Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Ağız Ve Diş Sağlığı İçin Ele Alınması Gerekenler Nelerdir?

25 Temmuz 20190

Her yaşta sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için ağız ve diş sağlığı daima önemsenmelidir. Bireysel olarak düzenli gerçekleştirilecek bakım tabi doğal olarak sağlanması gerekir. Bunlar içerisinde en başta diş fırçalama ve ağız sağlığı için diğer seçenekler ele alınmalıdır.

Ancak gün içerisinde farklı yiyecek ve içecekler, havadaki olumsuz etmenler ağız ve diş sağlığını büyük oranda tehdit etmektedir. Zaman içerisinde meydana gelebilecek olası sorunlara karşı, güvenilir diş doktoru eşliğinde periyodik kontrollerinin yapılması gerekir. Farklı yöntemler ve teknolojik cihazlar ile ele alınan kontroller neticesinde, yaşanabilecek sorunlara erken müdahale yapılabilmektedir. Çürük, kırılma, çatlak ya da diş minesindeki sorun ile sararma gibi daha pek çok probleme, en doğru tedavi yöntemleri uygulanabilir.

 Farklı Problemleri İçin Uzman Diş Doktoru

Belki insan fizyolojisinde değişik kısımlar için yaşanabilecek problemler karşısında geç kalınsa bile, sorunlar giderilebilir. Ancak söz konusu ağız ve diş sağlığı olduğunda, bu konuda geç kalındığı zaman diş kaybı büyük oranda yaşanır. Böyle durumlarda ise mutlaka tecrübe sahibi olan uzman diş doktoru kontrolü altında farklı tedavi yöntemlerinin ele alınması gerekmektedir.

Örneğin dolgu tedavisi, diş protezi, çene cerrahisi ya da kanal tedavisi gibi pek çok yöntem ön plana çıkmaktadır. Günümüzün getirdiği teknolojik cihazlar ve farklı yöntemler sayesinde, diş hekimleri her türlü soruna karşı etkin çözümler sağlamaktadır. Bu çözümleri profesyonel düzeyde elde edebilmek için, ağız ve diş sağlığı polikliniğimize başvurabilirsiniz.

 

 Bembeyaz Dişler İçin Farklı Çözümler

Fiziksel açıdan çok sıcak ve soğuk yiyeceklerin sağlıklı şekilde tüketilmesi konusunda, ağız ve diş yapısının sağlığı büyük öneme sahiptir. Ancak yeterli değildir. Aynı zamanda görsel olarak diş sağlığını korumak, topluma daha özgüvenli şekilde karışma şansı verir. Pek çok insan diş aralıkları, diş yamukluğu sorunu, kırık dişler ya da sararma gibi problemler nedeniyle dişlerini göstermemek için büyük gayret göstermektedir. Hatta çoğu zaman eliyle ağzını kapatmakta ve toplumdan dahi uzak durabilmektir.

Sosyal yaşama son verebilecek noktaya getiren bu tür sorunlar karşısında, günümüzde artık değişik tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler konusunda uzman olan tecrübeli diş doktoru çözümle sunmakta ve yeniden sağlıklı dişlere kavuşma imkanı elde edilebilmektir.
– Lamine diş kaplama

– Diş beyazlatma

– Diş estetiği

– Diastema tedavisi

– Gülüş estetiği

Bu gibi farklı gülüş tasarımları, kliniğimiz bünyesinde uzman diş hekimlerimiz kontrolü altında ele alınmaktadır.

 

 Tüm Diş Sorunları İçin Profesyonel Destek

Sağlıklı ve özgüvenli bir gülüş ile, her türlü yiyeceği rahatlıkla tüketebilme olanağı için, mutlaka profesyonel düzeyde diş hekimi desteği alınması gerekmektedir. Hayat içerisinde her insan farklı diş sorunları ile karşı karşıya gelebilmektedir. Önemli olan özel teknik yöntemler ve teknolojik cihazlar ile, sağlıklı bir klinik bünyesinde doğru tedavi yönteminin ele alınmasıdır. Uzman diş hekimlerimiz tüm diş sorunlarınız adına, özel inceleme ve teknikler gerçekleştirerek; en doğru uygulamayı sağlamaktadır.

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp