Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL

PORSELEN DİŞ FİYATLARI

29.03.2019
27
PORSELEN DİŞ FİYATLARI

PORSELEN DİŞ FİYATLARI

Lamine Diş BeylikdüzüPorselen diş, herhangi bir nedenle kaybedilmiş ya da işlevini kaybetmiş olan dişlere uygulanan ya da estetik kaygı ile yapılan işleme denir. Porselen diş ile hasta hem sağlıklı görünen dişlere hem de estetik bir gülüşe sahip olur. İki olumlu sonucu ile hastalar ve doktorlar tarafından sıkça tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Porselen diş fiyatları nı belirleyen bir çok farklı etken vardır.

Tedavi sürecinin rahat geçmesinde doktorun büyük rol oynadığını söylemeliyiz. Profesyonel ve doğru işlem, porselen diş tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmesinde önem taşır. Tedavi süreci duruma göre uzun ve zorlu olabilir.

PORSELEN DİŞ NASIL YAPILIR?

Porselen diş sayesinde istediğiniz görünüme kavuşabilmeniz için yapılması gereken birkaç adım var. Bu adımlar:Zirkonyum diş avantajları nelerdir?

  • Öncelikle diş hekiminizle görüşüp, porselen diş yapılacak yer ya da yerlerin ölçümlerinin yapılması gerekir. Bu ölçümler doğrultusunda diş takılacak olan boşluk için porselen diş hazırlanmaya başlanır.
  • Porselen dişiniz takılmadan önce, duruma göre, birkaç kez ölçüm kontrolü için doktorunuza gitmeniz gerekmektedir. Bu adımda, ölçülerde sıkıntıyla karşılaşmamak adına diş boşluğu birkaç kez ölçülür.
  • Ardından son adım olarak, eğer uygunsa porselen diş takılır ve tedavi tamamlanmış olur. Fakat porselen dişiniz takıldıktan sonra da kontrol için doktorunuza görünmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Porselen dişlerin ömrü yaklaşık 10 yıldır, ama buradaki asıl önemli faktör hastanın dişlerine nasıl baktığıdır. İyi bakımla bu süreyi uzatmak mümkündür, fakat çok eskiyen porselen dişler hastayı rahatsız edeceği için belli bir süre sonra mutlaka değiştirilmesi gerekecektir.

PORSELEN DİŞ HANGİ DURUMLARDA TAKILIR?

Porselen dişin yapılmasındaki en önemli neden hastanın tedavi edilemeyen bir çürüğünün olması ya da diş kaybı yaşamasıdır. Diş kaybının ardından oluşan diş boşluğu hastanın hayat kalitesini etkileyeceği ve yiyip içme konusunda sıkıntılar yaşayabileceği için bu gibi durumlarda tercih edilir. Son olarak estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen ya da dişinde şekil bozukluğu olan hastalar porselen diş yaptırabilir.

zirkonyumPORSELEN DİŞİN AVANTAJLARI

  • Dayanıklı bir materyal olduğu için uzun zaman porselen dişi kullanmak mümkündür.
  • Düşük maliyeti ve estetik görünümü ile hastalar tarafından tercih edilir.
  • Tedavi süreci diğer işlemlere göre daha kısa sürer.
  • Güzel bir gülüş kazanmanızı sağlar. Estetik kaygı taşıyan hastalar tarafından da sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

PORSELEN DİŞ FİYATLARI

Tedavi öncesinde doktorla görüşüp muayene olmak çok önemlidir. Diş muayenesine göre kaç dişe işlem uygulanacağı ve nasıl bir yol izleneceği belirlenir. Fakat 2019 yılında porselen diş fiyatları 600 TL’den başlayan bir maliyet sonucu ilan edilmiştir. En doğru ve kesin ücret bilgisi için bir diş hekimiyle görüşmek daha doğru olacaktır. AkvaDent diş kliniği farkıyla porselen diş fiyatları konusunda en doğru bilgi için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

PORSELEN DİŞ FİYATLARI
5 (100%) 2 Puan

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu