Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Yerli İmplant Fiyatları

Tarih11 Ocak 2021 23:54

2024 İmplant Diş Fiyatı Hesapla

Net tedavi ücretleri için kliniklerden bilgi alınız.

YERLİ İMPLANT FİYATLARI

Yerli implant fiyatları ile ilgili makalemize geçmeden önce implant hakkında vereceğimiz bir bilgiyle yazıya başlayalım. İmplant, kaybedilen bir ya da birden fazla diş için diş boşluğuna doğala en yakın olan dişe sahip olmanızı sağlayan tedavi türüdür. Hastaların ve doktorların implant tedavisinden aldığı olumlu ve başarılı sonuçlar implant tedavisinin bu kadar yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamıştır. Yerli implant fiyatları ve implant tedavisi uzun süreli bir tedavidir, fakat hastanın ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi durumunda ömür boyu, bir sıkıntı yaşamadan kullanmak mümkündür.

İmplantın tedavi sürecinden de şöyle bir bahsetmemiz gerekirse; doktor tarafından yapılan muayene sonucu implant gerektiğine karar verilirse, tedavi süreci başlatılır. Diş etinin altına yerleştirilen implantın çeneyle kaynaşması için bir süre beklemek gerekir. Eğer bu süreçte bir sıkıntı yaşanmaz ise, implantın üzerine iyileşme kapakçığı ve ardından implant takılır. Uzun süren bu tedaviden sonra istediğiniz sonuca ulaşır ve ömür boyu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İMPLANT FİYATINI ETKİLEYEN DURUMLAR

 • Doktorun yapacağı muayene bakarak kaç diş için implant ihtiyacı olduğu öğrenilir. Burada kaç dişe implant uygulanacağı fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır.
 • Yerli ve yabancı birçok implant markası mevcuttur, dolayısıyla her marka farklı fiyatlandırmalar üzerinden çalışmaktadır. Bu noktada seçilen implant ve marka fiyat konusunda oynamalara sebep olur.
 • İmplant tedavisinin nerede yapılacağı da fiyatı etkileyen önemli durumlardan biridir. Hastanın seçeceği tedavi merkezi tedavi esnasında ve sonrasında yapacağınız ödemeyi etkileyecektir.
 • Bir diğer faktör ise doktor seçimidir. İmplant tedavisi için seçilen doktorun bu tedavi için ücretlendirmesi nedir bakılmalıdır.
 • Dişlerinize yapılacak olan bu tedavide maliyeti belirleyen durumlardan birisi de, dişlerin ve ağız içinin ne durumda olduğudur. İmplant tedavisinden önce ya da tedavi esnasında yapılması gerekecek başka işlemlerin de olup olmadığı ücret konusunda değişimlere sebebiyet verecektir.

YERLİ İMPLANT YAPTIRMAK İSTEYEN BİR HASTA İÇİN FİYAT ARALIĞI NEDİR?

 

İthal olan implant markalarının oldukça pahalı olup, yerli implantlar ithal olanlara göre çok daha uygun fiyatlıdır. Yerli implant fiyatları ise, implantın türü ve diş sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Yapılması gereken ilk adım, bir diş hekimi ile görüşüp kaç dişe implant uygulanacağı ya da nasıl bir yol izleneceğinin görüşülmesidir. AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru implant fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz

5/5 - (3 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp