Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

3 Günde Diş İmmediate

İmmediate implant, kısa sürede tamamlanan implant türlerinden biridir. Günümüzde her ne kadar bazı hastalar bunu tercih etseler ve ağız ve diş sağlığı merkezleri bunların uygulanmasında herhangi bir mazur görmeseler de Akvadent Özel Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikliği hekimlerimiz, sakıncaları olabildiğinden bu implant türünü her hastaya tavsiye etmemektedir.

Tarih13 Mayıs 2024 15:41

İmmediate implant nasıl uygulanmalıdır?

İmmediateYapay olan bu dişler, uygulanılmadan önce dişlerde aktif enfeksiyonun olmaması gerekmekte olup, uygulama yapılacak bölgede yeterince kemiğin bulunması gerekir. Diş çekiminden hemen sonra yapılan bu işlem için, çekimin yapılırken mümkün olduğunda travmatik yapılmaması ve ihtiyaç duyulması halinde, implantın çevresine kemik tozu ilavesinin yapılması gerekmektedir.

Normal şartlarda implant uygulanırken, uzman hekimler diş çekiminden sonra 1,5-2 ay arasında bekleme süresini tavsiye etmektedirler. Ancak bazı durumlar ve şartlar yerine gelmiş ise diş çekiminden hemen sonra da uygulanabilmektedir. Diş çekiminden hemen sonra yapılan işleme verilen isim immediate implant denmektedir. Arama motorlarında veya ağız sağlığı merkezlerinin reklamlarında sürekli olarak karşılaştığımız “3 günde diş” reklamları da bu implant çeşitleri ile alakalıdır.

İmmediate İmplant Kimlere Yapılır?

3 günde diş (immediate) ön dişlerde uygulanabilen implant türüdür. Ancak ön dişler çekilirken travmatik durumların oluşmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. İmplant yapılacak çevreye ihtiyaç duyulması durumunda kesinlikle kemik tozu ilave edilmelidir.

Artıları ve eksileri bulunan, uzman hekimlerimiz tarafından çok da tercih edilmemesine rağmen hastanın talep etmesi durumunda poliklinikliğimizde immediate implant uygulanmaktadır.

Tedavi gören kişiye hekimin geçici olarak taktığı sabit diş varsa, çıkartılıncaya kadar hastanın yumuşak besinleri tercih etmesinde fayda vardır.

Zaman noktasında zamanı olmayanlar veya kısa sürede implant yaptırmak isteyenler için uygulanılan bu yöntemde çekim yapılan bölgenin çekimden hemen sonra iyileşmemesinden dolayı hekimlerimiz tavsiye etmemektedir.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp