Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Lamine Diş

Tarih13 Kasım 2020 20:27

Lamine Diş Diş kaplama teknolojileri Türkiye’de yıllardır güvenle kullanılmakta ve belli bir yaşın üzerindeki insanlar için bir standart haline gelmiş durumda. Lamine diş kaplama da sıkça kullanılan bu diş kaplama teknolojilerden biri. Lamine diş kaplama özellikle ön dişlerde meydana gelen renk değişimi, yanlış dizilim, çapraşıklık, ön dişler arasında boşluk bulunması, kısa dişler veya kırılmış dişler gibi problemlerin kolayca tedavi edilmesine kullanılan bir teknik.

Zaman içerisinde doğal güzelliğini kaybetmiş ve ağzın ve dolaylı olarak tüm yüzün estetik duruşunu zedeleyen dişler hemen herkesin korkulu rüyası. Dişlerin doğal ve sağlıklı bir duruş sergilemesi hem fonksiyonellik hem de estetik açısından istenen bir durumdur. Fakat buna rağmen dişleriniz vücudunuzun genel yapısı gereği kısa, çapraşık, sararmış veya düzensiz olabilir. Buna ek olarak ne kadar dikkatli ve korumacı olursanız olun dişleriniz dış etmenlerin de etkisiyle zaman içerisinde de bu saydığımız durumlara maruz kalabilir. Bu gibi durumlarda dişlerin tamamen sökülüp protez olarak yeniden yapılması gibi yorucu ve masraflı bir seçeneğinin yanı sıra kaplama gibi çok daha pratik ve kullanışlı bir çözüm de mevcut.

Lamine diş fiyatları, makalemiz bu yakından konuyla ilgili, bir göz atmak ister misiniz?.

Lamine Diş Nasıl Uygulanır

 • Lamine diş yaptırmak isteyen hastanın önce diş hekimi tarafından klinik muayeneye tâbi tutulması gerekmektedir. Klinik muayene sırasında diş hekimi hem hasta için uygun tedavi yönteminin lamine olup olmadığına hem de tedavi planına karar verir.
 • Planlamanın ardından hastanın diş ölçüleri prosedüre uygun olarak alınır ve özel materyaller yardımıyla kalıp çıkartılır.
 • Alınan kalıp sayesinde laminelerin hazırlanması sürecine başlanır. Lamineler hastaya uygun olarak laboratuvar şartlarında hazırlanır. Daha modern bir yöntem ise üç boyutlu ölçümler yapılıp laminelerin 3D yazıcı ile basılmasıdır. Her iki yöntem de birbirine yakın sonuçlar verir.
 • Ayrıca hazırlanan laminelere uygun olacak şekilde diş lokal anestezi eşliğinde tıraşlanır. Bu süreçte laminelerin dişe tam geçmesi için dişlere bir yapbozun parçaları gibi desen verilebilir.
 • Doktorun tavsiyesi ve hastanın da kabulü dahilinde asıl uygulamaya geçmeden önce geçici kaplamalar yapılabilir. Asıl ölçülere uygun yapılan bu kaplamalar sayesinde hasta kaplamaları deneme fırsatı bulur. Yapılması gereken bir düzeltme varsa nihai işlem gerçekleşmeden müdahale etme şansı bulunmuş olur.
 • Geçici kaplamalar üzerinden karar verilen düzeltmeler yapılır ve asıl lamineler özel bir kimyasal yapıştırıcı aracılığıyla dişe yapıştırılır. Gerekli görülürse parlatma gibi son rötuşlar yapılır ve işlem sonlandırılır.

Lamine Diş Avantajları

Lamine diş kaplama yönteminin diğer diş kaplama tekniklerine göre bazı öne çıkan avantajları vardır.

 • Bunların başında lamine diş yönteminin zamanla renk değişimlerine karşı diğer yöntemlere kıyasla çok daha dirençli olması gelir. Bu sayede yenilip içilen gıdalar sebebiyle meydana gelen sararma riski ortadan kalkar.
 • Tedavi süresi diğer diş kaplama yöntemlerine kıyasla çok daha kısadır. Bu da hastanın rahatı açısından büyük önem arz eder.
 • Laminelerin üzerinde diş taşı oluşması mümkün değildir.
 • Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır.
 • Kişiye özel renk ve şekillerde tasarlanıp üretildiği için müşteri memnuniyeti garantidir.
 • Uzun ömürlüdür. Doğru şekilde kullanıldığında yaklaşık 10 yıl sorunsuz biçimde kullanılabilir.
5/5 - (4 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp