Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Beyazlatma Yöntemleri

İnsanların neredeyse tamamı inci gibi görünümü olan dişlere sahip olmak ister. Ancak gün içerisinde tükettiğimiz yiyecek ve içecekler dişlerimizin lekelenmesine ve istediğimiz beyazlıkta olmasına bir engeldir. Bu nedenle Diş Beyazlatma işlemleriyle dişlerinizi istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz.

Tarih3 Ağustos 2022 05:59

Diş Beyazlatma, dişlerin yüzeyinde oluşan lekelerin ve sararmaların organik v inorganik maddeler sayesinde giderilmesi işlemine verilen isimdir. Diş beyazlatma yöntemlerine genellikle kişisel bakımına özen gösteren, güzel bir gülüşe sahip olmak isteyen ve dişlerinin inci gibi görünmesi isteyen bireyler başvurmaktadır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma fiyatlarıDiş beyazlatma yöntemleri diş polikliniklerdi yapılan diş beyazlatma işlemleri ve doğal diş beyazlatma yöntemleri olarak ikiye ayrılmaktadır.

Diş Polikliniklerinde Yapılan Beyazlatma İşlemleri

Diş polikliniklerinde yapılan diş beyazlatma işlemini Power Bleaching olarak adlandırılmaktadır. Bu yöntemde dişler, özel ya da devlet diş polikliniklerinde uzman doktorlar yardımıyla doğal renklerine kavuşturulmaktadır. Diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz. Bu yöntemde dişlerinizi beyazlatmak için özel olarak üretilen solüsyonlar kullanılmaktadır. Beyazlatma sırasında solüsyonlar bir ışık yardımıyla dişlerinize sürülerek beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede dişleriniz 4-5 kat daha beyazlatılabilir. Bu yöntem en güvenilir ve en hızlı şekilde sonuç veren yöntemdir.

Klinik ortamında dişlerinizi beyazlatma işleminde kullanılan solüsyonlar %10 seviyesinde kullanıldığı takdirde dişlere ve diş etlerine hiçbir şekilde zarar gelmemektedir. Diş beyazlatmak için kullanılan diğer ilaçlar kesinlikle uzman hekimlerin tavsiyesi alınarak kullanılmalıdır.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

İnsanlar kliniklere başvurmadan da dişlerini beyazlatabilmeleri mümkündür. Sizlere dişlerinizi beyazlatarak doğal renklerine kavuşturabileceğiniz Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Diş Macunu İle Diş Beyazlatma

Ağız ve diş sağlığınızda problemler oluşmaması ve dişlerinizi beyaz kalmasına yardımcı olmak için günde en az 2 sefer dişlerinizi diş macunlarıyla fırçalamalısınız.

Limon ve Karbonat İle Diş Beyazlatma

Evde diş beyazlatmaEvde diş beyazlatmak isteyenler limon ve karbonat karışımını kullanabilirler. Bir çay kaşığı karbonatı bir kabın içerisine atarak üzerine limon sıkınız. Daha sonra karışımda köpükler oluşana kadar karıştırınız. Daha sonra diş fırçanıza karışımdan bir miktar sürerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu karışımı bir haftada en fazla 2 sefer uygulamanızı tavsiye ederiz. Çünkü karışımda asit özelliği olduğu için çok fazla kullanıldığında dişlere ve diş etlerine zarar verebilir.

Karbonat İle Diş Beyazlatma

Dişlerinizi karbonat ile birlikte fırçaladığınız takdirde dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz. Bu yöntemi bir hafta 2 ya da 3 kez deneyebilirsiniz.

Karbonat, Tuz ve Sirke Karışımıyla Diş Beyazlatma

Karbonatın ve tuzun dişleri beyazlatmada kullanılan yöntemler olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Sirke ise dişlerde oluşan lekelerin temizlenmesi yardımcı olmaktadır. Bu karışımı yaparak karbonat, sirke ve tuzdan 1 çay kaşığı alınarak bir kap içerisinde karıştırılır. Dişlerinizi fırçalarken bu karışımdan bir miktar diş fırçasına sürün ve o şekilde fırçalayın. Bu karışımı birkaç kez yaptığınızda farkı fark edeceksiniz.

Karbonat, Tarçın ve Adaçayı İle Diş Beyazlatma

Evde diş beyazlar mıDişlerinizde oluşan bakteri ve iltihapları adaçayı ve tarçın ile temizlerken karbonat ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri  arasında yer alan bu karışımı oluşturabilmeniz için havanda dövülen adaçayına 1 çay kaşığı karbonat ve tarçını ekleyerek karıştırınız.

Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Yöntemleri arasında yer alan Muz kabuğu yardımıyla dişlerinizi beyazlaştırabilirsiniz. Muz kabuğu, potasyum, magnezyum ve manganez maddelerini bolca içermektedir. Bu nedenle muz kabuğunuzu dişinize direk sürerek dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Defne yaprağı ve Portakal Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Defne yaprağı dişlerde oluşan mikropların yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle defne yaprağı ve portakalla dişlerinizi doğal rengine kavuşturabilirsiniz. Defne yaprağını un haline gelene kadar eziniz ve daha sonra portakal kabuğuyla rendeleyerek karıştırınız. Dişlerinizi fırçalayacağınız zaman karışımdan bir miktar diş fırçasına sürerek fırçalama işlemini gerçekleştiriniz.

Çilek ile diş beyazlatma nasıl yapılır?

Çilek, dişlerin yüzeyinde meydana gelen zorlanmaları ve plak oluşumunu önlemektedir. İçerisinde yer alan malik asit sayesinde ve lif açısından zengin olması nedeniyle dişlerinizin beyazlaşmasına yardımcı olabilir. Bu yöntemi kullanabilmek için çilekleri ezerek bir püre haline getirmelisiniz. Sonra bu püreden bir miktar diş fırçanıza sürün ve o şekilde dişlerinizi fırçalayın.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Serkan dedi ki:

  Benim. Dişinde doğuştan siyah leke var ne uapzyapsam geçer

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Selamlar Serkan Bey, Dişinizdeki lekenin sebebine bakmak gerekir, dolgu tedavisi ile geçebileceğini düşünüyorum fakat doğru bilgi verilmesi ve tedavi planı yapılabilmesi için klinik muayene gerekmektedir. 0544 620 10 20 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp