konusunda neden etkili olduklarına biraz daha yakından bakalım.

 

1.Porselen diş yapımında kullanılan malzemenin (seramik, zirkonyum vb.) kalitesi:

Diş hekimlerinin; porselen diş kaplama konusunda ilk tercihleri seramik veya zirkonyumdur. Çünkü bu maddeler doğal içerikli oldukları için sağlığa hemen hemen hiçbir zararları yoktur. Ayrıca dayanıklı yapıları sayesinde hastaları yarı yolda bırakmazlar. Kullanışlı ve fonksiyonel oldukları da söylenebilir. Ancak her konuda olduğu gibi porselen diş fiyatları konusunda da kalite ve fiyat diş hekiminin ve hastanın talepleri doğrultusunda beraber artıp azalabilir. Bizim tavsiyemiz söz konusu sağlık olduğu zaman belirli bir fiyatın altına inmemeniz olacaktır zira fiyat konusunda ucuza kaçmanız sizi kalite anlamında zarar sokacaktır. Zira kaliteli malzemeden üretilen porselen diş kaplamalar kullanıma da bağlı olmak kaydıyla 10 – 15 yıl boyunca kullanılabilmektedir.

 

2.Porselen diş yapımında kullanılacak uygulamanın türü:

Hastanın duyduğu rahatsızlığın ihtiyaçlarına ve diş hekiminin tavsiyesine göre porselen diş kaplama konusunda sıkça tercih edilen 4 farklı temel metod bulunmaktadır. Bu yöntemler: Porselen laminate veneer, zirkonyum kaplama, metal destekli kaplama ve empress (Full Porselen) diş kaplama şeklinde özetlenebilir. Uygulanacak tedavi yönteminin türü, tedavi sonrasında çıkacak faturayı da doğrudan etkilemekte. Dilerseniz bu yöntemlere biraz daha yakından bakalım.

 

3.Porselen diş kaplama yapılacak diş sayısı:

Porselen diş kaplama işlemini tüm dişler için yapmak mümkündür. Diş hekimi ile görüşüldükten ve isteklerinizi dile getirdikten sonra diş için gerekli işlemler belirlenir. Ardından gerekli bilgilendirme yapılıp, işleme başlanılabilir.

 

4.Porselen diş kaplama uygulamasını yapacak diş hekimi:

Kaplama yaptıracak hastalar için en önemli adım doğru diş hekimini seçmektir. Yanlış ya da hayal kırıklığı yaratacak bir sonuçtan kaçınmak için sizi anlayan bir diş hekimini seçmek büyük önem taşır. Tabii tecrübeli bir diş hekimi, porselen diş fiyatları konusunda da ciddi bir artış anlamına gelecektir.

Porselen diş kaplama yaptırmak isteyen hastalar için fiyat konusu önceden konuşulmalıdır. Hastanın gideceği diş hekimi ve kullanılacak malzemelerin türüne göre fiyat aralığı değişiklik gösterir. Bu sebeple eğer aklınızda böyle bir fikir varsa, en doğrusu diş kaplama fiyatları konusunda diş hekimi ile iletişime geçmek olacaktır.

Bahsedilen bütün uygulamalar için, profesyonel ve güler yüzlü uzmanlarımız ile sizleri AkvaDent Diş Kliniği’ne bekliyoruz.

 

Lamine Veneer Hangi Durumlarda Yapılır ve Avantajları Nelerdir?

Lamine veneer, ön dişlerde meydana gelen bozulmaların düzeltilmesi amacıyla yapılan bir işlemdir. Birçok farklı neden ile lamine veneer yapılır:

 • Dişlerde her ne sebeple oluşmuş olursa olsun meydana gelen renk değişimleri,
 • Dizlerin yanlış ya da çarpık dizilimi,
 • Ön dişlerin arasındaki boşlukların kapatılması,
 • Kısa dişlerin uzatılması,
 • Diş minesinde meydana gelen bozukluklar ve dişlerdeki aşınma,
 • Kırılmış olan dişlerde

Lamine veneer da amaç, hastanın dişlerinde meydana gelen bozulmaları düzeltip, estetik bir gülüşe kavuşmasını sağlamaktır.

 

Lamine Veenerın Avantajları Nelerdir?

 • Diş üzerindeki ince doku kaldırılarak işlem uygulanacağı için sıcak ve soğuk hassasiyeti minimum olur,
 • Dişinizin doğal yapısı bozulmadan üzerine işlem uygulanacağı için doğal diş hissini yitirmezsiniz,
 • Kahve, çay gibi dişleri sarartan içecek ve yiyecekler tedavi sonrasında dişlerinizde renk değişimine sebep olmaz. Uzun süre istediğiniz görünümü korumanızı sağlar,
 • Lamine veener yapıldıktan sonra dişlerinizden kolay kolay düşmez,

Son olarak ise, dişleriniz yapılmadan hazırlanacak diş modeli sayesinde dişinizde meydana gelecek değişiklikleri önceden görebilirsiniz.

 

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama, dişe yapılan diğer kaplamalar gibi dişinizin üzerine ya da eksik dişlerinizi tamamlamak için yapılabilir. Görünüş olarak diğer kaplamalara bakılarak daha doğal durduğu için ön dişlerde daha çok tercih edilir.

 

Zirkonyum Dişin Avantajları Nelerdir?

 • Beyaz renkte olduğu için daha doğal durur ve estetik bir gülüşe kavuşmanızı sağlar.
 • Sadece ön dişlerde değil arka dişlerde kullanmakta mümkündür. Çiğneme kuvvetine karşı yüksek olan direnci sayesinde arka dişlerde de herhangi bir problem yaşamazsınız.
 • Bugüne kadar yapılan klinik araştırmalarda alerjik bir duruma sebep olmadığı da ortaya konulmuştur.
 • Zirkonyum kaplamanız için ayrıca bir bakım rutini oluşturmanıza gerek kalmaz. Günlük diş bakımızı yapmanız yeterli olacaktır.

 

Metal Destekli Kaplamalar

Dişlerde meydana gelen ciddi problem ve kayıplarda kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kanal tedavisinde dişlerde kırıklar olduğunda, dişlerde aşırı madde kaybı olduğunda, diş altlarında çürükler meydana geldiğinde ve bu gibi durumlarda dişlere kaplama yapılır. Dişlerdeki şekil bozukları hastayı rahatsız ediyorsa, estetik amacıyla da yapılabilir.

Metal destekli kaplamaların yapımı ortalama 4 seans sürer, tedavi tamamlanana kadar da hastaya geçici protez diş yapılarak dişlerin korunması sağlanır. Metal destekli kaplamalarınız yapıldıktan sonra en az 5 yıl kadar gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

 

Empress (Full Porselen) Diş Kaplama                                               

Dişlerinde, doğal bir görünüm isteyen hastaların en çok tercih ettiği kaplama türüdür. Hatta öyle ki, kendi dişlerinize ne çok benzeyen ve yapay durmayan tek kaplama çeşididir.

Genelde estetik kaydılar sebebiyle tercih edilen full porselen diş kaplama, diş rengini değiştirmek, aralıklı dişlerin kapatılması, dişlerin boyunun uzatılması ve estetik bir gülüş için de yaptırılıyor.

Tedavi sürecinde ise, öncelikle dişlerde ölçü alındıktan sonra, uyuşturma ve aşındırma işlemleri uygulanıyor. Kaplamalar için uygun şekil verilip diş ölçüsü alınıyor ve diş işlem için hazırlanıyor. Son aşamada ağızda prova ediliyor, gerekiyorsa düzeltmeler yapılıyor ve özel yapıştırıcılar sayesinde diş üzerine yapıştırılıyor.

 

Beylikdüzü Porselen Diş Fiyatları

Porselen diş fiyatları, dişe kaplanan porselenin kalitesine göre değişmektedir. Ucuzluk vurgusuyla yapılan porselen kaplamalarda kullanılan porselenin kalitesi de ona göre ucuz olmakta, zaman içerisinde kırılmakta ve yeni tedaviler gerektirmektedir.

Beylikdüzü’nde porselen diş kaplama tedavisi yapan yerler arasında öncelikle 28 yıllık tecrübesi ile kaliteli ve güvenilir hizmet vererek fark yaratan AkvaDent Diş Kliniği’nde tedavi olmak  için aşağıdaki yöntemlerden biri ile randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Daha güzel bir gülümseme için şimdi harekete geçin.​

Porselen diş kaplama tercihinizde kaliteli porselen kullanan kliniklere yer verilmelidir.

Detaylı Bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

97 comments

 • Mert

  19 Ağustos 2021 at 23:57

  Merhabalar diş taşlarımı temizletsem bile kısa süre içerisinde tekrar oluşuyor,sürekli temizletme yaptırmak yerine bunun kalıcı bir çözümü var mı acaba?

  Reply

  • Dt. Muhyettin Yılmaz

   20 Ağustos 2021 at 16:57

   Merhabalar Mert Bey, Düzenli olarak sabah ve akşam en az 2 dk diş fırçalaması ile bu tarz bir sorununuzun oluşmaması lazım. Buna rağmen diş taşı oluşuyor ise tükrük bezleriniz ile ilgili bir durum olabilir. Genetik Faktörler ve tükürükteki PH değeri de sebep olabilir. Klinik Muayene ile daha detaylı bilgi verilebilir.

   Reply

 • Tolga

  26 Haziran 2021 at 12:09

  Merhaba, porselen diş fiyatları neye göre değişkenlik gösteriyor. Kaplama türü mü fiyatı etkileyen faktör?

  Reply

  • Dt. Muhyettin Yılmaz

   11 Ağustos 2021 at 11:43

   Merhabalar Tolga Bey, Porselen diş fiyatları kullanılan malzeme, kullanılan teknoloji, laboratuvar kalitesi, protezi yapan diş hekiminin tecrübesi belirler. Bunlardan biri veya bir kaçı iyi olmadığı taktirde iyi bir sonuç almak mümkün olmaz. Şöyle düşünebiliriz; Şahinde bir arabadır, mercedesde bir arabadır ama aralarında ciddi fark vardır. 🙂

   Reply

 • Alper Yıldız

  24 Haziran 2021 at 03:07

  Fiyatlar oldukça makul bence. piyasa araştırması yaptım ancak bu fiyatların kat kat yükseğini duydum bence gayet iyi.

  Reply

 • Canan yılmaz

  23 Mayıs 2021 at 19:27

  Merhabalar bir şeyi merek ettim. Çok defa diş doktoruna gittim. Son gittiğim diş doktoru lazer metal kaplamanın zirkonyum kaplamadan daha iyi olduğunu söyledi. Lazer kaplamayı çok araştırdım fakat bir bilgi bulamadım sizin bu konuda bir bilginiz var mıdır ?

  Reply

  • Dt. Muhyettin Yılmaz

   21 Haziran 2021 at 09:55

   Merhabalar Canan Hanım, Lazer metal kaplama denilen şey, metal üzeri porselen kaplamanın metal kısmının bir tür yapılma şeklidir ve teknik bir konudur. Sizin kafanızı bu tür şeylerle karıştırmak istemem. Burada sizin beklentileriniz ve istekleriniz önemlidir bunları doğru analiz edip sizi yönlendirmek gerekir. Örneğin siz ön bölgede gerçek diş formunda ışık geçirgenliği olan bir diş istiyorsunuz bunu metal kaplama ile yapmanız teknik olarak mümkün değil. Bunun gibi bir çok talebiniz ,beklentiniz, ihtiyacınız olabilir.

   Reply

 • Aydın

  16 Nisan 2021 at 13:38

  Fiyatlar bence gayet uygun herkese şimdiden çok geçmiş olsun diş bence çok önemli inşAllah herkes rahata kavuşur.

  Reply

 • Gülşah

  12 Şubat 2021 at 07:18

  Merhaba hocam kompile porselen kaplama ne kadar

  Reply

  • Dt. Muhyettin Yılmaz

   18 Şubat 2021 at 14:25

   Merhabalar Gülşah Hanım,
   Porselen kaplama yapmadan önce mevcut kaplamalarınız varsa kaplamalarınız çıktıktan sonra dişlerinizde ; çürük, hassasiyet vs. durumlar için tedavi gerekebilir, bazı durumlarda diş köklerinde erime varsa kaplama ile birlikte dişleriniz de çıkabilir. Bununla birlikte eğer dişleriniz de hiç kaplama yoksa bunun için planlama yapılması gerekir ihtiyacınız olan diğer tedaviler de oluşabileceğinden fiyat paylaşımı maalesef yanlış yönlendirebilmektedir. Klinik muayene gereklidir.

   Reply

   • Fırat

    29 Haziran 2021 at 21:41

    Mrb hayırlı akşamlar hocam benim dişlerimin yarısı çürük malesef nsl bir tedavi uyhulayabilirim acaba size nsl ulaşabilirim

    Reply

    • Dt. Muhyettin Yılmaz

     10 Ağustos 2021 at 14:06

     Selamlar Fırat Bey, Çürük dişler için dolgu ve kanal tedavisi uygulanabilir.

     Reply

 • Ramazan Kızıl

  26 Ocak 2021 at 19:04

  diş sağlığım hakkında endişeliyim ama dişçi korkum var ne yapmalıyım bilmiyorum

  Reply

 • Seyit nizam

  17 Ocak 2021 at 01:34

  Selam hocam zikron marka diş yaptıracağım al üst çene bunun için de 6 adet diş çekimi ve kanal tedavi işlemi var 4 adet implant ve kemik tozu konacak yalnız kaliteli ve iyi olacak fiyat ala bilirmiyim çok teşekkür ederim

  Reply

  • Dt. Muhyettin Yılmaz

   4 Şubat 2021 at 13:48

   Merhabalar Seyit Bey,
   Tedavi planlaması kliniğimiz tarafından yapılmadan maalesef bir fiyat paylaşımı yapmak mümkün olmuyor. Dilerseniz 0544 620 10 20 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Reply

 • nicat

  14 Ocak 2021 at 00:44

  dis uyqulamalarinda yeni bir cag baslatmis gibisiniz

  Reply

 • Halil

  3 Ocak 2021 at 17:00

  Benim 2 kopek disimde sekli biraz bozuk onu kaplama ile normala donusebilormi acaba

  Reply

  • Dt. Muhyettin Yılmaz

   6 Ocak 2021 at 17:05

   Merhabalar Halil Bey, Tabiki düzelebilmektedir, detaylı bilgi için klinik muayenesi daha sağlıklı olur.

   Reply

 • behlül

  30 Aralık 2020 at 03:39

  bende bilgilenmiş oldu bu sayede

  Reply

  • Gökhan

   12 Temmuz 2021 at 23:55

   Hocam kolay gelsin dişlerimde sigara tüketiminden kaynaklı sararmalar ve diş taşları yoğunlaştı temizliğini yapıyor musunuz ayrıca porselen diş önerirmisiniz tşkler

   Reply

   • Dt. Muhyettin Yılmaz

    10 Ağustos 2021 at 13:49

    Selamlar Gökhan Bey, sigara kullanımına bağlı olarak 6 ayda bir düzenli diş taşı temizliği yaptırmanız diş ve diş eti sağlığınız için faydalı olacaktır. Porselen diş tedavisi için ise klinik muayeneye istinaden detaylı bilgi paylaşabiliriz.

    Reply

 • abdurrahman gültekin

  24 Aralık 2020 at 13:47

  porselen dişler gerçekten çok güzel duruyor ben de en kısa sürede yaptırmak istiyorum

  Reply

 • tarık ordul

  21 Aralık 2020 at 22:14

  Başarılı diş porselenleri yapıyorsunuz . Başarılar

  Reply

 • Hakkıcan

  16 Aralık 2020 at 17:45

  Dişlerim fena sıkıntılı komple sabit birseyler yaptırmak ıstıyorum hocam yaş 39

  Reply

  • Dt. Muhyettin Yılmaz

   24 Aralık 2020 at 09:18

   Merhabalar Hakkıcan Bey,
   Öncelikle ağız içi muayene ile sorunların belirlenmesi gerekmektedir, diş sağlığının ihmal edilmesi çeşitli rahatsızlıkları da beraberinde getirebilir. Sağlıklı günler dilerim.

   Reply

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp