fbpx
Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

İmplant Nedir

İmplant Nedir
10.04.2019

İmplant Diş Fiyatı Hesapla

Bu hesaplamalarda Türk Diş Hekimleri Birliği nin belirlediği fiyatlar baz alınarak hazırlanmış olup, tahmini olarak fiyatlandırılmıştır. Net fiyat bilgisi için ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

İMPLANT NEDİR?

Herhangi bir sebeple diş kaybı yaşamış olan hastanın çene kemiğine yerleştirilen bir vida sayesinde oluşturulan diş kökü tedavisinin uygulanmasına implant diş operasyonu denir. Hastanın yaşadığı diş kaybının telafi edildiği bu tedavi, uzun süreli bir çözüm imkânı sunar. İmplant tedavisi tek diş kaybında da çoklu diş kaybında da kullanılabilen bir tedavi olduğu için diş hekimleri tarafından yaygın olarak tercih edilir. Tedavi süreci biraz acılı ve ağrılı olmasına rağmen, uzun süreli kullanım ömrü ve sonrasındaki estetik görünüm için hastalar tarafından da gönül rahatlığı ile uygulanılması istenir.

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

implant nasıl yapılır? İmplant Diş Tedavisi mutlaka steril bir ortamda ve profesyonelce yapılması gereken bir işlemdir. Küçük bir dental implantcerrahi müdahale gerektiren tedavi süreci hastaya lokal anestezi verilerek gerçekleştirilir. Bazı özel durumlarda genel anestezi ile işlem yoluna da gidebilir. İmplant tedavi sürecinin aşamaları şu şekilde gerçekleşir:

  • Öncelikle kaç implant yapılacağının belirlenmesi için bir diş hekimiyle görüşülüp, gerekli muayeneler yapılmalıdır.
  • Tedavi için herhangi bir engel yok ise, önce implant için gerekli ölçüler alınır, ardından hastaya anestezi verildikten sonra diş boşluğu olan noktalarda deri altına küçük oyuklar yapılır.
  • Deri altında açılan boşluklara, insan vücuduna zararsız olan küçük vidalar yerleştirilir. Bu adımda hasta acı ve ağrı hissedebilir.
  • İmplantın ağza uyum sağlayabilmesi açısından vidaların kapakları kapatıldıktan sonra bir süre beklemek gerekir. Bu süreci belirleyen faktör ise implantın hangi dişe uygulandığı yani alt mı yoksa üst dişlere yapıldığıdır.
  • Vidalar için gerekli olan süre tanındıktan sonra, bir röntgen çekerek vidaların ağızla uyumlu olup olmadığı kontrol edilir.
  • Eğer bu adımda da herhangi bir sorun ile karşılaşılmazsa, vidaların üzerindeki kapaklar kaldırılıp, hasta için yapılan dişler vidaların üzerine yerleştirilir.

İmplant tedavisi başlangıçtan son seansa kadar ortalama 1 ila 3 ay arasında sürmektedir. Hastanın dişlerinin durumu ve uygulanacak tedavi planı çerçevesinde tedavi süresi uzayıp kısalabilir. Herhangi bir olumsuz durum olmaması karşısında bir seans yarı saat ila 2 saat arasında tamamlanır. Tedavi esnasında hasta yiyip içme konusunda bazı kısıtlamalara uymak durumundadır. Ayrıca implantlar takıldıktan sonra hasta ağız bakımını ihmal etmemeli ve temizlik konusunda hassas davranmalıdır.

KİMLER İMPLANT YAPTIRABİLİR?

İmplant markası önemli mi?İmplant yaptırma konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır, her birey implant yaptırabilir. Fakat genç hastalarda çene gelişiminin tamamlanmasının ardından bu işlemin uygulanması daha doğru olacaktır, aksi taktirde problemler yaşanması muhtemel bir sonuç olacaktır. İleri yaşlarda olan hastalar implant tedavisi yaptırmadan önce tüm değerlerinin yerinde olduğundan emin olmalıdır. Şeker hastaları ya da kanaması olduğu durumlarda risk grubuna giren hastalar implant tedavisi yaptırmadan önce doktoruyla görüşüp, ardından tedavi sürecine başlamalıdır. Bunun dışında her birey ihtiyacı doğrultusunda implant tedavisi yaptırabilir.

İMPLANTIN DİŞİN AVANTAJLARI NELER?

  • Hasta kaybettiği dişin yerine, doğalına en yakın görünümde olan bir dişe kavuşur ve böylece estetik anlamda da bir iyileşme gözlemler.
  • Uzun zaman boyunca kullanabileceğiniz implanlar, kendi dişinizden daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
  • Düşen ya da çekilen kısacası kaybedilen dişin bulunduğu noktadaki kemik herhangi bir fonksiyonu olmadığı için bir süre sonra erimeye başlayacaktır. İmplant tedavisi yapıldıktan sonra kemik erimesi yavaşlayacak bir süre sonra da tamamen duracaktır.

TEDAVİNİN ARDINDAN İMPLANT DİŞ NE KADAR SÜRE KULLANILABİLİR?

İmplantların ömrü hastanın ağız ağlığına önem vermesiyle belirlenir, eğer doğru bir bakım yapılırsa ömür boyu rahatlıkla kullanılabilir.Alman implant fiyatları Fakat bazı etkenler implantın ömrünün kısalmasına sebep olur. Bunlar; içki ya da sigara kullanımı, olması gereken özenin gösterilip, dikkat edilmemesi, diş eti hastalıklarının olması ve bunun gibi birçok olumsuz durum implantların kısa sürede zarar görmesine sebebiyet verir.

İmplant için hastanın ayırması gereken bütçe ise ilk bakışta fazla gelebilir. Fakat ömür boyu sağlayacağı rahatlık düşünüldüğünde çok maliyetli olmadığı görülecektir. AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru implant fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz

 

5/5 - (2 votes)

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz, Diş Hekimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Muhyettin Yılmaz, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Gönder
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu