Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş teli, diş bozukluklarının tedavi edilmesinde kullanılan bir üründür. Şeffaf diş teli, diş tedavisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü metal diş tellerinden avantajlı yönleri bulunmaktadır.

Tarih25 Ekim 2022 15:31

Şeffaf Diş Teli Nedir?

Şeffaf Diş Teli Diş tedavisi esnasında dış görünüşüne öne gösteren kişiler diş teli kullanmaktan çekinmektedir. Bu nedenle araştırmacılar metal braketler ile aynı işlemi görecek olan ve estetik olarak çok daha iyi bir görüntüye sahip olan şeffaf diş tellerini gündeme getirmişlerdir. Günümüzde görünmez 3 tane diş teli çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; lingual ortodonti, şeffaf plak ve şeffaf braket şeklindedir.

Lingual Ortodonti:

Lingual ortodonti, dil tellerinin dişlerin dış kısmına değil dile bakan kısmına yapıştırılan tedavi türüdür. Diş telleri dışa bakmayacağı için herhangi bir görüntü problemi meydana gelmemektedir. Bunun dışında lingual ortodontinin çeşitli dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlar; ciltte ciddi yaraların oluşması, tedavi süresinin uzun olması ve fiyatının diğer tedavi yöntemlerine göre daha yüksek olmasıdır.

Şeffaf Plak:

Şeffaf plak, Diş teli sisteminde bulunan en az belli olan ve en rahat kullanımı olandır. Şeffaf diş plaklarının en büyük avantajı ise takılıp çıkartılabilir yapıda olmasıdır. Diş telleri ile yapılan diş tedavisinde yemek yenirken büyük sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Ancak şeffaf plaklar ile yemek yemek oldukça kolaydır. Ancak şeffaf plağın bazı dezavantajları da mevcuttur. Bu dezavantajların en başında ise dişteki her bozukluğunda düzeltilmemesidir. Diş plaklarının dişleri düzeltme başarısı düzenli olarak takılıp takılmaması ile de ilgilidir. Şeffaf plakların ne az 20 saat takılması gerekmektedir.

Diş Teli

Şeffaf Diş Teli Kimlere Uygulanabilir?

 • Diş teli; genel ortodontik problemleri bulunan kişilere,
 • Yanlış konumlandırılan ya da çapraşık olan dişlere sahip kişilere,
 • Çene ve yüz oranın dengesizlik bulunan kişilere,
 • Diş kırılmaları ve diş kayıpları bulunan kişilere,
 • Dişleri önde konumlanan kişilere,
 • Konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında bozukluk olan kişilere,
 • Üst ve alt diş kavislerine anormallik bulunan kişilere,
 • Çenesini ilerde ya da önde konumlandırılmış kişilere,
 • Gülümsemesinde bozukluk bulunan kişilere uygulanabilmektedir.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şeffaf diş teliDiş teli tedavisi, metal diş teli tedavisi ile tamamen aynı görevi görmektedir. Bu nedenle şeffaf diş teli uygulaması da tıpkı metal diş teli uygulaması gibi gerçekleştirilmektedir. Kişi öncelikle diş hekimi tarafından muayene edilir ve ortodontik bozukluk tespit edilmesi durumunda uygulanacak tedavi yöntemine karar verilir. Bunun dışında şeffaf diş teli uygulaması yapılırken dişlerin kuru olması gerekmektedir. Bu nedenle hekim tarafından tükürüğü izole edebilmek için çeşitli aletler kullanılır. Şeffaf diş telleri teker teker yapıştırılır ve pürüzlendirme yapılır. Daha sonra özel yapıştırıcı yardımı ile tellerin dişlerin ile bütünleşmesi sağlanmaktadır. Böylelikle şeffaf diş teli uygulaması gerçekleştirilmiş olur. Peki, şeffaf diş telinin avantajları nelerdir?

Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli Avantajları

Şeffaf diş teli genel olarak diş tellerinin gözükmesinden rahatsız olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Peki, diş tellerinin sağladığı diğer avantajlar nelerdir?

 • Şeffaf diş teli tedavi süreci metal diş tellerinden farksızdır. Bu nedenle hem hoş bir görüntü sağlarken hem de tedavi sürecinin aksamasına sebebiyet vermez.
 • Şeffaf diş teli, teknolojinin gelişmesi ile birlikte metal diş telleri kadar güçlü bir hale gelmiştir.
 • Şeffaf diş telleri metal diş tellerinden büyük dahi olsa şeffaf oldukları için görünmez ve rahatsızlık vermezler.
 • Darbelere ve yiyeceklere karşı dayanıklılık göstermektedir.
 • Şeffaf diş tellerinin diğer bir avantajı ise tedavi sürecini gözlemleyebilme şansı vermesidir.
5/5 - (3 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp