Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Porselen Diş Kaplama

PORSELEN DİŞ KAPLAMA NEDİR?

Porselen diş kaplama, adından da anlaşılacağı üzere diş yüzeyinin porselen bir materyal ile kaplanması yöntemidir. Bu yöntem genellikle estetik kaygı yüzünden sıklıkla tercih edilen bir yöntem olup, doğal ve güzel bir gülüş içinde yapılır.

Her dişiniz için ayrı ayrı tasarlanan bu diş kaplama yöntemi hem diş hekimleri hem de hastalar tarafından çok tercih edilen bir yöntemlerden biridir. Dişlerin her birinin ölçüsü alındıktan sonra, her diş için ayrı ayrı porselen kaplamalar yapılıp ve daha sonra diş yüzeyine yerleştirilir.

 

Porselen diş kaplama süreçlerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

İşe dişlerinizin üzerindeki tabaka temizlenerek başlanılır. Çünkü dişlerin temizlenmemesi halinde, zamanla diş çürür ve porselen kaplamanızın altından, diş içinde kararmalar meydana gelebilir. Diş kaplamaya hazırlandıktan sonra bir kalıp yardımıyla dişlerinizin ölçüsü alınır ve porselen kaplamalar bu ölçülere göre hazırlanır.

Diş temizlendikten sonra aşırı hassasiyet yaşayacağınız için, porselen kalıplarınız gelene kadar doktorunuz tarafından geçici bir kaplama yapılır. Geçici kaplamalar genelde aynı gün içerisinde takılır.

Son aşamada ise porselen kalıplarınız, ayarlanan ölçüler doğrultusunda diş yüzeyine yerleştirilir. Kaplama yerleştirilirken bir yapıştırıcı yardımıyla kalıpların uzun süre kullanılması sağlanır. Her diş ayrı ayrı takıldıktan sonra, dişlerinizin doğal durması adına gerekirse dişlere törpüleme işlemi uygulanabilir. Toplamda 2 ila 4 seans sonrasında dişlerinizin kaplaması tamamlanmış olur.

Bazı durumlarda hastaya anestezi verilirken, bazı hastalar için buna gerek duyulmaz. Burada en büyük faktör dişin genel durumudur.

Kimler porselen kaplama yaptırabilir:

-Diş şekli orta ve hafif derecede bozuk olan hastalar,

-Dişleri arasında boşluk olan hastalar

-Dişlerinde kırık olan hastalar

-Estetik kaygı sebebiyle dişlerini yaptırmak isteyen hastalar

Bu durumlardan birini bile yaşayan bir hasta kaplama yaptırabilir, bu karar hastanın inisiyatifine ve doktorun görüşüne bağlıdır.

Porselen Kaplama Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Porselen kaplama sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. İşlem tamamlandıktan sonra 1 hafta kadar ağrı ve hassasiyet yaşanması normaldir. Bu sebeple çok sıcak ve soğuk yiyecek içeceklerden uzak durulması hasta için tedavi süresini kolaylaştıracaktır. Kaplamaların süresi genelde 10 yıl kadardır, fakat ağız içi ve diş bakımı iyi yapıldığı, hasta yediğine içtiğine dikkat ettiği taktirde süreyi biraz daha uzatmak mümkün olabilir. Zaman içinde porselen kaplamanızda sararmaların olması sizi endişelendirmesin, bu durum normaldir. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda doktorunuzla görüşüp yönlendirme isteyebilirsiniz.

Porselen Diş Fiyatları Nelerdir?

Porselen diş kaplama yaptırmak isteyen hastaların kafasında porselen diş fiyatları ile ilgili sorular olabilir. Porselen Diş Kaplamasında fiyatı belirleyen faktörler; Diş Kaplamasını yapacak olan hekimin tecrübesi, kullanılan porselenin markası, çalışan laboratuvarın sahip olduğu teknoloji ve ustalık gibi bir Fakat her diş için farklı bir uygulama gerektiğinden fiyatla ilgili en doğruyu bilgiyi doktorunuzla görüştükten sonra almanız daha mantıklı olacaktır.

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp