Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Porselen Kaplama Fiyatları

Porselen kaplama, zamanla aşınan veya genetik olarak kusursuz formda olmayan dişlerin, düzeltme ve tedavi amacıyla bir çeşit porselen ile kaplanmasıdır. Yıllardır uygulanan bu yöntem sıklıkla estetik görünüşteki kusurları düzeltmek veya dişlerdeki fonksiyon kaybını (ısırma ya da çiğneme gibi) önlemek için kullanılır.

Tarih13 Mayıs 2024 14:58

Tıpkı hemen her şeyde olduğu gibi porselen kaplama fiyatları da uygulanan tedaviye ve uygulama şekline göre farklılık gösterir. kaplama fiyatları üzerinde etkisi bulunan farklı faktörler bulunmaktadır.

Porselen Kaplama Uygulaması

Porselen kaplama yapılabilmesi için öncelikle dişlerin güzelce temizlenmesi gerekir. Zira dişlerin üzerindeki bakteri ve plaklar kaplamanın altındaki dişin zaman içerisinde çürümesine sebep olabilir. Porselen kaplamanın kendisi çürümez fakat altındaki çürük sert doku kötü bir görüntü meydana getirir. Tedavisi için ise kaplamaların sökülmesi gerekebilir. Dolayısıyla detaylı bir temizlik tüm kaplama işlemlerinden önce mecburidir.

Porselen Kaplama Fiyatları

Temizliğin ardından ölçüler alınır ve kaplamalar gelene kadar kullanmanız üzere size geçici kaplamalar yapılır. Bu süre genellikle 2 haftadan uzun olmaz. Nihai kaplamalarınız ulaştığında ise geçici kaplamalar çıkartılır ve yerine yenileri takılır. Kaplamalar altta kalan sağlam dişe kuvvetli şeffaf yapıştırıcılar aracılığıyla tutturulur. Doğru yapılan bir kaplama işleminin ardından kaplamalar 10-12 yıl boyunca kullanılabilir. Dolayısıyla porselen kaplama fiyatları ne olursa olsun ucuza kaçmamak en mantıklısı olacaktır.

 1. Porselen kaplama fiyatları üzerinde etkili olan birinci faktör yapılacak porselen kaplamanın boyutudur. Kaplama eğer tek bir dişe uygulanacaksa farklı, pek çok dişe birden uygulanacaksa farklı fiyatlandırma yapılacaktır.
 2. Kullanılan malzeme kalitesi porselen kaplama fiyatları konusunda belirleyici olan ikinci noktadır. Kaplamanın yapımında kullanılacak malzeme çok farklı fiyat aralıklarında bulunabilmektedir. Bu durumda hastanın yapacağı tercih ve diş hekiminin tavsiyesi önemlidir. Unutulmaması gerekir ki ucuz malzemeden üretilen porselen kaplamalar zamanla çiğnemenin yarattığı baskı sebebiyle kırılabilmektedir. Bunun önüne geçmek için porselen kaplama fiyatları iyi araştırılmalıdır.
 3. Porselen kaplamanın yapılacağı klinik de porselen kaplama fiyatları üzerinde söz sahibidir. Porselen kaplama; uygulamayı yapacak diş hekiminin el becerisini ve tecrübesini gerektiren bir tıbbi uygulamadır. Dolayısıyla uzman bir diş hekimiyle çalışmak gelecekte sizi pek çok zahmetten ve masraftan kurtaracak iyi bir fikirdir. Ancak haliyle, beraber çalıştığınız diş hekiminin kalite ve becerisi arttıkça porselen kaplama fiyatları da beraberinde artacaktır.

 

Diş kliniklerinde ve devlet hastanelerinde porselen kaplama fiyatları konusunda söz sahibi kurum Türk Dişhekimleri Birliği’dir. Ancak unutulmaması gerekir ki farklı kliniklerde porselen kaplama fiyatlarına ilişkin farklı fiyatlandırmalarla karşılaşmanız da mümkün. Türk Dişhekimleri Birliği’nin 2019 yılı için yayınladığı fiyat listesinde kaplamalar ile ilgili olan bölüm ise şu şekildedir:

PROTEZ KDV Hariç KDV Dahil
4-24 Laminate Veneer (Akrilik) 532,41 575,00
4-25 Laminate Veneer (Porselen) 1069,44 1155,00

 

AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru porselen kaplama fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

 

5/5 - (3 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 6 Yorum
 1. Nizamettin Ercin dedi ki:

  Merhaba ben nizamettin Ercin ben yerli implant yaptirmak istiyorum galiba 4 adet gerekli fiat bilgisi verebiliyormusunuz ama lutfen final fiati olsun ek odeme cikinca ben dogru bulmuyorumda kususura bakmayin lutfen ilginize simdiden tesekkur ederim

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Selamlar Nizamettin Bey, Maalesef Klinik muayene olmadan fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. Bunun sebebine gelince herkesin çene kemiği çok farklıdır kimisinde 3 mm kemik yüksekliği varken kimisinde 15 mm kemik yüksekliği vardır. Kimi hastamızda kemik kalınlığı iyidir kimi hastamızda çok incedir. İmplant Cerrahisinde bu tip durumlar için uygulanan yaklaşık 10 farklı cerrahi işlem vardır.Bu cerrahi işlemler bazı durumlarda implant yaptırmaktan çok daha maliyetli olabilmektedir. Bu sebeple net fiyat bilgisi paylaşılabilmesi mümkün değildir. Sizin kemik yapınızı görmeden tomografi ve/veya panoramik röntgeninizi incelemeden, ağız içi klinik muayene olmadan alacağınız hiç bir fiyata itibar etmemenizi 30 yıllık bir diş hekimi olarak öneririm. İmplant Cerrahisi önemli bir konudur. Kaliteli implant markalarını tercih eden, uzman ve tecrübeli hekimler bulunan klinikleri tercih etmenizi öneririm.

 2. Semra barak dedi ki:

  Bende cene kemiği erimesi var hepsi sallaniyor hepsini çektirsem protez yaptırsam olurmu siz ne öneriyorsunuz

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Semra Hanım,
   Öncelikle Diş eti uzmanımızın görmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda diş eti tedavisi ile sallanan dişler tedavi edilebilmektedir. Bunun haricinde çekim uygun görülürsede çene kemiğiniz müsaitse implant tedavisi ile tüm dişlerinize sabit bir tedavi ile kavuşabilirsiniz.

 3. Halit dedi ki:

  İyi geceler. Porselen dişe dolgu oluyormuş 2 tanesinde çukur oluştu sancı yapıyor. Teşekkürler vereceğiniz bilgi için.

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Halit Bey,
   Öncelikle geçmiş olsun. Diş ağrıları özellikle gece saatlerinde artar. Dişlerinizde çürük olmasından dolayı olabilir belki kanal tedavisi ihtiyacı olabilir. Gerekli tedavi yapıldıktan sonra dişlerinizde ağrı kesilecektir. Doğru teşhis için klinik muayenesi gerekmektedir. Sağlıklı günler dilerim.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp