Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Diş Beyazlatma Fiyatları

29 Mart 20190

Dişler doğal yapısı gereği, onlara ne kadar iyi bakarsanız bakın zamanla doğal beyaz görünümlerini kaybedip sararmaya başlarlar. Özellikle insanlarla sık iletişim halinde olmanızı gerektiren bir işle meşgulseniz bu diş sararması sizin için ciddi bir problem haline gelecektir.

Diş beyazlatma fiyatları bu konuda akla ilk gelen sorulardan biri olsa da dilerseniz önce dişler neden sararır ve sararmış dişler nasıl eski beyaz haline getirilebilir ona bakalım.

Güncel Diş Beyazlatma Fiyatları

Dişlerin istenmeyen bir renge sahip olması her şeyden önce hastanın gülüşündeki estetik duruşu bozacak ve öz güvenini zedeleyecektir. Ancak sararmış dişler günümüzde katlanmak zorunda olduğunuz bir rahatsızlık değil. Aksine kısa bir operasyon ile dişleriniz ilk çıktıkları günkü gibi bembeyaz olabilirler.

Dişler Zamanla Neden Sararır

Dişlerin sararması genetik faktörlerin yanı sıra insan kaynaklı pek çok sebebe bağlıdır. Bunları kısaca özetlemek gerekirse:

  • Çay, kahve gibi kafein içeren içecekler ile kola, fanta, gazoz gibi karbondioksit ve şeker içeren içeceklerin sık tüketilmesi dış renklenmenin en yaygın sebeplerinden biridir.
  • Yoğun tütün ürünü (sigara) kullanımı da yine dış renklenmeye sebep olur.
  • Çeşitli ilaçların yan etkileri dişte iç renklenmeyi tetikleyebilir.
  • Vücuda alınması gerekenden fazla flor alınması da iç renklenmeye sebep olur.
  • Zamanla diş sinirlerinin yıpranıp canlılığını yitirmesi de iç renklenmenin sebeplerindendir.

işlerin neden sarardığını ve sararmanın hangi bölgede meydana geldiğini doğru tespit etmek tedaviye yön vereceği için diş beyazlatma fiyatı açısından önem arz etmektedir.

Diş Beyazlatma Uygulaması

Diş beyazlatma (power bleaching olarak da adlandırılır) diş kliniklerinde yapılan zahmetsiz ve ortalama 45 dk. süren bir işlemdir. Bu işlem sayesinde çoğu zaman tek bir seanslık uygulamada bile diş renginde 2-3 ton beyazlama fark etmek mümkündür.

Diş hekimi tarafından dişe uygulanan bir jelin belirli bir süre zarfında özel ışınlara maruz kalması sonucunda beyazlama gerçekleşir. Güvenilir, hızlı ve ağrısız bir yöntemdir. Diş eti rahatsızlığı olmayan hemen her hastada uygulanabilir. Etkisi uzun süre devam eder ve sararmaya sebep olan alışkanlıklar bir kenara bırakılırsa çok daha uzun süre dişler beyazlığını korur.

Diş beyazlatma fiyatları Türk Diş hekimleri Birliği’nin 2020 yılı için yayınladığı fiyat tarifesinde belirtildiği çerçevede belirlenir. Ancak klinikler kendi fiyatlandırma politikaları dahilinde diş beyazlatma fiyatları konusunda esnemeler yapabilmektedir. TDB’nin belirlediği fiyat tarifeleri şu şekildedir:

ENDODONTİ KDV Hariç KDV Dahil
2-34 Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş )
(Seans Başına – Dolgu Hariç)
143,52 155,00
2-35 Diş Ağartma (Beyazlatma – Alt-Üst Çene) 1.018,52 1.100,00

AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru diş beyazlatma için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp