Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

İmplant Markaları

Tarih11 Ocak 2021 23:54

İMPLANT MARKALARI FARKLILIKLARI!.

En İyi İmplant Markaları

Güzel ve sağlıklı bir gülüş için diş ve ağız bakımı çok büyük önem taşır. Düzenli diş kontrolleri, doğru diş fırçalama ve ağız içinin temiz tutulması diş bakımının olmazsa olmazlarıdır. Bazen bunları tam olarak yapsanız bile dişinizde oluşan bir problem ile karşı karşıya gelmeniz muhtemeldir. Kimi zaman dişlerinizle ilgili bir sorun sonucu çekim yapılması gerekebilir, kimi zaman da diş şekliniz hoşunuza gitmeyebilir. Böyle durumlarda en çok başvurulan yöntem, tedavide implant seçeneğini değerlendirmektir. Fakat implant sektöründe çok fazla ve başarılı marka vardır. Bu markalar hakkında bilgi edinsmeniz hem de her açıdan doğru seçimin yapılabilmesi adına sizlere implant markaları hakkında bu yazıyı hazırladık. En iyi implant markaları ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayınız

AlphaBio İmplant Markası:

AlphaBio markası Danaher Corporation firmasının ABD merkezli bir markasıdır. Marka, implant tedavisinde gerekli olan tüm ürün ve Alpha bio implant markasıhizmet çeşidine sahiptir. Gelişen teknolojiyi iyi bir şekilde kullanan AlphaBio, tedavi esnasında kullanılacak olan tüm cerrahi aletleri de üretip, diş hekimlerinin ve hastanın süreci sağlıklı geçirmesini garantilemiş oluyor. Bütün ürünlerinde dayanıklı hammaddeler kullanarak, ürünlerin hayat boyu kullanımını garanti ediyor. AlphaBio’nun böylesine büyük bir marka haline gelmesindeki en önemli etken, ürünlerin kalitesi sayesinde oluşan müşteri memnuniyetidir.

Yaptığı işin arkasında duran marka, ürünlerine sonuna kadar güveniyor. Markayı kullanan hastalarda yapılan değerlendirmeler, AlphaBio kullanan hastaların ürünü problemsiz kullandıklarını ve herhangi bir şikayetleri bulunmadığını gösteriyor. Dolayısıyla, bu başarı sayesinde de dünya çapında bir marka haline gelmeyi başarmıştır. AlphaBio, geliştirdiği birçok ürünün yanında Nanotec kaplama teknolojisi ile de adını bir kez daha duyurmuştur. Nanotec kaplama teknolojisi sayesinde implant tedavisi artık uzun süren bir iyileşme dönemi gerektirmiyor, implant vücut tarafından daha hızlı kabul ediliyor, haliyle de kaynaşma daha hızlı sağlanmış oluyor.

 

AB İmplant Markası:

İsrail menşeili olan AB Dentel Devices, İsrail’deki başarılı diş hekimi olan bir çift tarafından kurulmuştur ve 15 yıldır implant sektöründe varlığını sürdürmektedir. Çalışmalarını sadece dental implantlar çerçevesiyle kısıtlayan marka, son teknolojileri kullanarak, en başarılı implant fiyatlarıürünleri pazara açıyor. Böylesine bir özverinin sonuçlarını alan AB Dental Devices markası, Ortadoğu’da en çok adını duyurmuş markalar arasına girmiştir. Böylesine çok ve kaliteli markanın olduğu implant sektöründe adından söz ettirebilmek, gerçekten büyük bir başarı. AB Dental Devices markasının, implant sektöründe birçok ürünü vardır, fakat bu ürünlerden en ünlüsü One Piece’dir. Günümüzde implant tedavisinde büyük kolaylık sağlayan One Piece, tek implantın damağa sabitlenmesiyle tedaviyi tamamlamış oluyor. İmplantların hammaddesinde titanyum alaşımı kullanan marka, bu sayede implantların uzun ömürlü ve dayanıklı ürünler olmasını da garanti ediyor. Devam etmekte olan başarılı üretimleri sayesinde birçok ülkede yüksek standart ödülleri almıştır. Türkiye’de de bir ayağı bulunan AB Dental Devices, implantların kullanımı için diş hekimlerine eğitimler de vermektedir.

 

DTI İmplant:

Yerli bir implant markası olan DTI, doktorlar, mühendisler ve bilim adamlarının yaptığı katkılar ile bir marka haline gelmiştir. Marka üretim konusunda pek çok önemli üniversite ile yaptığı iş birliği sayesinde ürünlerini implant piyasasına sunuyor. Dental implant dti implant markasıalanında böylesine büyük bir başarıya sahip olmasına katkı sağlayan pek çok insan vardır. Yapılan çalışmalar sonucu marka, dünya standartlarının üstünde ürünleri ile adını duyurmuştur.

Geniş bir ürün skalasına sahip olan DTI dental implant, yaptığı iş birlikleri sayesinde AR-GE çalışmalarını da devam ettirmektedir. CE sertifikası ve FDA onayına sahip olan DTI, üretim aşamasında son teknoloji cihazlara kullanarak ürünlerini ortaya çıkarmaktadır. Yerli bir implant markası olduğu için de, diğer implant markaları göre maliyet açısından daha uygundur. Pratik ve güvenilir olması sayesinde de, her sene 100.000 ürün memnuniyetle kullanılmaktadır. Başarılı ürünler üretmesinin yanı sıra, bu ürünlerin başarılı bir şekilde kullanılabilmesi için de, uzmanlar tarafından verilen eğitimleri de bulunmaktadır.

 

Thommen İmplant:

İsviçre kökenli olan Thommen Medical dental implant markası 1975 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana implant alanındaki başarılı çalışmaları ile adından söz ettirmeye başlamıştır. Konik dizayn üzerinde yaptığı çalışmalar sonucu akımın öncülerinden olmayı başarmıştır. Çalışmaları önüne sınır koymayan marka, yenilik düşüncesini temele alıp çalışmalarını bu düşüncethomen news implant markası ile yürütmüştür. Bu sayede 1996 yılında silindirik implantları geliştirmiş ve pazara sunmuştur.

Her zaman daha fazlası ilkesiyle yaptığı çalışmalar sonuçlarını vermiş ve Thommen Medical dental implant markası dünyaya adını duyurmuştur. Yaptığı kaliteli üretimler ile ulaştığı başarılardan biri de, tüm dünyada satış rakamlarıyla diğer markaları arkasında bırakmak olmuştur. Günümüzde, bu kadar çok implant markasının kıyasıya yarış halinde olduğu bir pazarda bile en popüler 10 marka arasına girmeyi başarmıştır. Sadece dental implant alanında çalışmalarını yürüten Thommen Medical dental implant, bunca yıllık tecrübe ile müşterilerine kaliteyi garanti ediyor. Markanın vizyonu, elinde olan ürünü geliştirip bir üst basamağa taşımak olduğu için, en iyi olanı tercih edip etmemek de size kalıyor.

 

Implance:

2012’de Görkem Serçe tarafından kurulan marka kısa sürede büyük bir gelişim göstermiştir. Böyle kısa bir sürede dünyaya açılmayı implance markasıbaşaran marka, en başarılı implant markalarından biri haline gelmiştir. Şu an Trabzon’da bulunan üretim fabrikası, kaliteli ürünlerin piyasaya sunulmadan önce geliştirildiği noktadır.

Bu yerli implant markası, Türkiye’de onlarca bayisi ile FDA’dan (Amerikan Federal İlaç Ajansı) onay alabilen tek implant markası Implance Dental İmplant markasıdır. Günümüzde en iyiye giden yolculuğunda çalışmalarını dinlenmeden devam ettiren marka uygulama kolaylığı, kalitesi ve oldukça geniş ürün yelpazesi ile hem diş hekimleri hem de yerli hastalar tarafından da en çok tercih edilen implant markaları arasına girmeyi başarmıştır.

 

Tekka İmplant Markaları:

Fransa’da 2001 yılında kurulan Tekka dental implant markası, kurulumundan bu yana dünyadaki implant ihtiyacını gidermek için çalışma araştırmalarını devam ettirmektedir. Başlangıçta bile hedefi dünyaya açılmak olan marka, hedefini kısa sürede gerçekleştirme başarısına erişmiştir. Dünyada pek çok distribütörleri olan marka, Türkiye’de de faaliyetlerine devam etmektedir. Üretim fabrikalarında tekka implant markasıson teknoloji cihazlar ile çalışan Tekka dental implantın, tasarımını yapıp ürettiği patentli teknolojileri de vardır.

Asla yetinmeyip, daha fazlası için çalışmalarını sürdüren marka, üretimde önem verdiği teknoloji sayesinde dayanıklı, kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerinin üretimini devam ettirmektedir. Markanın In-Kone adını verdiği ürünü özel yiv tasarımı ile, tedavi ve iyileşme sürecinde güvenilirliği arttırıyor. Bu ürün, implantın kolay bir şekilde dar ve yumuşak çene tiplerine de uygulanmasını sağlıyor. Uygulamada sağladığı kolaylık sayesinde de hastada kemik kaybı minimum tutuluyor. Başarılı girişim ve kaliteli ürünleri ile implant sektöründe sıkça tercih edilen markalardan olan Tekka dental implant markası, ürünle ilgili güvence veriyor. Böylesine özenli bir üretim aşamasının ardından ortaya çıkarılan ürünler, kalitesi ile markanın adından sıkça söz ettiriyor.

 

CSM İmplant:

CSM dental implant, 2000 yılında Güney Kore’de varlığına başlamıştır. Kurulumundan bu yana yüksek kalitede ürünlerle adını duyurmak isteyen marka, uzman diş hekimi Sungam Cho tarafından kurulmuştur. Kısa sürede büyüyen marka tüm dünyada Güney Kore’nin en başarılı markalarından biri olarak bilinmektedir. Tasarlanan bütün ürünlerini, diş hekimleri ve hastanın ihtiyaçlarını temel CSM implantalarak geliştiren marka gelişim faaliyetlerini hız kesmeden devam ettirmektedir. Yaptığı çalışmaların sonucunu da hastaların ürünlerle ilgili yüksek memnuniyetleri ve markanın tavsiye edilmesi ile almaktadır.

CSM dental implant markasının birçok dental implant ürünü geliştirdiği yeni teknoloji sayesinde aldığı patentler bulunmaktadır. Tüm ürünleri sıkça tercih edilen markanın dünyada çığır açan 3 dental implant ürünü vardır. Bunlar: Submerged, Submerged2 ve Submerged3’tür. Bu dental implant ürünlerini birçok farklı şekilde kullanmak mümkündür. Bunun yanı sıra, 2.1 ve 2.5’lik abutmentler ile de uyumludur. CSM dental implant markası, Submerged model ürünlerin tüm hastalarda rahatça ve kolay bir operasyon ile uygulanabileceğini belirtiyor.

 

Zinedent:

İthal bir implant markası olan Zinedent, 2015 yılında kurulmuştur. Ankara’da kurulan bu marka Batı Group ve Straumann grup ortalığının bir sonucudur. Batı Group ile devam eden ortaklık sayesinde ürünlerini Türkiye dışına çıkarmayı amaçlayan markanın, sektörde 20 yıllık bir tecrübesi mevcuttur. Markanın şu an bulunduğu noktaya bakarak kısa sürede büyük işler başardığını söyleyebiliriz. Türkiye dışına da hizmet vermek için çalışan Zinedent dental implant markası, Orta Asya ve Ortadoğu’da da hizmet alanının genişletmek için araştırma ve çalışma faaliyetlerine devam etmektedir.zinedent markası nasıl

Ürünlerinin gelişim ve tasarım aşamasında insan sağlığına vermek istediği hizmeti merkeze alan markanın çalışmalarına bakıldığında, hasta ve doktorların ihtiyaçlarını göz önüne aldığı görülüyor. Bilimsel çalışmalarla desteklediği ürünlerde, yenilikçi bir bakış açısı izliyor. Bu sayede de diş hekimleri ve hastalar tarafından memnuniyet ile kullanılan bir marka haline gelmiştir. Zinedent’in, ürünlerine verdiği önemi eğitime de verdiğini görüyoruz. Uzmanlar tarafından dental implant alanında verilen eğitimler, implant alanındaki gelişimde de etkili olmuştur.

Zinedent dental implant markasına ait birkaç ürün şunlardır: TEC-2 implant, İndeksli Dayanak ve Ekvator Hassas Tutucu, Zinedent Dayanak, Çok Üyeli Vida ve Tutucu Dayanaktır. Ürünlerinde kaliteyi esas alan marka, hammadde olarak dayanıklı maddeler tercih etmiştir. Böylece ürünlerin kaliteli ve uzun ömürlü sağlanmıştır. Zinedent dental implant markası, tüm ürünleri için gönül rahatlığıyla kullanma garantisi vermektedir.

 

Zimmer:

Zimmer dental implant markası, 9 kişilik bir ekip ile 1927 yılında kurulmuştur. Çalışmalarına Zimmer Holding devam eden marka, yaptığı başarılı işlerle adını dünyaya duyurmuştur. İmplant sektöründe başarılı girişimleri bulunan Zimmer dental implant, bünyesindeki pek çok çalışanı ile çalışmalarına devam ediyor. Şu ana kadar, 100’den fazla ülkede temsilcilikleri bulunuyor ve hizmet faaliyetlerini devam ettiriyor. Dünya çapında 8000’den fazla personeli ile, implant sektörüne yeni ürünler sunmak için çalışmalar yapıyor. Adını başarıyla duyurmuş olan Zimmer dental implant, ürünleri ve çalışmalarına inanması sayesinde, pek çok klinik ve diş zimmer implanthekimi ile de güven garantisi vererek ilişkisini devam ettiriyor.

Zimmer ürünlerini tasarlarken, yenilikçilik esasına dayanarak, uygulaması kolay ürünler olmasına dikkat ediyor. Kaliteli ürünler tasarladığını implat sektörüne kanıtlamak amacıyla bir grup ürünü pazara açmıştır. Bu ürün tedavinin başından sonuna kadar gerekli olan tüm cerrahi aletleri içeriyor. Ayrıca implant tedavisinden sonra iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla kolojenle desteklenmiş ürünleri de vardır. Diş hekimi için tedavi sürecini, hasta için rahat kullanımı göz önüne alarak tasarlanan ürünler sayesindee Zimmer dental implant markası, dünyada en çok tercih edilen implant markaları arasına girmeyi başarmış. Zimmer’in Tek Parça Zimmer İmplant ürünü de implant sektöründe büyük gelişmeye sebep olmuştur.

 

Hiossen – İmplant Markaları:

Pennsylvania’da 2006 yılında kurulan Hiossen dental implant, şu an büyük bir pazara yön vermektedir. 20’den fazla ülkeye hizmet taşıyan marka Amerika pazarında büyük bir role sahiptir. Kısa sürede dünyadaki en iyi implant markası olmayı başarmasının yanında, müşterilerinden aldığı memnuniyet içerikli geribildirimler de markanın motivasyonunu arttırmıştır. Titiz bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkan ürünler de dünyada etkisini göstermiştir.hiossen implant markaları

Böylesine kaliteli ürünler tasarlamasının sonucu olarak implant sektöründeki yeri yadsınamaz bir hale gelmiştir. Amerika implant pazarını elinde tutmasına bağlı olarak Amerika’nın pek çok büyük şehirde şubeler açmıştır. Şimdiye kadar 10’dan fazla şehirde hizmet veren Hiossen dental implant, daha fazla şehir ve ülkede hizmet vermek için çalışmalarını devam ettirmektedir.  Diş hekimi ve diş cerrahları için verilen çevrim içi ve örgün eğitimler de, markanın implant ürünlerine ve uygulanmasına nasıl önem verdiğini gösteriyor.

 

Bredent:

Almanya’da kurulan marka protez ve üst yapı konusunda dünyadaki en iyi implant markaları arasına girmiştir. Marka kendini geliştirmek konusunda çalışmalarına hızla devam etmiş ve böylesine büyük bir marka haline gelmiştir. Alman disiplini ile birleşen yenilikçi çalışmalar muhteşem sonuçlar doğurmuş ve diş hekimleri tarafından sıkça tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Bredent dental implant markası çalışmalarını implantların kolay ve hızlı bir şekilde uygulanması için akılcı çözümler bulmaya da bredent implant nasıldıryönlendirmiştir. Bulunan çözümler sayesinde implnat ürünü yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Fakat ücret konusunda diğer implant markaları ile arasında açık bir fark vardır. Bunun sebebi implantta kullanılan açılı abutmentler ve protez analogları parçalardır.

Her ne kadar hasta ve diş hekimi markayı tercih etmek istese de kimi zaman ücret konusu sebebiyle markadan vazgeçmek durumunda kalmışlardır. Bunlara rağmen ürünlerin kalitesi ve kolay uygulanabilmesi ve iyileşme süresinin kısa olması açısından Bredent dental implant diş hekimleri tarafından tercih edilir.

 

AstraTech İmplant:

AstraTech dental implant markası İsveç’te kurulmuştur. İsveç’te kurulan marka, Avrupa’nın pek çok yerinde hizmet vermektedir. Hedefi tüm dünyada hizmet vermek olan AstraTech dental implant markası, ülkemizde de diş hekimleri tarafından en çok tercih edilen implant markalarından biridir. Üretim konusunda kullandığı üst düzey teknoloji sayesinde estetik ile implantı birleştiren bir markadır.astra implant fiyatları

Ürünlerin son derece dayanıklı hammaddelerden üretilmesi sayesinde marka kaliteden ödün vermiyor. Bu da hastaların implantlarını uzun süre gönül rahatlığı ile kullanmasına olanak sağlıyor. AstraTech Dental implant ürünleri kolay kullanımı ve güvenilir olması sayesinde tercih ediliyor. Markanın insan sağlığına verdiği önem sonucu, bu denli bir büyüme gerçekleşmiştir. Ayrıca AstraTech Dental implant markası, tüm ürünlerini ağız içindeki herhangi bir konumda kullanılabilecek şekilde tasarlayıp üretmektedir. Son olarak, ücretlendirme konusunda Premium implant sınıfında yer aldığını söylemekte fayda var.

 

Neoss:

Neoss dental implant markası 2000 yılında Birleşik Krallık topraklarında hizmet vermeye başlamıştır. Bir mühendis ve profesörün iş birliği sayesinde kurulan şirket, şu an tüm dünyada binlerce ürün satan bir implant markası haline geldi. Böylesine büyük bir gelişmeyi borçlu oldukları faktör ise; sergiledikleri modern duruş ve hizmet verdikleri kitleyi anlayabilmeleridir. Kaliteden hiçbir şekilde ödün neoss implant markalarıvermeyen Neoss dental implant markası, ulaşımı, anlaşılması ve uygulaması kolay ürünler tasarlayıp, üretiyor. Markanın hedefi, implant teknolojisinde büyük yeniliklere imza atmaktır.

Neoss Implant System®, markanın uzun süren bir çalışma sürecinin sonucunda ortaya çıkmıştır. Neoss Implant System’i tek bir ürün değil, farklı en, boy, genişlik, fonksiyon vs. sahip çeşitli dental implantlardır. Belirlenen ihtiyaca ve alınan siparişe göre üretilen Neoss Implant System’i implant sektöründe oldukça dikkat çekici oldu. Hastanın ihtiyacı doğrultusunda kısa sürede hazırlanan ürün, ömür boyu kullanım garantisi de veriyor.

 

IBS Dental İmplant:

2005 yılında Güney Kore’de kurulan bir markadır. En baştan prensip olarak yüksek kaliteyi benimseyen IBS dental implant markası, kurulumundan itibaren hızlı bir büyüme sürecine girmiştir. Türkiye’yi de hizmet verdikleri ülkeler arasına sokan marka, uzman personelleriyle birlikte son teknoloji ile ürettiği ürünlerini diş hekimleri ve hastaların kullanımına sunuyor. Sunduğu performans ve memnuniyet oranına kıyasla oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Uygun fiyatlı olması da en çok tercih edilen implant markalarından biri olmasında önemli bir role sahiptir.

Geniş bir ürün skalası olmasına rağmen tüm dünyada en çok tercih edilen, patentli implant ürünü Magic FC’dir. Magic FC, tedavi ibs marka implantsonrasında kemiğin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan bir üründür. Ürün, tedavi esnasında kemiğe uygulanan baskının minimuma inmesini sağlıyor, böylece kemiğin zarar görmesi engellenmiş oluyor. Ürünü kullanan hastalarda yapılan değerlendirmeye bakarak ortalama %22’sinin ürünün faydasını gördüğü sonucuna varılmıştır. IBS dental implant markasının bir başka ürünü olan Magicore’da Magic FC’ye benzeyen bir çalışma prensibine sahiptir. Magicore, Magic FC’den farklı olarak hızlı iyileşmenin yanı sıra implantın kemiğe yerleşmesi esnasında daha dayanıklı bir tutunma sağlıyor. Bir diğer ürün olan N.R.Fix ise diğer bütün implant markalarından farklıdır. Tasarımda yapılan farklılık, ürünün ince gövdesi sayesinde kemiğe baskıyı engelliyor. Bu da ürünü bütün abutmentlerle uyumlu hale getiriyor.

 

Keystone Dental İmplant:

2006 yılında ABD’de kurulan Keystone dental implant, implant sektöründe yeni bir markadır. Buna rağmen ürünlerini estetik bir şekilde sunmayı başarmış ve dünyada adını duyurmuştur. Genellikle farklı çene ve kemik yapılarını dikkate alarak gerçekleştirdiği çalışmaların hedefi implantların kolay uygulanabilmesini sağlamayı içeriyor. Şimdiye kadar kendi tasarladığı 3 implant ürününün patentini almış olan Keystone Dental İmplant markası, çalışma ve tasarım süreci boyunca çok fazla sermaye ve emek harcamıştır.

Markanın tanıtımını yaptığı ilk ürün TILOBEMAXX’tır. TILOBEMAXX’ın diğer implant ürünlerinden farkı, standart implantlara göre daha Keystone implantbüyük bir çapa sahip olmasıdır. Ürün, muhteşem tasarımı sayesinde implantın henüz mümkün olmadığı durumlarda bile uygulanabiliyor olmasıdır. Keystone dental implant markasının bir diğer ürünü PrimaConnex’tir. Bu ürünü diğerlerinden farklı kılan, renk kodlu tasarımı ve yakalı dizaynı olmasıdır. Yakalı dizayn sayesinde implant ve abutment arasına hava giremez, renkli kod sayesinde de tedavi sürecinde diş hekiminin işi kolaylaşmış olur. Markanın patentini aldığı son ürünü ise, PrimaPlus’tır. PrimaPlus’ta, kemik ve implant kaynaşana kadar tutunmaya yardımcı oluyor ve iyileşme sürecini kısaltıyor.

 

MegaGen:

Bir grup deneyimli cerrah tarafından 2002’de kurulan Megagen dental implant markasının kurucular, Kore’deki en büyük diş hastanelerinden birinin de ortaklarındandır. Başlangıçtan beri hedef olarak belirlenen yüksek kalite düşüncesi, üretim ve tasarım aşamasında kendini göstermiştir. İmplant sektöründe yeniliklere imza atmak isteyen marka, çalışmalarını da bu doğrultuda sürdürmüştür. Zor vakalarda bile tedavi sürecini diş hekimi ve hasta için kolaylaştırmaya yönelik tasarımlar, yeni tedavi yöntemlerinin gelişmesini sağlamıştır.megagen implantlar

Megagen dental implant markasının, AnyRidge ürünü markanın dünya çapında tercih ediliyor olmasında önemli bir ole sahiptir. Ürünün özellikleri, diğer implant ürünlerinin önüne geçmesinde büyük katkısı bulunur. Yenilik vizyonu ile çalışan marka, 2011 yılında dijital diş hekimliği hizmetini aktif hale getirmiştir. Çalışmalarını durdurmayıp, hep daha fazlası için çalışan Megagen markası 2018 yılında en büyük implant tesisini Asya’da açmıştır. Aynı yıl kendi adıyla dental ürünlerini piyasaya sunan marka, şu anda 90’dan fazla ülkede hizmet vermektedir. Kısa bir sürede sınırlarını bu denli genişleten bir markanın başarısı tartışılamaz.

 

Mode Dental:

2018 yılında kurulan bu marka, bir grup şirkete bağlı olarak çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana, uzman kadrosu sayesinde yeni ürünler için birçok çalışma yapmıştır. Kaliteli ürünler ortaya çıkarmak ilkesine bağlı olarak yapılan üretimler, meyvesini vermiş ve Mode dental implant bir marka haline gelmiştir. Üretimde en pahalı ve son teknoloji cihazlar sayesinde bağlı oldukları kalite ilkesi ile doğru orantılı bir çalışma süreci izlemişlerdir. Öyle ki, Türkiye’de yerli implantlara olan bakış açısını değiştirmeyi başarmış.mode implant nasıldır

İmplant sektörüne getirdikleri tek tornavida tasarımı ile büyük ses getirmiş olan Mode dental implant markası, hastanın konforlu bir tedavi süreci geçirmesi için çalışıyor. Marka yaptığı başarılı tasarımlar ile Amerikan Third Wave Dental Enstitüsü’nün en başarılı implant markaları arasına girmeyi başarmıştır. Şu an 30’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Ürünlerin hammaddesi olarak kullandığı titanyum, kaliteli sonuçlara ulaşılmasında büyük katkıya sahiptir.

 

Nucleoss İmplant Markası:

2001 yılında İzmir’de temelleri atılan Nucleoss dental implant, Türkiye’deki ilk dental implant üretimini yapan markadır. Sahip olduğu prensiplere sıkı sıkıya bağlı bir şekilde ilerleyen marka, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Yaptığı işe büyük bir özveriyle yaklaşan marka, dünyada ses getirerek hizmet alanını genişletmek istiyor. Başarının tesadüf olmadığını ve yoğun bir çalışma gerektirdiğinin bilincinde olarak çalışmalarını yönlendiriyor.  İmplant sektöründe yaptıkları yenilikler ile her geçen gün sınırlarını daha da genişletiyor.

Hekimlerle sürekli bilgi alışverişi yaparak devam ettirdiği AR-GE çalışması ile ürünlerini geliştirmeye de devam ediyor. Diş tedavilerindenucleoss implant markaları hastalar için iyi şartlar oluşturmaya yönelik çözümler üzerine, yenilikçi tasarımlar oluşturuluyor. Nucleoss dental implant markası, implant ürünlerindeki kaliteli hammadde sayesinde, ürünün hastalar tarafından uzun bir zaman gönül rahatlığıyla kullanılabileceğinin garantisini veriyor. Nucleoss dental implant markasının ürünleri ise şunlardır: T1 ve T2 Mono İmplant ve Protez Seçeneği, T3 Diş Eti Seviyeli İmplant ve Protez Seçeneği, Tpure Kemik Seviyeli İmplant ve Protez Seçeneği, T5 Kısa İmplant ve son olarak T6 Kemik Seviyeli İmplant. Nucleoss, başarılı ürünleri sayesinde diş hekimleri tarafından da sıkça tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

 

Bicon Dental Implants:

1985 yılında ABD’de kurulan Bicon Dental Implants, tüm sektöre kalitesini kabul ettirmeyi başarmış bir marka. Dental implant alanının en eski söz sahiplerinden biri. Araştırma – geliştirme üzerine milyonlarca dolar harcayan Bicon Dental Implants, dental implantların daha rahat uygulanması ve daha uzun ömürlü olması adına pek çok patentli teknoloji üretmiş.

Bu teknolojilerin en yaygın olarak bilinenlerinden kısaca bahsetmek gerekirse: Short Implants™ ilk çıktığı zamanlarda 12 – 14 bicon implantmm  aralığının standart kabul edildiği bir dönemde 8 mm uzunluk ile sert dokunun yeterli yoğunlukta olmadığı hastalarda başarı oranını arttırmayı garantileyen bir teknoloji haline gelmiş. Firmanın adından söz ettiren bir diğer teknolojisi ise MAX™. MAX ise hem çap olarak rakiplerine kıyasla daha büyük rakamlara çıkabiliyor, hem de özel yiv tasarımı sayesinde normal şartlarda tutunmanın imkansız olarak kabul edildiği hastalarda bile %100 başarı sergiliyor. Her ihtiyaca hizmet eden bu ürünler göz önünde bulundurulunca Bicon Dental Implants markasının neden bu kadar çok tutulduğunu anlamak hiç de zor değil.

 

BioHorizons:

Aslında kuruluş tarihi çok daha eski olsa da 1997 yılından bu yana dental implantlara odaklanan BioHorizons firması ABD menşeili en tanınmış dental implant markaları arasında yer alanlardan birisi. Kuruluşunu takip eden ilk birkaç yılda yalnızca yerel satışlar yapmayı başaran BioHorizons kısa süre içerisinde büyüyüp gelişti ve bugün tüm kıtalarda 90’ın üstünde ülkede doğrudan satış yapabiliyor.BioHorizons implant

Firmanın bugünkü ününe kavuşmasını sağlayan en popüler teknolojisi Laser-Lok®. Laser-Lok aslında bir dental implant değil. Daha ziyade ürettikleri tüm dental implantların yüzey dokusunu değiştirmeye yarayan bir üretim tekniği. Bu teknik ile üretilen dental implantlar klinik testlere tabi tutulmuş ve hem kısa hem de uzun vadede takip edilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda BioHorizons markasının Laser-Lok® teknolojisi ile ürettiği dental implantlarda hem ilk yerleştirmede hem de takip eden iyileşme sürecinde daha iyi tutunma ve kabul görülmüştür. Ayrıca geleneksel yöntemlere kıyasla kemik ile implant arasındaki uyumun daha uzun süre korunduğu tespit edilmiştir.

 

BioTech İmplant:

biotech implant fiyatı30 yıldan uzun süredir tüm dünyada kaliteli hizmetin sembollerinden biri haline gelen BioTech Dental markası 1987 yılında Fransa’da kurulmuştur. Hem biyomedikal hem de dental implant teknolojileri üzerinde çalışmalarını devam ettiren firma dental implant markaları sektöründe pek çok patentli teknolojinin sahibidir.

BioTech Dental markasının adından sıkça söz ettirmeyi başaran üç ürünü mevcut. Bunların birincisi; dental implantın oluşturduğu baskı ve kuvvetin tüm yüzeye eşit dağılmasını ve böylece istenmeyen hasarların önlenmesini engellemeyi amaçlayan Kontact. Kontact buna ek olarak kanat şeklinde yanal yüzeylere sahiptir. Bu özelliği ile de implantın kemiğe ilk yerleştirmesi aşamasında uygulanması gereken kuvveti azaltmış ve daha konforlu operasyonlar için zemin hazırlamıştır. Kontact’a ek olarak BioTech Dental’ın biyogeçirgenliğin minimuma indirilmesi gereken durumlarda kullanılmak üzere tasarlanan Weego.F.R. adlı bir teknolojisi de mevcut. İlk yerleştirme esnasında yüksek stabilizasyon için ise BIS ve BIS Conic adlı modeller kullanılabilir.

 

Camlog İmplant Markaları:

1999 yılında ilk çalışmalarına başlayan Alman menşeili bir firma Camlog. 20 yıl gibi kısa bir süre zarfında çok büyük başarılara imza camlog implant nasıldıratan firmanın sloganı, vizyonu hakkında sağlam ipuçları vermeye yetiyor aslında: “Keşfedilecek çok şey var!”. Camlog’un dental implant dünyası için attığı en önemli adımlardan biri; geleneksel titanyum implantları seramik implantlar ile değiştirme fikriydi.

Alman mühendisliği denince akla gelen disiplinli ve titiz çalışma ile kısa sürede dünya çapında büyük başarılara imza atan Camlog markası, Türkiye’deki hizmetlerini İstanbul’da bulunan ofisleri aracılığıyla yürütüyor. Direkt Türkiye’de hizmet verdiği içinse hem servis bakımından hem de ücret bakımından rakiplerine kıyasla daha etkili. Camlog dental implant markasının implantoloji alanına kazandırdığı 4 önemli patentli teknoloji mevcut. Bunlar Ceralog® (seramik implant teknolojisi), Camlog®, Conelog® ve iSy®.

 

Dentaurum:

Henüz dental implant sistemlerinin keşfedilmesinden yaklaşık 100 yıl önce kurulan Dentaurum markası, 1886 yılından beri Alman endüstrisine şekil veren isimlerden biri. Kurulduğu zamanlarda çeşitli sanayi kollarında araştırma ve üretim faaliyetlerinde bulunan firma, o zamanlardan günümüze ulaştırdığı iş disiplini ve üretim tecrübesi ile dünyanın önde gelen dental implant markalarından biri olarak anılıyor. Tüm dünyada 130’dan fazla ülkede resmi temsilcikleri bulunan firmanın günümüz dental implant piyasasındaki payı ise tahminen 70 milyon € civarında.

 dentaurum implant türü         Dentaurum dental implant markasının sektöre yenilikler kazandıran pek çok patentli teknolojisi mevcut olsa da; firmanın istediği başarıyı yakalamasının ardındaki en önemli sebeplerden biri CITO mini®. Hem çap hem de uzunluk bakımından en yakın rakibine kıyasla bile çok daha küçük olan CITO mini®, normal şartlarda çene yapısı implant uygulanmasına müsaade etmeyen hastalar için aranan ilaç. İsmi gibi mini yapısı sayesinde uygulanması hem diş hekimi için daha az zahmetli, hem de hasta için daha konforlu. Bunun dışında firmanın öne çıkan diğer ürünleri ise TioLogic® ve Tiolox®.

 

Dentsply Ankylos İmplant:

Dünyanın yalnızca dental implant alanında değil, genel olarak biyomedikal alanında en büyük birkaç isminden biri olan Dentsply, 1899 yılında küçük bir sermaye ile ABD’de kuruldu. Bugün ortalamalara bakıldığı zaman 4 milyar $’ın üzerinde yıllık ciro yapan ve 20.000’den fazla çalışanı bulunan bir marka haline geldi. Dentsply, Türkiye’deki dental implant pazarı ile de yakından ilgileniyor. İstanbul’da bulunan resmi temsilcilikleri sayesinde hem tedarik konusunda hem de satış sırası ve sonrası destek konusunda rakiplerinden bir adım önde.

dentsply ankylos            Dentsply markasını diğer dental implant markaları ile kıyaslandığında, farklı bir noktada çalışmalar yürütmüştür. Pek çok dental implant çalışmasının yanı sıra, implantın bir parçası olan “abutmentler”lere de ekstra ilgi gösteren firma Atlantis adını verdiği bir teknoloji geliştirdi. Atlantis teknolojisi ile hastanın ihtiyaçlarına uygun dental implant abutmentleri üretmeyi başaran Dentsply bu konuyla dental implant alanında bir öncü konumunu almayı başardı. Kişiye özel abutmentler sayesinde implant operasyonları çok daha kolay geçiyor ve operasyon sırasında ve sonrasında yaşanan kemik kaybı minimuma indirilebiliyor.

 

EuroTeknika:

Fransa kökenli bir marka olan EuroTeknika, 1992 yılında ulaşılabilir implant teknolojileri konusunda en tanınmış isimlerden biri olan Dr. Guy Hure tarafından kuruldu. İşin içinden geldiklerini sık sık dile getiren Dr. Hure, EuroTeknika’nın işin endüstriyel değil klinik kısmına odaklandıklarını ve onlar için önemli olan şeyin fonksiyonel bir kalite olduğunu vurguluyor.

EuroTeknika yaklaşık 30 yıldır yalnızca bilimsel temelli klinik araştırmalar yürüttü. Bu araştırmaların bir sonucu olarak da dental implant sektöründe pek çok yeniliğe imza attı. EuroTeknika’nın patentli teknolojileri gözden geçirildiğinde iki tanesi özellikle büyük ilgi çekiyor. Köprü yapımında yüksek tutunma olanağı sunan ve ortalama 1 gün gibi rekor bir sürede operasyonun bitmesini sağlayan All In Bar® bu teknolojilerden biri. Diğeri ise eksik diş bölgesinin 3D modellenerek “kişiye özel implant” üretimini mümkün kılan iphysio®.

 

Siz de dünyanın en çok tercih edilen ve tüm diş hekimlerinin güvenini kazanmış kaliteli dental implant markaları ile tedavi görmek istiyorsanız bizi tercih edin. AkvaDent Diş Kliniği olarak tecrübeli ve alanında uzman diş hekimi ekibimizle size hak ettiğiniz tedaviyi sunmaya hazırız. Hemen telefon numaralarımız veya Whatsapp destek hattımız aracılığıyla bizimle iletişime geçin veya hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edin.

4.8/5 - (10 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 8 Yorum
 1. Fatma sevinç dedi ki:

  Hocam benim üst çene dislerim tamamı çekildi 3 adet implant yapıldı. Sonuçta üst çeneye ustu kapalı tam damak yapıldı.Sizce bu uygun mu? Selam

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Selamlar Fatma Hanım, Eğer sorunsuz kullanıyorsanız ve bir şikayetiniz yoksa uygun gibi göründüğünü söyleyebilirim.

 2. Mahi dedi ki:

  Çene kemiğinde erime olup maddi durumu el vermeyenler alt çene ön 6 diş için hangi marka tercih etmeli

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Sayın Mahi,
   Öncelikle başarılı bir implant tedavisinde implant markası 4 ana unsurdan sadece bir tanesidir. Bu demek oluyor ki dünyanın en iyi implantını seçseniz dahi tedavi başarısındaki rolü %25 dir. Başarılı bir implant tedavisi için implant markası, implantı yapacak çene cerrahı akabinde protezi yapacak doktor ve protezi üretecek laboratuvarın kalitesi ve uzmanlığı gereklidir. %99,6 oranında başarılı implant yapan bir klinik olarak size de sırrımızı söylemiş olduk 🙂

 3. Kenan dedi ki:

  Merhaba iyi günler.İmplant yaptırmayı düşünüyorum. Ama hangi markayı tercih edeceğime ilişkin bir fikrim yok. Sizce hangi markayı kullanmalıyım. İlginiz için teşekkürler.

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Kenan Bey, Bu konu hakkında dilerseniz 0544 620 10 20 numaralı telefondan bizimle irtibata geçin size detaylı olarak süreçler ve markalar ile ilgili bilgi verelim.

 4. Dr Murat dedi ki:

  Neden Osstem bu listede yeralmiyor ? Bildigim kadariyla pazarin lideri osstem

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Murat Bey, Osstem Kliniğimizde yoğun olarak tercih ettiğimiz bir implant markasıdır, 60 dan fazla ülkeye ihraç edilen köklü bir markadır. Osstem için ayrı bir sayfa bulunmaktadır.
   https://www.akvadent.com/osstem-implant-fiyati/

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp