Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL

İmplant Diş Fiyatları 2019

11.03.2019
132
İmplant Diş Fiyatları 2019

İmplant Diş Fiyatları 2019

Her konuda olduğu gibi, implantlar söz konusu olduğunda da; kalite, fonksiyonellik, uzun ömürlülük ve estetik görünüş gibi kaygıların yanı sıra implant diş fiyatları da düşünülmesi gereken hususlardan biri. Ancak implant fiyatları konusuna geçmeden önce implant ne demek, implant çeşitleri nelerdir ve implant tedavisi konusunda genel bazı noktalara değinmek implant fiyatları üzerindeki etkileri anlamaya yardımcı olacaktır.

Bego İmplant Fiyatları

Implant Ne Demek?

Implant kelime anlamı olarak, “vücuttaki canlı dokuyla yer değiştirmesi veya belirli canlı dokulara destek olması için vücuda yerleştirilen cansız dokular” demektir. Aslında diş implantları da bu prensip dahilinde aynı işlevi görür. Kaybedilen dişlerin yerini almak üzere ağız içerisine yerleştirilen platinyum, zirkonyum, seramik gibi maddeler implant diş tedavisi kapsamında ele alınmaktadır.

 

Implant Tedavisi ve Implant Yapımı

Implant yapımında farklı implant markaları tarafından geliştirilen onlarca farklı implant tedavisi şekli bulunmakta. İmplant çeşitleri içerisinde en yaygın olanı ön diş implant durumlarında direkt eksik dişin çıktığı yere implantın yerleştirilmesi şeklinde gerçekleştiriliyor. Ancak tam diş kaybı durumlarında uygulanan ve damağın farklı yerlerine implant yapımı gerektiren metodlar da bulunmakta. Diş hekiminizin uygun göreceği implant tedavisi yöntemi, sonuçta çıkacak implant diş fiyatları noktasında da etkili olacaktır.

İmplant tedavisi nasıl uygulanır?Implant Markaları (Implant Markaları ve Fiyatları)

Implant tedavisi konusunda uzmanlaşan yüzlerce marka mevcut. Bunların içerisinde Türk markalar da var fakat tüm dünya tarafından en kaliteli implant çeşitleri ürettiği kabul edilen markalar genellikle İsviçre ve Almanya kökenli markalardır. Bu implant markaları içerisinde en bilinenleri Straumann Implant, Astratech Dental Implant, Nobel Biocare Implant, Zimmer Dental Implant, NucleOSS Implant ve Biomet Implant şeklinde sıralanabilir.

Yerli implant diş markalarına bakıldığı zaman ise çok büyük bir çeşitlilik görmek mümkün değil. Yerli diş hekimleri ve mühendisler tarafından geliştirilen ve %100 yerli olduğu iddia edilen yerli implant markalarından biri Implant KA’dır. Implant KA’ya ek olarak bahsedilebilecek bir diğer firma ise Türkiye’nin en büyük dental implant ihracat firmalarından biri olan Mode Implant’tır. Her markanın kendince avantaj ve dezavantajları olmakla beraber implant fiyatları da doğal olarak implant yapımı sırasında seçeceğiniz implant markası değerince farklılık gösterecektir.

Implant Sonrası Süreç ve Implant Zararları

  Implant tedavisi ilk kez 1952 yılında Prof. Dr. Brenemark tarafından tesadüfi olarak keşfedilmiştir. Brenemark tavşanlar üzerinde yaptığı bir deneyde kemiklerle üzerine inceleme yaparken bir süre vücudun içinde bekleyen platinyumun kemikle ayrılamaz bir biçimde birleştiğini gözlemlemiştir. Bunun üzerine yapılan çalışmalar sonrasında ise diş platinlerini de kapsayan yeni ve geniş bir bilim dalı ortaya çıkmıştır.

Platinyum doğal yapısı sayesinde yukarıda da bahsettiğimiz gibi kemikle moleküler seviyede bir bağ kurar. Vücut tarafından reddilmeyeceği bilindiği için de implant diş zararları veya implant sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda göze çarpan bir detay bulunmamaktadır. Implant tedavisi sonrası sıradan ameliyat sonrası önlemlerin alınması yeterli olacaktır. Implant diş yaptıranlar tarafından alınan yorumlar da bu ifadeyi destekler niteliktedir.

Implant Fiyatları 2019

Implant fiyatları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu gibi pek çok faktör göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Türk Dişhekimleri Birliği tarafından alınan karar neticesinde her yıl implant fiyatları devlet hastaneleri ve özel hastaneler için olmak üzere belirlenir. Ancak belirlenen implant fiyatları kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini içermemekle birlikte bu fiyatların rekabet şartları dolayısıyla internet üzerinde paylaşılması yasaktır. Dolayısıyla en doğru fiyat bilgisini öğrenmek için kliniğimizi ziyaret etmeniz gerekecektir.

Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenen Implant Fiyatları 2019 listesi

TDB 2019 İmplant Hariç FiyatlarKDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 1380 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) 620 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene) 2530 TL
İmplant Çıkartılması 540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )525 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )525 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 1105 TL
Diş Çekimi 145 TL
Gömülü Diş Çekimi 475 TL

 

İmplant Diş Fiyatları 2019
5 (100%) 6 Puan

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu