Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL

Diş Beyazlatma Fiyatları

29.03.2019
170
Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları

   Dişler doğal yapısı gereği, onlara ne kadar iyi bakarsanız bakın zamanla doğal beyaz görünümlerini kaybedip sararmaya başlarlar. Özellikle insanlarla sık iletişim halinde olmanızı gerektiren bir işle meşgulseniz bu diş sararması sizin için ciddi bir problem haline gelecektir. Diş beyazlatma fiyatları bu konuda akla ilk gelen sorulardan biri olsa da dilerseniz önce dişler neden sararır ve sararmış dişler nasıl eski beyaz haline getirilebilir ona bakalım.

Dişlerin istenmeyen bir renge sahip olması her şeyden önce hastanın gülüşündeki estetik duruşu bozacak ve özgüvenini zedeleyecektir. Ancak sararmış dişler günümüzde katlanmak zorunda olduğunuz bir rahatsızlık değil. Aksine kısa bir operasyon ile dişleriniz ilk çıktıkları günkü gibi bembeyaz olabilirler.

Dişler Zamanla Neden Sararır

Dişlerin sararması genetik faktörlerin yanı sıra insan kaynaklı pek çok sebebe bağlıdır. Bunları kısaca özetlemek gerekirse:

  • Çay, kahve gibi kafein içeren içecekler ile kola, fanta, gazoz gibi karbondioksit ve şeker içeren içeceklerin sık tüketilmesi dış renklenmenin en yaygın sebeplerinden biridir.
  • Yoğun tütün ürünü (sigara) kullanımı da yine dış renklenmeye sebep olur.
  • Çeşitli ilaçların yan etkileri dişte iç renklenmeyi tetikleyebilir.
  • Vücuda alınması gerekenden fazla flor alınması da iç renklenmeye sebep olur.
  • Zamanla diş sinirlerinin yıpranıp canlılığını yitirmesi de iç renklenmenin sebeplerindendir.

işlerin neden sarardığını ve sararmanın hangi bölgede meydana geldiğini doğru tespit etmek tedaviye yön vereceği için diş beyazlatma fiyatları açısından önem arz etmektedir.

Diş Beyazlatma Uygulaması

Diş beyazlatma (power bleaching olarak da adlandırılır) diş kliniklerinde yapılan
zahmetsiz ve kısa süren bir işlemdir. Bu işlem sayesinde çoğu zaman tek bir seanslık uygulamada bile diş renginde 2-3 ton beyazlama fark etmek mümkündür.

Diş hekimi tarafından dişe uygulanan bir jelin belirli bir süre zarfında özel ışınlara maruz kalması sonucunda beyazlama gerçekleşir. Güvenilir, hızlı ve ağrısız bir yöntemdir. Diş eti rahatsızlığı olmayan hemen her hastada uygulanabilir. Etkisi uzun süre devam eder ve sararmaya sebep olan alışkanlıklar bir kenara bırakılırsa çok daha uzun süre dişler beyazlığını korur.

 

Diş beyazlatma fiyatları Türk Dişhekimleri Birliği’nin 2019 yılı için yayınladığı fiyat tarifesinde belirtildiği çerçevede belirlenir. Ancak klinikler kendi fiyatlandırma politikaları dahilinde diş beyazlatma fiyatları konusunda esnemeler yapabilmektedir. TDB’nin belirlediği fiyat tarifeleri şu şekildedir:

ENDODONTİKDV HariçKDV Dahil
2-34Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş )
(Seans Başına – Dolgu Hariç)
120,37130,00
2-35Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene)
(Malzeme Ücreti Hariç)
120,37130,00

 

AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru diş beyazlatma fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu