fbpx
Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

Lazerle Diş Beyazlatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diş beyazlatma evde çeşitli yöntemler kullanarak gerçekleştirildiği gibi uzman hekimlere başvurarak çeşitli tedavilerle de gerçekleştirilmektedir. Uzman hekimlere başvurarak lazer tedavisiyle diş beyazlatma kesin ve kalıcı sonuçlar alabilirsiniz. Diş beyazlatma işlemi genellikle dişlerin daha beyaz görünmesini sağlamak için gerçekleştirilir. Beyazlatma işlemlerinde ilk olarak diş yüzeyindeki lekelerinde temizliği yapılarak diş minesinde içsel gelişimi ve beyazlığı ortaya çıkaracak ürünler kullanılır.

Lazerle Diş Beyazlatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler
17.02.2021

Lazerle diş beyazlatma işlemini kesinlikle uzman hekimlere başvurularak yaptırılması gerekir. Sokak arası olarak tabir edilen mekânlarda yaptıracağınız diş beyazlatma işlemlerinde yanlış uygulamalar, gereğinden fazla ürünler kullanılması gibi durumlar dişlerinizi ve diş etlerinizi zarar verebilir. Bu nedenle sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak için uzman hekimlere başvurmalısınız.

Diş Beyazlatma Seçenekleri

Diş beyazlatma ya da bleaching adı verilen ağartma işlemleriyle dişlerinizi beyazlatarak gülüşünüzü ve diş görünümünüzü daha estetik hale getirebilirsiniz. Dişlerinizi doğal rengine kavuşturmak ya da beyazlatmak için uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem vardır. Dişlerinizi beyazlatmak için başvuracağınız yöntemler arasında en etkili ve en hızlı sürede etkisini gösterecek olan yöntem uzman hekimlere başvurarak gerçekleştirilecek olan yöntemdir.

Lazer diş beyazlatma tedavisiUzman hekimler haricinde kendinize Evde diş beyazlatma yöntemleri arasında yer alan yöntemleri de kullanabilirsiniz. Ancak evde başvuracağınız yöntemleri dişlerimizi beyazlatacağım diye gereğinden fazla yaptığınız taktirde dişlerinizde alerjilere ya da çeşitli rahatsızlıklara yol açabileceğini unutmayınız. Ayrıca diş beyazlatma için eczanelerden ve çeşitli marketlerden alabileceğiniz diş beyazlatma ürünleri de vardır. Ancak bu ürünleri kullanmak için öncelikle diş hekimlerinden tavsiye almanızı öneririz.

Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle Diş Beyazlatma işlemi sadece uzman hekimler tarafından özel kliniklerde ya da sağlık merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Diş beyazlatma yöntemleri arasında en pahallı seçeneklerden bir tanesidir. İşlem gerçekleştirilirken ilk olarak beyazlaştırıcı jeller bütün dişlere uygulanır. Daha sonra lazerin oluşturduğu ısı sayesinde beyazlatma işlemlerine başlanır. Dişleri beyazlaştırmada kullanacağınız jel güçlü özelliklere sahip olmalıdır. Çünkü lazerin etkisi hızlı ve belirgin bir şekilde geliştiği için jellerin dişler beyazlayana kadar dişlerde kalması gerekir. Diş beyazlatmada kullanılacak olan lazerin dişlerinize, diş etlerinizin ya da ağız içerisinde yer alan herhangi bir bölgenin zarar görmesi engellemek için bazı önlemler alınmaktadır. Bu önlemler şunlardır.

  • Yanaklarınızda herhangi bir zarar oluşmasını engellemek için yanak retraktörleri kullanılır.
  • Diş etleriniz korumak için diş izolasyon lastikleri kullanılır.
  • Diş minesine herhangi bir zarar gelmemesi için diş minesini güçlendirecek ve sertleştirmeye yardımcı olacak hassasiyet azaltıcı macunlar kullanmaktadır.

Lazerle Diş Beyazlatma Alternatifleri Nelerdir?

Diş beyazlatmaDişlerinizi beyazlatmak için reçetesiz ürünler ya da profesyonel sistemler ile de gerçekleştirilebilir. Reçetesiz satılan ürünleri eczanelerde ya da çeşitli marketlerde bulabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin beyazlatma özelliği uzman hekimlere başvurarak yaptıracağınız lazerle diş beyazlatma işlemi kadar etkili ve hızlı sonuçlar vermemektedir. Reçetesiz alabileceğiniz diş beyazlatma ürünleri birçok farklı ürün olarak karışınıza çıkabilir. Bu ürünlere şunları örnek olarak gösterebiliriz.

  • Diş macunu ve gargara suları
  • Diş beyazlaştırmaya yardımcı olan şeritler
  • Diş beyazlaştırmaya yardımcı olan sakızlar
  • Dişlerin beyazlaştırmak için kullanılan jel kalemler

Uzman hekimlere başvurarak lazer yöntemi dışında alacağınız profesyonel uygulamalar alternatif diş beyazlatma yöntemleri arasında iyi sonuçlar veren uygulamalar arasında yer almaktadır.

Lazerle Diş Beyazlatma Yöntemi Hakkında Unutulmaması Gerekenler

Uzman hekimler öncülüğünde gerçekleştirilen lazerle diş beyazlatma yöntemleri yaklaşık olarak bir saat içerisinde tamamlanmaktadır. Bu yöntemin fiyatları klinikten kliniğe ya da çeşitli nedenlere göre değişiklik gösterebilir. Bembeyaz dişlere sahip olmak için ya da istenilen beyazlığa ulaşabilmek için çoğu zaman birkaç uygulamaya ihtiyaç duyulur. Lazerle diş beyazlatma yöntemi tüm insanlara uygulanamayabilir. Bunun için öncellikle bir diş hekime başvurarak diş beyazlatma tedavisini yaptırıp yaptıramayacağınız hakkında bilgiler almanız gerekmektedir.

Rate this post

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz, Diş Hekimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Muhyettin Yılmaz, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Gönder
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu