Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Genel
Anestezi

Ne yazık ki dişçi denince pek çok insanın aklına hala dişçi korkusu geliyor. Pek çok insanın çocukluğunun en korkunç anılarından bazıları hiç şüphesiz dişçileri ve hatta dişçiye giden yolu içermektedir. Ancak dişçi korkusu yüzünden diş ve dişeti problemlerinizi görmezden gelmek zorunda kaldığınız o günler artık geride kalıyor. AkvaDent size ağız ve diş sağlığı operasyonlarında genel anestezi sayesinde hiçbir acı hissetmeden tedavi olma olanağı sunuyor.

Genel Anestezi
Zararlımıdır?

Genel anestezi (halk arasında narkoz olarak da bilinir); vücudun tamamının geçici bir süreliğine uyuşturulması işlemine verilen addır.Tedavi de Hastanın bilincinin tamamen kapalıdır ve hasta bu bilinçsizlik durumunda hiçbir ağrı – acı hissetmediği uyku haline geçer. Anestezi işlemi anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanları tarafından, çok hassas dozlarda kullanılan çeşitli ilaçlarla sağlanmaktadır. Hasta açısından damar yoluyla vücuda verilen herhangi bir ilaçtan farksızdır. Genellikle vücudun farklı bölgelerinde gerçekleştirilecek çeşitli ameliyatlar öncesinde uygulandığı bilinse de; toplumun genelinde sık sık karşılaşılan bir sorun olan dişçi korkusunun yenilmesinde, diş hekimlerinin yanındaki önemli yardımcılarından birisi de bahsettiğimiz gibi genel anestezidir.

Genel Anestezi Diş Tedavilerinde Tavsiye edilir mi ?

En başta söylemek gerekir ki ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunların diş hekimleri tarafından tedavi edilmesi sırasında ilk tercih, genel değil lokal anestezi kullanılmasıdır. Lokal anestezi ağzın tamamının veya operasyon yapılacak bölgenin uyuşturucu özellikli ilaç, enjeksiyon, jel veya spreylerle uyuşturulmasıdır. Diş hekimleri de hasta açısından mümkün olduğu sürece bu metodu tercih eder. Zira genel anestezinin sağlık üzerinde bilinen bir zararı olmamasına rağmen, genel anestezi alan hastanın kendine gelmesi ve anestezinin etkisini üzerinden atması uzun süren ve rahatsızlık verici bir süreç olarak bilinir. Ancak hastanın müdahale edilmesi gereken bir diş problemi varsa ve gerçekten ciddi bir dişçi fobisi (dişçi korkusu) yaşıyorsa, diş hekimi bir anestezi uzmanına başvurmaktan çekinmeyecektir.

AkvaDent’te dişçi korkusu olan hastalar için, zorlu ağız ve diş operasyonlarında hastalara, genel anestezi kullanılma seçeneği sunulmaktadır.  Anestezi hizmeti bünyemizde çalışan anesteziyoloji uzmanlarımız tarafından sağlanmaktadır ve sağlığı olumsuz etkileyecek herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Klinik Servisler

Ücretsiz Bilgi Alın

Bizi Arayın
+90 850 303 74 74
+90 544 620 10 20
Bize Yazın
info@akvadent.com

Form ile Bilgi Alın

Diş sağlığınız için hemen online diş muayene formunu doldurun! Randevunuz için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

  Niçin AkvaDent’i
  Tercih Etmelisiniz?

  Mükemmel Konum
  Merkezi lokasyonun avantajı ile AVM, sahil ve restaurantlara yakınlık.
  Tecrübeli Ekip
  Sağlığınızı güvenle emanet edebileceğiniz alanında uzman ekip.
  1nci Sınıf Hizmet
  Ulaştırma, konaklama, Otopark, tercüme ve rehberlik.
  Modern Klinik
  Hasta refahını sağlamak için oluşturulmuş klinik hizmeti.
  Profesyonel Ekipman
  Yüksek teknolojik ekipman ve malzeme kullanımı.
  https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

  İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

  Belge & Sponsorluk
  https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
  https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
  https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
  https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
  Sosyal Medya

  Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
  2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

  Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
  2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

  Bilgi Alın

  ×
  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp