Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Genel Anestezi

Genel Anestezi

Ne yazık ki dişçi denince pek çok insanın aklına hala dişçi korkusu geliyor. Pek çok insanın çocukluğunun en korkunç anılarından bazıları hiç şüphesiz dişçileri ve hatta dişçiye giden yolu içermektedir. Ancak dişçi korkusu yüzünden diş ve dişeti problemlerinizi görmezden gelmek zorunda kaldığınız o günler artık geride kalıyor. AkvaDent size ağız ve diş sağlığı operasyonlarında genel anestezi sayesinde hiçbir acı hissetmeden tedavi olma olanağı sunuyor.

Genel Anestezi Zararlımıdır?

Genel anestezi (halk arasında narkoz olarak da bilinir); vücudun tamamının geçici bir süreliğine uyuşturulması işlemine verilen addır.Tedavi de Hastanın bilincinin tamamen kapalıdır ve hasta bu bilinçsizlik durumunda hiçbir ağrı – acı hissetmediği uyku haline geçer. Anestezi işlemi anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanları tarafından, çok hassas dozlarda kullanılan çeşitli ilaçlarla sağlanmaktadır. Hasta açısından damar yoluyla vücuda verilen herhangi bir ilaçtan farksızdır. Genellikle vücudun farklı bölgelerinde gerçekleştirilecek çeşitli ameliyatlar öncesinde uygulandığı bilinse de; toplumun genelinde sık sık karşılaşılan bir sorun olan dişçi korkusunun yenilmesinde, diş hekimlerinin yanındaki önemli yardımcılarından birisi de bahsettiğimiz gibi genel anestezidir.

Genel Anestezi Diş Tedavilerinde Tavsiye edilir mi ?

En başta söylemek gerekir ki ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunların diş hekimleri tarafından tedavi edilmesi sırasında ilk tercih, genel değil lokal anestezi kullanılmasıdır. Lokal anestezi ağzın tamamının veya operasyon yapılacak bölgenin uyuşturucu özellikli ilaç, enjeksiyon, jel veya spreylerle uyuşturulmasıdır. Diş hekimleri de hasta açısından mümkün olduğu sürece bu metodu tercih eder. Zira genel anestezinin sağlık üzerinde bilinen bir zararı olmamasına rağmen, genel anestezi alan hastanın kendine gelmesi ve anestezinin etkisini üzerinden atması uzun süren ve rahatsızlık verici bir süreç olarak bilinir. Ancak hastanın müdahale edilmesi gereken bir diş problemi varsa ve gerçekten ciddi bir dişçi fobisi (dişçi korkusu) yaşıyorsa, diş hekimi bir anestezi uzmanına başvurmaktan çekinmeyecektir.

AkvaDent’te dişçi korkusu olan hastalar için, zorlu ağız ve diş operasyonlarında hastalara, genel anestezi kullanılma seçeneği sunulmaktadır.  Anestezi hizmeti bünyemizde çalışan anesteziyoloji uzmanlarımız tarafından sağlanmaktadır ve sağlığı olumsuz etkileyecek herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp