Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama fiyatları ve diş kaplama yöntemi hakkında detaylı bilgiyi bulabileceğiniz geniş kapsamlı bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilir fiyatlar ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tarih10 Temmuz 2024 13:12

Zirkonyum kaplama, daha estetik bir görünüm elde etmek ve ağız-diş fonksiyonlarının daha işlevsel hale getirilmesi için son zamanlarda diş hekimlerinin de önerdikleri bir diş kaplama yöntemidir. Zirkonyum Diş , eskiden beri genellikle porselen kaplama şeklinde kendini göstermiştir. Metal destekli diş kaplama” ve “metal desteksiz diş kaplama olarak iki farklı şekilde uygulanan porselen dişler, zaman içinde estetiklik algısının daha fazla artması nedeni ile farklı kaplama yöntemleri üretilmeye başlamış. Zirkonyum diş kaplama da bunlardan biri olup son yılların en çok tercih edilen diş kaplama yöntemidir.

 

ZİRKONYUM
DİŞ KAPLAMA FİYATLARI
2024 KDV
HARİÇ TL
2024 KDV
DAHİL(%8) TL
Veneer Kuron (Akrilik) 1.365,74 1.475,00
Veneer Kuron ** (Seramik) 1.393,52 1.505,00
İmplant Üstü Veneer Kuron* (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 1.597,22 1.725,00
Laminate Veneer Kompozit* 1.250,00 1.350,00
Laminate Veneer (Akrilik) 1.199,07 1.295,00
Laminate Veneer* (Seramik) 2.935,19 3.170,00
Jaket Kuron (Akrilik) 1.143,52 1.235,00
Jaket Kuron* (Kompozit) 1.046,30 1.130,00
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 3.000,00 3.240,00
Teleskop Kuron* (Koping) 1.157,41 1.250,00
Kuronlarda Freze Tekniği Farkı 231,48 250,00
Döküm Post Core (Pivo) (Üst Yapı Hariç) 1.157,41 1.250,00
4-33 Adeziv Köprü (Maryland vb. gibi) 1.250,00 1.350,00
Geçici Kuron (Tek Diş İçin) 236,11 255,00
Kuron Sökümü (Tek Sabit Üye İçin) 199,07 215,00
Düşmüş Kuron ve Köprü Simantasyonu (Her Sabit Üye İçin) 148,15 160,00
Kuron Köprü Tamiri * (Her Üye İçin) 648,15 700,00
Diş Üstü Protezi (Overdenture – Tek Çene) (**) 3.736,11 4.035,00
Damak Yarığı Protezi (Velum Uzantılı Aparey) (**) 3.675,93 3.970,00

* Kıymetli metal ücreti hariç. ** Kıymetli metal ve zirkonyum ücreti hariç.

Tedavi ücretleri ile ilgili bilgi almak için muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

Estetik görünüm açısından olduğu kadar sağlık açısından da son derece etkili bir tedavi yöntemi olduğu için zirkonyum diş kaplama daha fazla tercih edilmektedir.

Zirkonyum Diş, Herhangi bir alerjik özelliği olmamakla birlikte korozyona uğramadığı ve beyaz olması ile ışığı geçirgen özelliğe sahip bir madde olduğu için daha çok diş alanında kullanılmaktadır. Ancak bunun dışında kullanım alanlarının da olduğunu söylemekte fayda var.

Daha önceki dönemlerde uygulanan porselen dişlerde genel olarak ağızda farklı bir tat bırakması ve renk değişikliğine uğraması yüzünden estetiklik biraz daha geri planda kalmakta idi. Ancak günümüz tıp teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte ağız ve diş sağlığı alanında yapılan yeni çalışmalar sayesinde bu tip olumsuzluklar ortadan kaldırılmıştır. Zirkonyum Diş Kaplama, diğer diş türlerine göre daha dayanıklı, ağızda metal tat bırakmaması, beyaz ve ışığı geçirgen özelliğine sahip olması ile daha fazla kendinden söz ettirmeye başlayan bir diş türüdür.

Zirkonyum Kaplama tedavisi ne kadar sürer?

Zirkon seramik tedavisinin diğer tedavi yöntemlerinden ayrılmasındaki en büyük özelliği kısa sürede tedavinin tamamlanmasıdır. Diş hekimi uzmanları, genel olarak zirkon seramik tedavisi için 5 günün yeterli olduğunu söylemektedir. Yani estetik bir gülüşe sahip olmak için uzun süre beklemeye gerek yoktur.

Zirkonyum diş kaplamanın avantajları nelerdir?”

Zirkonyum DişMetal destekli kaplamaların ışık geçirgenliği çok azdır ve bu da zamanla diş etlerinde koyu bir rengin oluşmasına neden olmaktadır. Geliştirilerek ağız ve diş sağlığı dünyasına kazandırılan zirkonyum diş ise ışık geçirgenliği daha yüksek ve beyaz renkli olmasından dolayı zaman içinde diş etlerinde koyuluğa neden olmamaktadır.

Metal destekli diş kaplamalarında estetiklik çok aranan bir şey değildir. Fakat zirkonyum diş , buna zıt olarak ışığı geçirebilme özelliği sayesinde dişlerde zamanla meydana gelebilen mat görüntüye neden olmamaktadır. Dişlerin orijinal haline daha yakın olması; daha sağlıklı, daha şeffaf ve daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararlımıdır?

Zirkon Diş kaplama genellikle estetiklik açısından tercih edilse de diş sağlığı üzerinde de olumlu etkileri bulunan bir tedavi yöntemidir. Çünkü zirkonyum maddesi, diş etleri ile daha uyumludur ve herhangi bir şekilde diş etlerine zarar vermez. Zirkonyum kaplama yapılmış dişlerin diş etleri etrafında görülen diş eti hastalıkları, metal kaplamalara göre çok daha düşüktür.

Metale karşı alerjisi olan kişiler, metal destekli diş kaplamalarından kaçınırlar. Geliştirilmiş şekilde tıp dünyasına sunulan zirkonyum diş tedavisi sayesinde bu sorun da ortadan kalkıyor. Çünkü zirkonyum kaplama, sıcağa karşı dayanıklı ve metale alerjisi olanlar için ideal bir diş tedavisi yöntemidir.

Metal destekli porselen kaplama ile zirkonyum diş kaplama arasındaki fark nedir ?

zirkonyum dis yapımıMetal destekli kaplama yaptıran hastaların yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri sıcağa karşı hassasiyet sorunudur. Zirkonyum kaplama ile bu sorun da ortadan kalkıyor. Hem sıcak soğuk hassasiyetinin olmaması hem de metal destekli diş kaplamalarına göre daha dayanıklı olması, tedaviyi bu yöntem ile tercih edenler için son derece avantaj sağlamaktadır.

Sigara, kahve ve dişlerde leke bırakan diğer maddeler, metal destekli kaplamalarda dişlerin sararmasına daha fazla yol açar. Ancak zirkonyum kaplama son derece dayanıklı olduğu için bu tip sorunlar da yaşanmamaktadır.

Zirkonyum kaplama nerelerde kullanılır?”

Zirkonyum diş kaplama, daha çok estetik alanında kullanılan bir diş tedavisi yöntemidir. Diş beyazlatma gibi metotlar uygulandığı halde olumlu sonuca ulaşılmayan durumlarda kullanılan zirkonyum kullanılmaktadır. Genel olarak kullanım alanları şunlardır;

 • İleri derecede renkleşmede,
 • Kalıtsal yapı renkleşmenin tedavisinde,
 • Ortodontik tedavinin tercih edilmediği durumlarda “diastema” gibi ayrık veya az çapraşık, dönük diş tedavisinde,
 • Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolgularda,
 • Arka grup dişlerde kaplama veya köprü olarak,
 • Ön grup implant üstü protezlerde,
 • Gülüş estetiğinin oluşturulması amacı ile zirkonyum kaplama kullanılmaktadır.

Zirkonyum hakkında sıkça sorulan sorular

 • Metale karşı alerjim var, zirkon diş kullanabilir miyim?
  • – Zirkonyum kaplama, içerisinde metal bulunmadığı için ağızda metalik tat bırakmaz ve metale karşı alerjisi olanlar kolaylıkla kullanabilirler.
 • Zirkon kaplama ağzımda değişik tat ve kokuya neden olur mu?
  • -Metal destekli olmadığı için ağızda değişik tatlara neden olmaz ve koku yapmaz.
 • Zirkonyum diş ileride renk değişikliğine uğrar mı?
  • -Zirkonyum dişler, pürüzsüz ve kaygan bir zemine sahip olduğu için plak oluşumuna neden olmaz ve metal destekli dişlere göre daha uzun süre beyazlığını korur. Hasta, uygun şekilde ağız ve diş bakımına dikkat ederse ömür boyu dişleri ile ilgili problem yaşamaz.
 • Zirkonyum dişlerin bakımı nasıl yapılmalıdır?
  • -Zirkonyum kaplama, diğer diş türlerine göre çok daha uzun süre kullanılabilir. Bakımı normal dişler gibi olmalıdır ancak kullanılan fırçanın yumuşak kıllı olmasına dikkat etmek gerekir.
 • Zirkonyum diş değişmesi gerektiği durumlarda zarar verir mi?
  • -Herhangi bir nedenden dolayı zirkon kaplama dişler çıkartılması gerekirse, çıkartma işlemi kesilerek yapıldığı için herhangi bir zarar vermez.
 • Zirkon diş kaplamalar nasıl uygulanır?
  • -Zirkonyum kaplama da tıpkı diğer protezler gibi diş küçültüldükten sonra ve diş ile diş eti sağlıklı duruma geldikten sonra uygulanmaktadır. Laboratuvar ortamında zirkonyum kaplama, dişlere uygun renkte tasarlanarak hazırlanır. Hazırlama aşaması tamamlandıktan sonra özel yapıştırıcı yardımı ile uygulanmaktadır.
 • Zirkonyum diş kaplama tedavisi sürecinde estetik kayıplar nasıl giderilir?
  • -Zirkon kaplamanın uygulanabilmesi için dişler kesildikten sonra diş ve diş etlerinin sağlıklı hale gelmesi beklenir. Özellikle ön dişlerde uygulanması gereken durumlarda, geçici olarak akrilikten yapılan kaplamalar kullanılır. Kuvvete çok dayanıklı olmasalar da renk uyumu net olduğu için estetik açıdan herhangi bir kayıp söz konusu olmamaktadır.
 • Zirkon diş kaplama hangi yaşlar için uygundur?
  • -Daimi dişleri oluşmuş kişiler, her yaştan itibaren estetiklik açısından veya diğer nedenlerden dolayı zirkon kaplama yaptırabilirler. Ancak 18-20 yaşlara kadar yapılan tedavilerde çene büyümesi sonucu aralanmalar görülebilir. Bu tip durumlarda sık sık yenilenmesi gerekmektedir.
 • Zirkon diş kaplamanın dezavantajları var mıdır?
  • -Diş üstü kaplama olduğu için uzun aralıklı olan dişlerde kullanılması önerilmez. Bu tip yapılarda kırılma durumu daha fazla olduğu için zirkonyum kaplama önerilmemektedir.

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA NEDİR NASIL YAPILIR?

Zirkonyum nedir ?, beyaz renkte olan bir metaldir. Son zamanlarda zirkonyum kaplamalar hastalar ve doktorlar tarafından sıkça tercih edilir. Bu tercihin sebebi ise, zirkonyumun dayanıklı bir materyal olması, bunun yanı sıra da hastada hiçbir alerjik reaksiyona sebebiyet vermemesi, her renk dişe uygulanabilir olması gibi durumlardır. Estetik bir görünüm sağlaması bakımından da gün geçtikçe daha çok ön plana çıkmıştır.

Estetik diş cerrahisi kategorisinde zirkonyum, lamine kaplama kategorisinin en çok tercih edilen seçeneğidir. Zirkonyum, dayanıklı ve kullanışlı özelliği ile gülmeyi unutanlar için estetik görünüm sağlıyor. İnce bir plak şeklinde hazırlanan zirkonyum, ortodonti kategorisinde uygulanıyor.

Bu kategoride ilk adım, dişlerin ince bir tabaka şeklinde yontulmasıdır. Bu tabakanın kalınlığı zikoryum lamine kalınlığı ile birebir aynıdır. Dişlerin yapısı, diş etlerinin durumu ve ağız sağlığı, gülüş estetiğinin oluşumunda önemli rol oynamaktadır.

 • Zirkonyum kaplama her renk dişe uygulanabilmesi sayesinde, kararmış dişlerde bile istediğiniz gibi bir sonuç elde etmenizi sağlar.
 • Zirkonyum ışığı geçirebilen bir metal olduğu için ön dişlerde de estetik bir gülüşe kavuşmanıza olanak verir.
 • Aynı zamanda dayanıklı bir materyal olduğu için arka dişlerde de gönül rahatlığı ile kullanmaya uygundur.
 • Daha önce yapılmış bütün alerji testlerinin sonuçlarına göre, zirkonyum kaplamalar hastada alerjiye sebebiyet vermez.
 • Diğer kaplama çeşitleri gibi hassasiyete sebep olmaz. Hasta istediği gibi sıcak ve soğuk gıdalar tüketebilir.
 • Zirkonyum kaplama için ayrıca bir bakım rutini oluşturmanıza gerek kalmaz. Günlük ağız bakımınızı yapmanız yeterli olacaktır.
 • En önemlisi ise, kaplama yaptırdıktan sonra herhangi bir metal tadı almazsınız. Ağız tadınızda bozulmalarla karşılaşmazsınız.
 • Zirkonyum beyaz bir metal olduğu için, zamanla herhangi bir sararma ya da renk değişimiyle karşılaşmazsınız.
 • Uzun yıllar boyunca kullanmanıza olanak sağlayan kaplama, diş etinde de herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmanıza sebep olmaz. İyi bir kullanımla yaklaşık 30 yıl kadar zirkonyum kaplamalarınızı kullanmanız mümkündür.

ZİRKONYUM KAPLAMA FİYATLARI NELERDİR?

Kaplama yaptırmak isteyen hastalar öncelikle bir diş hekimiyle görüşüp, ihtiyaçları doğrultusunda bir fikir almalıdır. Zirkonyum kaplama fiyatları konusunda maliyeti belirleyecek olan bazı unsurlar şunlardır:

 • Doktorun kullanacağı ve hastanın ihtiyacı olan malzemeler,
 • İşlem esnasında kullanılan cihazlar ve doktorun bu işlem için belirlediği ücret,
 • Kaplama için alınacak olan ölçünün kalitesi gibi pek çok unsur fiyata etki etmektedir.


Zirkonyum kaplama
yaptırmak isteyen bir kişi ortalam bir maliyetle karşılaşacaktır. Fakat, yapılacak işlemler ve doktora göre ücret konusunda farklılıklarla karşılaşmanın mümkün olduğunu tekrar etmekte fayda var. AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru zirkonyum kaplama fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Günlük hayatın koşuşturmasının bir sonucu olarak, veya tamamıyla doğal sebeplerle pek çok insan zamanla dişlerinin doğal güzelliğini yitirmekten şikayetçi. Ayrıca yalnızca görünüş açısından değil eksik veya kısa dişler nedeniyle oluşan fonksiyon eksiklikleri de cabası. Ve ne yazık ki diş bakımı söz konusu olduğunda, zamanında yapılmayan uygulamaların telafisi gelecekte de mümkün olmuyor. Zirkonyum diş kaplaması ile artık bu gibi sorunların tamamen önüne geçebiliyoruz.

Dolayısıyla dişleriniz o sağlıklı ve beyaz duruşunu bir kez yitirdiğinde bunun geri dönüşü mümkün değil. Ama tabii ki teknolojinin gelişmesi, mümkün olmayan pek çok şey gibi dişlerin eskisinden bile daha güzel olmasını da mümkün kılmayı başardı. Günümüzde yaygın olarak kullanılan pek çok diş kaplama teknolojisi sayesinde dişler hiç olmadığı kadar sağlıklı ve estetik görünebiliyor. Bu teknolojilerden biri de zirkonyum diş kaplama uygulaması.

Zirkonyum doğada yaygın biçimde bulunan bir elementtir. Bu element bazı kimyasal işlemlerle dişin doğal rengine çok benzeyen bir renge geliyor. Hiçbir yiyecek ve içecekle de etkileşime girmemesi zirkonyumu diş kaplama için bulunmaz bir nimet haline getiriyor. Diş estetiğinde yıllardır yaygın olarak kullanılan metotlar metal destekleri veya çok sağlıklı olmayan porselen kaplamaları öneriyordu. Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan zirkonyum diş kaplama ise ne metal desteklere ihtiyaç duyuyor ne de porselen kaplama gibi diş etini morartan kimyasal tepkimelere sebep oluyor.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

 • Zirkonyum elementi yapısı gereği doğal diş rengine en uygun kaplamaya kavuşmanızı sağlar. Bilmeyen biri görünüşüne bakarak kaplama olduğunu kesinlikle anlayamaz.
 • Porselen kaplamanın aksine arka dişlerde de güvenle kullanılması mümkündür. Çiğneme hareketinden oluşan kuvvet arka dişlerdeki porselen kaplamaların hasar görmesine sebep olurdu. Yüksek direnci sayesinde ön ve arkadaki tüm dişleriniz zirkonyum ile kaplanmaya müsaittir.
 • Hiçbir yumuşak veya sert dokuyla etkileşime girmez.. Sağlığa hiçbir zararı olmadığı kanıtlanmıştır. Bugüne kadar hiçbir insanda zirkonyuma karşı aşırı hassasiyet ya da alerjiye rastlanmamıştır. Dolayısıyla uzun yıllar rahatsızlık hissetmeden kullanılabilir.
 • Diş etiyle etkileşime geçmediği için zamanla diş eti morarmalarına sebep olmaz.
 • Sağlam yapısı sayesinde ekstra bir bakıma ihtiyaç duymaz. Kendi doğal dişlerinizmiş gibi günlük diş bakım rutininizi devam ettirmeniz yeterli olacaktır.
 • Şartlarına uygun kullanıldığı takdirde ortalama 12 yıl değişim veya onarım gerektirmez.
 • Metal içeren kaplamalarda sık rastlanan koku problemi zirkonyum diş kaplamalarda bulunmaz.
 • Orijinal dişlerle %100 renk uyumu sağladığı için az sayıda diş kaplandığında bile fark edilmesi imkansızdır.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Diş kaplama talebiyle gelen hasta eğer zirkonyumda karar kılarsa yapılacak işlemler sırasıyla şu şekildedir:

 • Klinik muayene ile hastanın diş durumu diş hekimi tarafından gözlemlenir. Hekim gerekli görürse röntgen gibi görüntüleme yöntemlerine de başvurabilir.
 • Özel ölçüm yöntemleriyle hastanın zirkonyum diş kaplama istediği dişlerin ölçüleri alınır ve laboratuvara gönderilir.
 • Laboratuvarda hastaya özel üretilen kaplamalar diş hekiminin kliniğine ulaştığında hastanın dişleri birkaç cm törpülenir ve kaplamanın takılmasına hazır hale getirilir. (bu işlem tıraşlama olarak da adlandırılır) Lokal anestezi etkisinde yapılan bu işlem sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez.
 • Zirkonyum kaplamalar özel bir yapıştırıcıyla törpülenen dişin üzerine yerleştirilir. Kısa süre içerisinde de kalıcı olarak yapışma gerçekleşir.

Zirkonyum diş kaplama yöntemi AkvaDent kliniğimizde uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu almak için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir ya da ilk muayene için kliniğimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

Zirkonyum kaplama, estetik ve doğal bir görünüme sahip olan, hastada herhangi bir alerjiye sebep olmayan beyaz renkli bir alaşımdır. Zirkonyum her geçen gün daha çok tercih edilen bir kaplama çeşididir. Ön dişlerdeki doğal görüntüsü ve arka dişlerde de sağlamlık ve dayanıklılık açısından beklentileri karşılamaktadır.

ZİRKONYUM KAPLAMANIN KULLANILDIĞI DURUMLAR

 • Estetik amaçlı olarak tercih edilebilir,Metal porselen zirkonyum
 • Renk değişimi yaşamış ve beyazlatma işlemiyle istenilen sonuca ulaşılamamış dişlerde kullanılır,
 • Kalıtsal olarak oluşan koyu renkli dişlerde,
 • Dişlerde meydana gelen şekil ve duruş bozukluklarının olduğu durumlarda kullanılır,
 • Ağzın arka kısmında bulunan dişler için köprü yapılması gereken durumlarda
 • Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen hastalarda kullanım için zirkonyum kaplama tercih edilir.

Zirkonyum kaplamanın ne kadar bu kadar çok tercih edildiğine bakacak olursak; hastalar kaplama yaptırırken özellikle doğal görünen bir sonuca ulaşmak isterler. Başarılı ve doğal sonuçlar alınabilecek kaplamalar vardır, fakat zirkonyum bu kaplamalar arasında maliyet olarak en uygun olandır ve ışığı geçirmesi sayesinde doğal dişe en yakın sonucu verir. Ayrıca dayanıklı bir materyal olduğu için uzun ömürlü bir kullanım süresi sağlar. Bir başka tercih sebebi ise; kaplamalar, genellikle ağızda bir metal tat bırakır ve diş etlerinde alerjilere sebebiyet verebilir. Zirkonyum kaplamada bu ve bunun gibi sonuçlarla karşılaşılmaz. Yapılmış olan testlerde zirkonyumun alerjik bir reaksiyona ya da diş eti çekilmelerine sebep olmadığı ortaya konulmuştur. Dişlerde sararmalara neden olan çay, kahve gibi içecekler zirkonyum kaplamalarınızın renk değişimlerine sebep olmaz. Zirkonyum kaygan ve pürüzsüz porselen bir materyal olduğu gibi plak tutmaz ve renk değiştirmez. Başlangıçta kaplama için seçtiğiniz diş rengi, kaplamalarınızı kullandığınız süre boyunca ilk günkü renginde kalacaktır.

zirkonyum diş fiyatları

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMALARIN UYGULANIŞ AŞAMALARI

 • Dişler kaplama için uygun ölçüye getirilmek adına küçültülür,
 • Küçültme işleminin ardından kapmalar için hassas bir ölçü alınır,
 • Ardından dişe uygun olan renkte zirkonyum kaplamalar laboratuvar ortamında oluşturulur,
 • Kaplamalar dişe uygun bir hale getirildiğinde özel bir yapıştırıcı sayesinde yapıştırılır. Sonuç olarak kendi dişlerinizden ayıramayacağınız kaplamalara sahip olursunuz.

Zirkonyum kaplamalarınız yapıştırılıp, tedavi sürecini tamamladığınızda iyi bir bakım ile çok uzun yıllar kaplamalarınızı zirkonyum kaplamakullanabilirsiniz. Bu kapmaların değişmesi gerektiğinde yapılacak işlem ise acısız ve ağrısız olacaktır. Kaplamalar takıldıktan sonra sıcak-soğuk hassasiyeti yaşamaz, gündelik yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Zirkonyum kaplama yaptırmak için 18 yaşını beklemek daha doğru olacaktır. Çünkü 18 yaşına kadar çene gelişimi devam edeceği için kapmaların sık sık yenilenmesi gerekir. Yani diş eti hastalığı olan hastalarda, her yaştan hasta da zirkonyum kaplama yaptırabilir. 1 hafta gibi kısa bir sürede tedavi tamamlayıp, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer değiştirmek istediğiniz yerler var ise, doktor ve hastanın ortak kararı ile birkaç kez daha prova yapılıp, ardından tedavi süreci tamamlanabilir. AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru zirkonyum kaplama fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz

4.6/5 - (61 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 43 Yorum
 1. Ömer Taş dedi ki:

  Merhabalar hocam, 18 yaşındayım ve üstten dişim çıktığı için ön dişlerim çok çarpılık tel tedavisi yerine ön dişlerime zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Bu dişlerin kullanım ömrü ne kadardır yaşım için erken midir bunu öğrenmek istiyorum.

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Selamlar Ömer Bey, Öncelikle koruyucu diş hekimliğini prensip olarak kabullenmiş bir kliniğiz mevcut dişlerinize en az işlem ile istediğiniz görünümü sağlamak isteriz. Eğer istediğiniz görünüm Diş teli ile yapmak mümkün değilse zirkonyum tedavisini sizin yaş grubunuzda öneririz. Tabi ki siz özellikle istediğiniz bir tedavi varsa bu konuda hassasiyetinize göre tedavi uygulanır.

 2. ayşenur dedi ki:

  mrb ıyı gunleer hocam benım ıkı trafata onde dıslerım üst üste cıkmıslar zırkonyumdan once tel tedavısıne gerek var mı

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Selamlar Ayşenur Hanım, Eğer tel tedavisi yapılacaksa zirkonyum tedavisi çokda gerekli görünmüyor. Eğer zirkonyum yapılacaksa tel tedavisini tam olarak anlayamadım. Bir çok durumda dişler küçültülerek zirkonyum tedavisi yapılabiliyor. Detaylı bilgi için Klinik muayene gerekir

 3. Özlem dedi ki:

  Merhaba ön 4 dişimde kaplama var diş araları biraz fazla geniş olduğu için kaplamalarda büyük bir şekilde yapılmış ve yaklaşık 10 yıllık Zirkonyum yaptırmak istiyorum acaba aradaki mesafeye diş ekleme yapılarak daha estetik bir şekilde kaplama yapılabilir mi

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Özlem Hanım, Öncelikle dişlerinizin mevcut durumu incelenmesi lazım, Ücretsiz klinik muayene sonrasında tedavi planlamanıza istinaden fiyat paylaşılabilir. Detaylı bilgi için 05446201020 numaralı telefonumuzdan bizlerle

 4. ahsen dedi ki:

  Merhabalar. Ön dişlerimden birinde bariz bir yamukluk var ve ortodonti tedavisi önerildi. Fakat ben diş yapımdan ve renginden de memnun değilim. Yamukluk söz konusuyken zirkonyum tedavisi uygulanabilir mi?

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Ahsen Hanım, Ortodonti tedavisi ile sadece dişlerinizin dizilimi ve çene eklem kapanış noktasında sorunlarınız giderilir. Dişinizin rengi ve yapısı ile ilgili değşiklik istiyorsanız , Zirkonyum veya Lamine diş tedavisi ile gülüş tasarımı yapılabilmektedir.

 5. Gülşah dedi ki:

  Merhaba gece uyurken diş sıkman dolayı ön 2 dişimde kök tarafında hafıf sararma oldu. Bu durum beni aşırı rahatsız etti dişlerim zarar görmeden kesilme küçültme olmadan nasıl bundan kurtulabilirim.

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Gülşah Hanım, Eğer diş sıkma probleminiz varsa bunun için eklemleriniz belirli yöntemler ile tedavi edilebiliyor. Bununla birlikte gece yatarken kullanılan plaklar ile de kalıcı tedavi sağlanabilmektedir. Detaylı bilgi ve ücretsiz muayene randevusu için 0544 620 10 20 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 6. Hakan dedi ki:

  Merhaba ön dişlerim yamuk ve büyük zirkonyum yaptırmak istiyorum ama diğer arka dişlerimde de kayıplar var bu durum ön dişlerimi yaptırmama engel olur mu

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Hakan Bey, Zirkonyum kaplama ve implant tedavisi iki farklı tedavi olduğu için iki farklı zamanda yaptırmanızda herhangi bir engel olmaz.

 7. Efe dedi ki:

  Merhaba ben 16 yaşındayım fakat dişlerimde hiçbir sıkıntı yok fakat köpek dişlerimden biri sivri birisi değil simetriyi bozuyor gibi hissediyorum zirkonyum kaplamayla ikisinide sivri yapıp dişleri beyazlatmak mümkün mü

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Efe Bey,
   kaplama yapılmadan basit bir aşındırma ile de düzeltilebilir. Bunun için klinik muayenesi gerekmektedir. Detaylı bilgi için 0544 620 10 20 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

   1. Emirhan dedi ki:

    Merhaba, sağ alt en arka dişe monolitik zirkonyum yaptıracağın ölçüler alındı. Geçici plastik dişe baktım protezin yüzeyi incecik kalmış. Karşı diş ile arasındaki mesafeyi mi baz aldı doktor anlamadım. Dişi de daha fazla törpülese baktım ki çok fazla diş etime inmesi gerekecek. Bunu yapması sıkıntı olur mu ? Ya da protezin yüzeyinin çok ince yontulmuş olması sağlamlığına etki etmiş midir teşekkürler

    1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

     Merhabalar Emirhan Bey, farklı kesim metodları uygulanmaktadır. Zirkonyum kalınlığı ortalama 0,5mm civarında olacağından sizin için oldukça ince gelebilir fakat kırılganlığa sebep olmaz. Diş hekiminizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 8. rabia dedi ki:

  merhaba dişlerimin doğal rengi sarı bu durum beni çok fazla rahatsız etmeye başladı önerebileceğin uygulama hangisidir

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Rabia Hanım,
   Diş Beyazlatma tedavisi ile geçicide olsa bir beyazlama elde edebilirsiniz. Fakat kesin bir sonuç istiyorsanız diş diziliminiz iyi ise Lamine diş tedavisi ile istediğiniz beyazlıkta dişlere sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için klinik muayenesi gerekmektedir. Sağlıklı günler dilerim.

 9. Merv dedi ki:

  Merhaba tel tedavisi görürken dişlerimde telin çevresinde ön 4 dişimde diş tahriş olmuş yani küçük yuvarlak içe doğru giden yerler olmuş ve sarı oldu oralar sadece ön dişlerim yaptırabilir miyim veya ne yaptırabilirim

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Sayın Merv,
   Dişlerinizde çürük olmuş olabilir bunun için öncelikle klinik muayenesi gereklidir. Bonding denilen ön bölge estetik dolgu ile dişlerinizdeki bu bozukluk giderilebilir.

 10. bukre dedi ki:

  üst ön dişimden bir tanesi çarpık sadece ona zirkonyum kaplama yaptırmayı düşünüyorum . Bir çok yöntem var bu yöntem benim için uygun mu?

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Sayın Bukre,
   Ön dişlerinizin bir tanesine zirkonyum yapılması halinde simetri sağlanması ve beklediğiniz estetik görüntüye kavuşmanız daha zor olacaktır onun için ön 2 dişinize işlem daha doğru olabilir fakat bunun kararının verilebilmesi için klinik muayene gerekmektedir. Belki estetik dolgu ile bile istediğiniz gülüşe kavuşabilirsiniz 🙂

 11. Oğuzhan dedi ki:

  Merhabalar
  Zirkonyum yapılması için mutlaka dişlerin kesilip küçülmesi gereklimi.

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Oğuzhan Bey,
   Zirkonyum kaplama ile gülüş estetiği yapılabilmesi için dişlerin küçültülmesi gerekmektedir. Bununla beraber eğer diş arkı düzgün ise kesimsiz lamine diş tedavisi de yapılabilmektedir. Bunun için klinik muayenesi gerekmektedir.

   1. Fatih dedi ki:

    Merhaba hocam ben şu günekdar dişlerime hiç önem vermedim şimdi okdar pişmanımki üste dilerim çürük ve Bi kaçtane dişim çıktı yardımcı olursanız sevinirim

 12. Aysima dedi ki:

  Merhaba 16 yasindayim üst on iki dişim cok uzun ve dudak şeklinden dolayı daha da göze batiyo en uygun tedavi ve fiyatı nedir şimdiden çok teşekkürler.

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Sn Aysima,
   Öncelikle dudak, diş eti ve diş uyumuna bakılması gerekmektedir. Problem olarak gördüğünüz durumun tam olarak sebeplerinin belirlenmesi gerekmektedir, bunun için bazen dişe hiç bir tedavi yapılmadan diş eti üzerinde işlem yapılarak istediğiniz gülüşü elde edebilirsiniz.
   Detaylı bilgi alabilmeniz için klinik muayenesi gerekmektedir.

 13. Aysima dedi ki:

  Merhaba 15 yaşımı dolduruyorum on iki dişim çok uzun ve dudak yapımdan dolayı daha da göze batiyo çok kafaya takiyorum acaba dişim için uygun tedavi nedir

  1. Akvadent dedi ki:

   Selamlar Aysima Hanım,
   Öncelikle dişleriniz ile ilgili hiç bir sorunu kafanıza takmamanızı öneririm, Her sorunun bir çözümü olduğunu bilmenizi isterim. Diş dudak yapınıza bakmak gerekir belkide diş etleriniz ile bir durum olabilir. Dişleriniz törpülenip aşındırmak suretiyle küçültülebilir fakat doğru tedavi planlanabilmesi için klinik muayenesi gerekmektedir.

 14. Sultan dedi ki:

  Hem üst dişlerim hem alt dişlerimde aynı şekilde seyrek acaba lamina ile seyrekliği kapatmam mümkünmüdür lütfen bilgi verirseniz sevinirim🙂

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Sultan Hanım,
   Lamina diş tedavisinde en önemlisi alt ve üst dişlerinizin dizilimi düzgün olması gerekmektedir. Eğer diş dizilimini düzgün ve çene kapanışınız da iyise Lamina diş yaptırma konusunda bir engel kalmıyor gibi fakat net bir bilgi verilebilmesi için klinik muayenesi gerekmektedir.
   Detaylı bilgi için 0544 620 10 20 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 15. Semra dedi ki:

  Merhaba, ben zirkonyum kaplama diş yaptırmak istiyorum 8 üst 8 alt çene bana maliyeti ne kadar olur?
  Birde yeriniz nerede acaba?

  1. Akvadent dedi ki:

   Selamlar Semra Hanım,
   İnternet ortamında maalesef TDB fiyat listesi haricinde fiyat paylaşmak yasak olduğu için. 0544 620 10 20 ve 0850 303 74 74 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 16. Metin oktay dedi ki:

  Merhaba ,ben 45 yaşindayim komple tam damak yaptıracam Zirkonyum dan olurmu acaba ?ücreti ne kadar tutar…tşkr ederim…

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Metin Bey, Damak protezlerde altyapısında metal kullanılmadığı için maalesef Zirkonyum gereksiz bir maliyet oluşturacaktır. Bu sebeple akrilik ve porselen tercih edilir. Dilerseniz detaylı bilgi için 0544 620 10 20 numaralı hattımızdan bizleri arayabilirsiniz.

 17. Harun Baki dedi ki:

  Dişlerim çok kötü durumda . Komple Yeni yaptırmak istiyorum . Görünüşün güldüğümüzde güzel olmasını istiyorum. tavsiyeniz nedir. ve fiyat ne olacak. mail yolu ile bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Akvadent dedi ki:

   Harun Bey Merhabalar, öncelikle ihtiyacınız olan tedavinin belirlenebilmesi için klinik muayenesi gerekmektedir. Her tedavi her danışanımız için uygun olmayabilir. Fiyat belirlenebilmesi için öncelikle nasıl bir tedavi uygulanacağının belirlenmesi gerekmektedir. Akabinde hayal ettiğiniz gülüşe sizde kavuşabilirsiniz.

 18. Gül karaomer dedi ki:

  7 adet zirkonyum kaplama yaptirmayi düşünüyorum 4 tanesi ön dişler üst 3 tanesi köprü fiyat bilgisi verebilirmisiniz

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Gül Hanım, Detaylı bilgi ve ücretsiz muayene randevusu için 0544 620 10 20 numaralı telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

   1. Bahar Ersoy dedi ki:

    Merhabalar 10 adet zirkonyum kaplama yaptırmayı düsünüyorum fiyat bilhisi alabilir miyim?

    1. Akvadent dedi ki:

     Merhabalar Bahar Hanım,
     zirkonyum Porselenlerimizi dünyanın en iyi zirkonyum porselen firmalarından biri olan Sirona ile çalışıyor laboratuarımız. Alman malıdır ve 5 yıl garantilidir fakat çok daha uzun yıllar sağlıkla kullanabilirsiniz. Muayenemiz ve Panoramik Röntgen Çekimimiz ücretsizdir. Size net bu tedavi planı oluşturabilmemiz ve net fiyat bilgisi verebilmemiz için klinik muayenenizin olması gerekir hekimlerimizin dislerinizin durumunu görmesi gerekir ve size en uygun tedavi planını çıkarması gerekmektedir.plan tutarına göre işletme müdürümüz yardımcı olabilmektedir kredi kartına vade farksız taksit imkanımız mevcut Ödeme şeklinize göre hastalarimiza ödeme konusunda yardımcı oluyoruz. Dilerseniz sizin için muayene randevusu oluşturalım daha sağlıklı bilgi vermiş olalım.

   2. Berfin dedi ki:

    Merhabalar 17 yaşındayım ön iki dişim çok uzun,ayrık ve bir tanesi biraz kırık bunun için yapmam gereken tedavi nedir ?

 19. Maple Sturgeon dedi ki:

  Thanks for your kindly services. Hope your website will be english. 🙂

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp