Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

Porselen Kaplama Fiyatları

Porselen Kaplama Fiyatları
15.05.2019

Porselen Kaplama Fiyatları

Porselen kaplama, zamanla aşınan veya genetik olarak kusursuz formda olmayan dişlerin, düzeltme ve tedavi amacıyla bir çeşit porselen ile kaplanmasıdır. Yıllardır uygulanan bu yöntem sıklıkla estetik görünüşteki kusurları düzeltmek veya dişlerdeki fonksiyon kaybını (ısırma ya da çiğneme gibi) önlemek için kullanılır. Tıpkı hemen her şeyde olduğu gibi porselen kaplama fiyatları da uygulanan tedaviye ve uygulama şekline göre farklılık gösterir. kaplama fiyatları üzerinde etkisi bulunan farklı faktörler bulunmaktadır.

Porselen Kaplama Uygulaması

Porselen kaplama yapılabilmesi için öncelikle dişlerin güzelce temizlenmesi gerekir. Zira dişlerin üzerindeki bakteri ve plaklar kaplamanın altındaki dişin zaman içerisinde çürümesine sebep olabilir. Porselen kaplamanın kendisi çürümez fakat altındaki çürük sert doku kötü bir görüntü meydana getirir. Tedavisi için ise kaplamaların sökülmesi gerekebilir. Dolayısıyla detaylı bir temizlik tüm kaplama işlemlerinden önce mecburidir.

Temizliğin ardından ölçüler alınır ve kaplamalar gelene kadar kullanmanız üzere size geçici kaplamalar yapılır. Bu süre genellikle 2 haftadan uzun olmaz. Nihai kaplamalarınız ulaştığında ise geçici kaplamalar çıkartılır ve yerine yenileri takılır. Kaplamalar altta kalan sağlam dişe kuvvetli şeffaf yapıştırıcılar aracılığıyla tutturulur. Doğru yapılan bir kaplama işleminin ardından kaplamalar 10-12 yıl boyunca kullanılabilir. Dolayısıyla porselen kaplama fiyatları ne olursa olsun ucuza kaçmamak en mantıklısı olacaktır.

 1. Porselen kaplama fiyatları üzerinde etkili olan birinci faktör yapılacak porselen kaplamanın boyutudur. Kaplama eğer tek bir dişe uygulanacaksa farklı, pek çok dişe birden uygulanacaksa farklı fiyatlandırma yapılacaktır.
 2. Kullanılan malzeme kalitesi porselen kaplama fiyatları konusunda belirleyici olan ikinci noktadır. Kaplamanın yapımında kullanılacak malzeme çok farklı fiyat aralıklarında bulunabilmektedir. Bu durumda hastanın yapacağı tercih ve diş hekiminin tavsiyesi önemlidir. Unutulmaması gerekir ki ucuz malzemeden üretilen porselen kaplamalar zamanla çiğnemenin yarattığı baskı sebebiyle kırılabilmektedir. Bunun önüne geçmek için porselen kaplama fiyatları iyi araştırılmalıdır.
 3. Porselen kaplamanın yapılacağı klinik de porselen kaplama fiyatları üzerinde söz sahibidir. Porselen kaplama; uygulamayı yapacak diş hekiminin el becerisini ve tecrübesini gerektiren bir tıbbi uygulamadır. Dolayısıyla uzman bir diş hekimiyle çalışmak gelecekte sizi pek çok zahmetten ve masraftan kurtaracak iyi bir fikirdir. Ancak haliyle, beraber çalıştığınız diş hekiminin kalite ve becerisi arttıkça porselen kaplama fiyatları da beraberinde artacaktır.

 

Diş kliniklerinde ve devlet hastanelerinde porselen kaplama fiyatları konusunda söz sahibi kurum Türk Dişhekimleri Birliği’dir. Ancak unutulmaması gerekir ki farklı kliniklerde porselen kaplama fiyatlarına ilişkin farklı fiyatlandırmalarla karşılaşmanız da mümkün. Türk Dişhekimleri Birliği’nin 2019 yılı için yayınladığı fiyat listesinde kaplamalar ile ilgili olan bölüm ise şu şekildedir:

PROTEZ KDV Hariç KDV Dahil
4-24 Laminate Veneer (Akrilik) 532,41 575,00
4-25 Laminate Veneer (Porselen) 1069,44 1155,00

 

AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru porselen kaplama fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz, Diş Hekimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Muhyettin Yılmaz, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Avatar Halit dedi ki:

  İyi geceler. Porselen dişe dolgu oluyormuş 2 tanesinde çukur oluştu sancı yapıyor. Teşekkürler vereceğiniz bilgi için.

  1. Akvadent Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Halit Bey,
   Öncelikle geçmiş olsun. Diş ağrıları özellikle gece saatlerinde artar. Dişlerinizde çürük olmasından dolayı olabilir belki kanal tedavisi ihtiyacı olabilir. Gerekli tedavi yapıldıktan sonra dişlerinizde ağrı kesilecektir. Doğru teşhis için klinik muayenesi gerekmektedir. Sağlıklı günler dilerim.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu