Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

DİŞ BEYAZLATMA

DİŞ BEYAZLATMA

Günlük hayatta çok fazla kahve ve çay gibi dişte renk ve leke bırakacak yiyecek ve içecek tüketen ya da sigara içen insanların sıklıkla dişlerinde meydana gelen sararma ile karşı kaşıya kaldıklarını biliyoruz. Dişlerde lekelerin meydana gelmesinde bunlar gibi daha birçok farklı sebep vardır. Diş beyazlatma işlemi günümüz de oldukça popüler ve tercih edilen bir uygulamadır.

Peki Dişlerinizde Meydana Gelen Sararma Ve Lekelerle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?”

Diş Beyazlatma Nedir?

Çoğu zaman dişlerinizi fırçalamanın yeterli olmadığını düşündüğünüz olmuştur, ama beyazlatma nasıl yapılır, fiyatı nedir gibi sorular beklemenize sebep oluyor olabilir. O halde bu sorulara cevap verelim.

 

beyazlatma için birçok yöntem vardır, fakat kısa zamanda ve kesin çözüm almak için başvurmanız gereken yöntem bir doktor tarafından yapılacak beyazlatma yöntemidir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Ve Nasıl Yapıldığı Hakkında Bilgi Verelim.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır ?

Diş beyazlatma işleminde ilk adım diş minelerinin temizlenmesidir. Diş minelerinin temizliği ile diş temizliği farklı kavramlardır. Diş minesi temizliğinde, dişin üzerinde bulunan lekeler için bir temizleme işlemi yapılmaz. Diş mineleri temizlendikten sonra, dişinizin üzerinde oluşmuş olan lekeler ve kalıntılar temizlenir. Bu işlem tamamladığında dişlerinizde hassasiyet hissedilmesi normaldir. Beyazlatma süresinde, dişinizde leke oluşumuna sebep verecek yiyecek ve içeceklerden uzak durmalı, çok sıcak ya da çok soğuk gıdaların dişlerinizle temasını engellemelisiniz.

Beyazlatma nasıl yapılır sorusuna verdiğimiz cevabı özetleyecek olursak, diş üzeri temizlenip, dişin kendi rengi ortaya çıkarıldıktan sonra kimyasallarla hem dişte oluşmuş hassasiyet giderilir hem de dişinizin rengi açılır. Bir seans yaklaşık 1-2 saat kadar sürebilir. Dişlerin üzerine uygulanan kimyasallardan sonra dişlere ışın verilerek beyazlatma seansı tamamlanır.

Diş Beyazlatma Fiyatları Nedir?

Diş beyazlatma fiyatları ise genellikle dişin durumuna ve yapılacak işlemlere göre farklılık gösterir, fiyat aralığı ise gideceğiniz doktora da bağlı olarak değişmektedir. Az önce de dediğimiz gibi beyazlatma yöntemi, nasıl ve ne ile beyazlatma işleminin yapılacağı gibi birçok faktör fiyatı etkiliyor. Bu sebeple diş beyazlatma işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız, doktorunuz ile temasa geçip yaptırmak istediğiniz işlemle ilgili fiyat almanız faydalı olacaktır.

Gülüş Estetiği ile ilgili tüm merak ettiklerinizi uzman doktorlarımıza sorabilirsiniz.

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp