Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

3 Nisan 20190

Diş problemi kategorisinde değerlendirilen beyazlamayan dişler, klinik ortamda kısa sürede beyazlatılmaktadır. Klinik ortamda yaklaşık 45 dakika süren beyazlatma işlemleri, ev ortamında diş beyazlatma işlemlerine nazaran daha kaliteli sonuç veriyor.

Klinik ortamda beyazlatma işlemleri, diş çatlaklarının içerisine yerleşen sarımsı tabakanın temizlenmesi işlemidir. Diş beyazlatma işlemlerinde, çatların içerisine giren sarımsı tabaka, özel yöntemlerle temizlenebilir.

 

Dişler, sigara, çay ve benzeri nedenlerden dolayı sararabilir. Ayrıca günlük bakımı yapılmayan dişler zamanla sararmaya başlar. ‘ Dişimi fırçalıyorum ama beyazlamıyor’ diyorsanız, klinik ortamda özel beyazlatma yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

 

Günlük olarak yediğimiz ve içtiğimiz şeyler dişlerimize zarar verir. Bazen ağız içi ve diş bakımı bu problemleri çözmek için yeterli olmaz. Dişinizi nasıl ve ne kadar fırçalarsanız fırçalayın bir yerden sonra sararmalar başlayacaktır. Bu gibi durumlarda yapılması gereken ise diş beyazlatma işlemidir.

 

Dişin Sararmasına Sebep Olan Etmenler

  • Çay, kahve, sigara, puro ve bunun gibi dişin renk değişimine sebep olacak yiyecek ve içeceklerin sık tüketilmesi,
  • Yaşa bağlı olarak oluşan sararmalar,
  • Kullanılan bazı ilaçların diş rengini değiştirmesi

 

DİŞ BEYAZLATMA İŞLEMİ NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

Sararmış ya da renk değişimi yaşamış olan dişlerin bir dizi işlem ile temiz ve beyaz bir hale getirilmesine diş beyazlatma denir. Artık pek çok insanın tercih ettiği diş beyazlatma işleminin uygulanması da acısız ve ağrısızdır.

Evde ya da bir diş hekimine başvurarak diş beyazlatma işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Fakat şunu söylemek fayda vardır ki, klinik ortamda yapılan diş beyazlatma işlemi evde yapılan diş beyazlatma işlemine göre daha kalıcı ve başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

 

Diş Beyazlatma İşleminin Aşamaları Şu Şekildedir:

  • Öncelikle hastanın diş rengini saptanır. İşlemden sonra ortaya çıkacak renge karar verilir.
  • Ardından dişlerin temizliği yapılır ve beyazlatıcı ilaç dişlere sürülür.
  • Doktorun kullanacağı özel ışık sayesinde ilaç sertleştirilir ve beyazlığın kalıcı olması sağlanır.
  • Bu işlemin 3 kez uygulanmasının ardından hızlı ve acısız bir şekilde diş beyazlatma işlemi tamamlanmış olur.

Dişe uygulanan beyazlatma işleminin ardından hastanın bu beyazlığı korumak adına yediklerine ve içtiklerine dikkat etmesi büyük önem taşımaktadır. Eğer diş temizliği aksatılmaz ve dişin renginin sararmasına sebep olacak yiyecek ve içecekler sık tüketilmezse 3- 4 yıla kadar bu beyazlığı korumak mümkündür. Fakat doktor ile karar verilecek aralıklarla diş beyazlatma işlemine devam etmek, beyazlığın sürekliliği açısından da faydalı olacaktır.

Dişlerde kaplama ya da dolgu var ise, beyazlatma işleminden başarılı bir sonuç alınmaz. Çünkü kaplama renklerini ve dolgu rengini beyazlatma işlemiyle açmak mümkün değildir. Uygulanan beyazlatma ilacı diş etinde renk değişimlerine ve yanmalara sebep olabilir. Ayrıca, diş beyazlatma için kullanılan ilaç dişlerde hassasiyete sebep olabilir. Bu sebeple hastaların bu hassasiyet hissi geçene kadar çok sıcak ve çok sıcak yiyecek ve içecek tüketmemeleri daha iyi olacaktır. Yaklaşık olarak 1-2 hafta içinde hassasiyet tamamıyla yok olacaktır. Hamile olan hastalar için bu uygulama tavsiye edilmez. AkvaDent diş kliniği farkıyla diş beyazlatma fiyatları hakkında en doğru bilgi için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp