Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Gülüş Estetiği Nedir ve Gülüş Estetiğinde Hangi Tedaviler Yapılır?

Gülüş estetiği nedirYapılan araştırmalara göre iki insan ilk kez tanışırken birbirlerinin göz ve ağız çevresini dikkatle gözlemler ve ilk izlenimlerini buna göre oluştururlarmış. Haliyle sağlıklı bir gülüşe sahip olmanız hem insanlarda bırakacağınız izlenimlerin daha güçlü olmasına hem de sağlam bir özgüvene sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Durum böyleyken de günümüzde pek çok insan gülüş estetiği adını verdiğimiz operasyonlar ve uygulamalar serisiyle daha sağlıklı ve estetik gülüşlere sahip olmak için çabalıyor. Zira güzel bir yüzü oluşturan en önemli öğelerden birinin güzel bir gülüş olduğu tartışmasız bir gerçek.

Peki nedir bu gülüş estetiği? Gülüş estetiği en kısa tabiriyle; dişteki ve genel olarak ağız yapısındaki tüm kusurların giderilmesi ve daha sağlıklı görünen, daha estetik bir gülüşe sahip olmak anlamına gelmektedir.

Gülüş Estetiği İçin Dişlere Yapılan Müdahaleler

Bir gülüşün estetik olarak adlandırılabilmesi için dişlerde aranan üç temel özellikten bahsedilmektedir. Bu kurala göre:

 1. Dişlerin duruşu kusursuz olmalı,
 2. Herhangi bir diş eksik olmamalı,
 3. Dişler doğal beyaz renginde olmalı.

Gülüş estetiği sağlamak adına dişlere yapılan uygulamaların tümü de aslında bu üç soruna yönelik.

 1. Gülüş estetiği talebiyle başvuran hastalara yapılan ilk uygulama dişlerin duruş bozukluklarını kontrol etmektir. Çapraşıklık olarak da adlandırılan dişlerde tespit edilen duruş ve pozisyon bozuklukları mümkünse diş telleri yardımıyla, değilse ortodontik ve cerrahi müdahalelerle düzeltilir.
 2. Ardından eksik dişler ele alınır ve bu dişler protez ve implant uygulamalarıyla hastaya geri kazandırılır. Tam eksik olmayan fakat şekil bozuklukları bulunan dişlerde diş hekiminin tavsiyesi doğrultusunda (kısa dişler, dişler arasında fazla boşluk olması gibi) kaplama yapılması da uygun görülebilir.
 3. Son aşamada ise dişlerdeki lekeler temizlenir. Dişler istenen seviyeye gelecek şekilde beyazlatılır ve parlatılır. Bu işlem diş hekimi tarafından gerekli görülürse tekrarlanabilir.

Gülüş estetiği tedavisi

Gülüş Estetiği İçin Yapılan Diğer Müdahaleler

Gülüş estetği fiyatları            Kusursuz dişlere sahip olsanız dahi bu size sağlıklı ve estetik bir gülüş garantisi vermeyebilir. Zira pek çok vakada çene yapısındaki bozukluklar dişlere kıyasla daha büyük önem arz etmektedir. Çene bozuklukları ikiye ayrılır, genetik olanlar ve zamanla ortaya çıkanlar. Çene yapısında meydana gelen her türlü değişim yüzdeki ifade duruşunu ve dolaylı olarak gülüş estetiğini olumsuz etkileyecektir. Kemik gelişimi tam olarak sonlanmamış olan hastalarda çene kemiği ve eklem yapısındaki bozuklukların düzeltilmesi daha kolayken, yetişkinlerde karşılaşılan çene bozukluklarının tedavisi çoğu zaman ortopedik ve ortodontik cerrahi ile mümkün oluyor.

Diş etlerinin eşit ve sağlıklı durması da gülüş estetiğinin bir bütün olarak istenen seviyeye ulaşması için önemlidir. Bunun için diş hekimi gerekli görürse eksik kısımları kapatmak için greft uygulaması yapabilir ya da fazla kısımları küçük bir operasyonla eksiltebilir.

Gülüş Estetiği Çeşitleri

Yaygın olarak talep edilen üç temel gülüş çeşidinden bahsedilebilir. Bunlar çekici-estetik gülüş, entelektüel gülüş ve sportif gülüştür. Çekici-estetik gülüşte ön planda olan ön dişlerdir. Bu yapı size daha genç bir gülüş sunar. Entelektüel gülüşte dişlerin üst-alt ve ön-yan dengesi eşittir. Bunun çok daha olgun ve bilge bir gülüş kazandırdığı kabul edilir. Sportif gülüşte ise ortadaki dişler yandaki dişlere kıyasla biraz daha uzundur. Bu da daha aktif bir gülümseme sunar.

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp