Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Amerikan İmplant Fiyatları

Hastaların implant uygulamasından önce mutlaka araştırması gereken önemli noktalardan biri de uygulanacak implant tedavisinin maliyetidir. Zira ülkemizde çok fazla implant üreticisi bulunmaması hastaları yurtdışından implant satın almaya veya yurtdışından getirilmiş ithal implantlara yönelmeye zorluyor.

Tarih23 Aralık 2023 12:44

Durum böyle olunca da ithal implant fiyatlarını incelemek büyük önem arz ediyor. Dünyada bu işi layığıyla yapan ve çok kaliteli implantlar üreten onlarca marka mevcut. Bugün Amerikan İmplant Diş Fiyatları üzerinde duracak ve Kuzey Amerika kıtasında üretilen çeşitli implant teknolojilerinin fiyatlarına değineceğiz. Ama öncesinde implantın kimlere ve ne amaçla uygulanacağına bakalım.

Implant Nedir ve Neden Uygulanır?

implant fiyatları Implant kaybedilen veya işlevini yitiren bir canlı dokunun vücutta doğal halde bulunmayan platinyum gibi elementlerle güçlendirilmesi ya da tamamen yer değiştirmesi anlamına gelmektedir. Dişler için üretilen implantlara dental implantlar denir. Dental implantların amacı kaybedilen dişlerin yerine protez dişlerin takılmasıdır. Damak doğal olarak protez dişlerin takılmasına müsait bir ortam sergilemediği için de implant yöntemine başvurulur. Yapılan implantlar sonucunda hasta sağlıklı diş yapısına kavuşmanın mutluluğunu yaşar.

Dental implantlarda fiyat belirlemesi için göz önünde bulundurulması gereken pek çok kriter mevcuttur. Bunların başında malzeme kalitesi gelir. Diğer kriterler ise kullanışlılık, garanti süresi, uzun ömürlü oluşu ve estetik görünüşü olarak sıralanabilir. Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak Amerikan implant fiyatlarına değinmek için üç ana marka üzerinde duracağız. Bu markalar Biomet3i, BioHorizons ve Camlog şeklindedir. Her markanın farklı teknolojileri ve dolayısıyla farklı fiyat politikaları mevcuttur.

implant markalarıAmerikan implant fiyatları konusunda konuşabilmek için önemli bir diğer nokta da bu implant çeşidinin ithal bir implant olduğu gerçeğinin unutulmamasıdır. Yani fiyatlar belirlenirken kur farkı ve nakliye masrafları da yukarıda saydığımız tüm kriterlere ek olarak yük olacaktır. Amerikan implant fiyatları göz önünde bulundurulduğunda ülkemizde çok fazla tercih edilen markaları bulunmadığını söylemek zor değil.

Türk Dişhekimleri Birliği tarafından yayınlanan bildirge neticesinde kullanılan kıymetli metallerin fiyatlarını halka açık şekilde belirtmek yasaklanmıştır. Buna ek olarak her hastada uygulanacak tedavi ve kullanılacak ürünler farklılık göstermektedir. Dolayısıyla kliniğimizde uygulamakta olduğumuz Alman implant fiyatları konusunda, muayene öncesinde net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. En doğru bilgi için Whatsapp yardım hattımızdan veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir ya da muayene olmak için bizi kliniğimizde ziyaret edebilirsiniz.

 

5/5 - (4 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp