fbpx
Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

Şeffaf Diş Teli (Şeffaf Plak)

Şeffaf Diş Teli (Şeffaf Plak)
05.02.2019

Diş Teli Fiyatı Hesapla
Bu hesaplamalarda Türk Diş Hekimleri Birliği nin belirlediği fiyatlar baz alınarak hazırlanmış olup, tahmini olarak fiyatlandırılmıştır. Net fiyat bilgisi için ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Nedir?

Şeffaf Diş Teli; Geleneksel Braket ile ortodonti tedavisi yerine uygulanan yeni bir ortodontik tedavi yöntemidir.

Ağız ve diş sağlığı, tüm sağlık konularının öncesinden gelen ve dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Diş ağrıları veya diş hastalıkları; kişilerin rahat yemek yemelerini engelleyerek başlayan bir problem olup erken dönemde çözüme kavuşturulamadığında daha ciddi problemlerin yaşanmasına neden olur.

Genel olarak diş hastalıklarında görülen çürüme veya düşme gibi sorunlarının yanında bir de ortodonti sorunu olarak da bilinen eğrilik hastalığı görülmektedir. Dünya genelinde yaygın olan bu sorun, geliştirilmiş tıbbi yöntemler ve kullanılan bazı araçlar sayesinde kısa sürede çözüme ulaştırılabilmektedir.

Daha önceleri sıklıkla duyduğumuz, ağız ve diş polikliniklerinde uygulanan braket diş teli, hem görünüm itibari ile hoş olmadığı hem de hastanın rahat etmemesinden dolayı, artık bir anlamda yavaş yavaş tıp dünyasından kalkacak hale geldi. Bunun yerine hem daha estetik bir görünüm hem de daha rahat uygulama şansı sunan şeffaf diş plağı hastaların daha çok tercih ettikleri tedavi yöntemlerinden biri haline gelmeye başladı.

Birçok insanda bulunan dişlerdeki çarpaşıklık, sıkışıklık, seyreklik ve konumlanma bozuklukları sorunu, gelişen tıp dünyasında çözümü olan hastalıklar haline gelmeye başladı. Önceleri braket diş teli ile düzeltilen dişler, yerini daha estetik görünüme sahip olan ortodondik şeffaf diş teli (şeffaf plak) yöntemine bıraktı. Bu plak tipinin hem uygulanması hem de görüntü itibari ile braket diş tellerine göre daha güzel olması, hastaların bu yöntemi tercih etmelerini etkilemektedir.

Şeffaf diş teli her hastaya uygulanır mı?

Tıp dünyasına girdiği günden bu yana ortodonti tedavisi olmak isteyen hastalar, doktorlarına şeffaf aparey takılması yönünde danışmaktadırlar.

Halk arasında “telsiz ortodontik tedavi” olarak da bilinen bu yöntem, yukarıda da belirttiğimiz gibi dişlerde en az belli edeni olmakla birlikte konfor bakımından braket diş tellerine göre daha rahattır.

Fakat hastaların bilmesi gereken önemli bir konu; invisalign, her hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemi değil. İleri seviyedeki ortodontik bozukluklarda uygun olmayan bu yöntem, daha az seviyede eğrilik görülen dişler için son derece ideal bir tedavi yöntemidir.

Ancak, hem sabit ortodondik tedavisi hem de şeffaf plak (aparey) tedavisinin yapılması mümkündür. İstanbul şeffaf diş plağı (insivalign) konusunda deneyimli ve uzman kadroya sahip olan kliniğimiz ile iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Diş Teli Fiyatları

Şeffaf Diş Teli Fiyatları Nedir?

Herkesin diş, çene ve kemik yapısı farklı olduğu için şeffaf diş teli tedavileri (şeffaf plak tedavileri) tamamen kişiye özel yapılır. Bu sebeble ortodonti uzmanımızın muayene etmesi gerekmektedir. Böylelikle sizin durumunuza uygun tedavi planlaması yapabilmektedir.

Estetik gülüşlere “merhaba” deyin

Dişlerdeki eğrilik, sıkışıklık ve seyreklik gibi durumlar, estetik açıdan son derece sinir bozucu olabilmektedir. Bu sıkıntının önüne geçebilmenin en güzel yolu ise tedavi olmaktır. Her ne kadar hastalar dişlerinde ek bir parçanın olmasından rahatsız olsalar da Beylikdüzü şeffaf diş plağı (şeffaf diş teli) uyguladığımız kliniğimizde bu tip sorunları ortadan kaldırarak hastaların rahat etmesini sağlıyoruz. Şeffaf diş plağının özelliklerinin braket diş teline göre daha fazla olması, diş temizlemesine müsaade etmesi gibi özelliklere sahip olması, hastalardaki estetik duruş korkusunu engellemektedir.

Tedavi hakkında detaylı bilgi almak için Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz, Diş Hekimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Muhyettin Yılmaz, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Gönder
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu