Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Ağız Ve Diş Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Tarih27 Şubat 2020 23:16

Sindirim sistemi faaliyetlerimiz ağızdan başlayarak ana sindirim sistemi organlarımız ile devam ediyor. Ağız içine alınan lokmaların sindirim sistemi için öncelikle çok iyi bir şekilde öğütülmesi ve sindirimin diğer organları için hazır hale getirilmesi gerekiyor. Bu nedenle dişlerin sağlam ve sağlıklı olması, sağlıklı bir sindirim sisteminin ön koşulu olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle hemen hemen herkesin ağız ve diş sağlığı için bir takım kriterleri yerine getirmesi gerekiyor. Ağzımız konuşmamızı, besinleri çiğnememizi sağladığı gibi dış çevre endeksli bir takım etkenlere de maruz kalan bir bölüm olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı genel hatları ile muayene edilmeli ağız ve diş sağlığını tehdit edecek unsurların tespit edilmesi gerekiyor.

 

 Ağız ve Diş Sağlığını Tehdit Eden Unsurlar Nelerdir?

 

Ağız ve diş sağlığını tehdit eden en yaygın etken diş çürükleri geliyor. Diş çürüklerine neden olan en büyük etken de dişlerin yeteri kadar fırçalanmaması ve buna bağlı olarak da dişlerin tartar ve bakterilere maruz kalmasıdır. Diş çürükleri dış kısımdan iç kısma doğru yayılan bir sorun olarak dikkat çekiyor. Dişlerde meydana gelen çürüme aktivitesi öncelikle dişlerin mine tabakasında meydana gelen renk değişimi ile başlıyor. Eğer bu süre içerisinde önlem alınmaz ise çürüme faaliyeti mine tabakasından iç kısımda bulunan diş kökü sinirlerine ulaşarak diş ağrısı dediğimiz istenmeyen sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor.

 

Ağız ve diş sağlığını tehdit eden unsurlardan birisi de diş etinde meydana gelen kanamalardır. Diş eti kanamaları genellikle çürümek üzere olan dişlerin ortaya çıkardığı ilk belirtilerdir. Bu belirti diş eti kanaması ile başlayarak sonraki aşamada dişlere sirayet eder ve dişlerin çürüme sürecine hız katar.

 

 Belli Başlı Diş Tedavileri Nelerdir?

 

Birçok kişi ağız ve diş sağlığı için bir takım tedavi yöntemlerinden yararlanıyor. Özellikle teknolojik gelişmelerin etkisi ile diş tedavilerinde önemli bir yol katedilmiş durumda. Dişlerdeki çürüme ileri boyutta olması durumunda diş uzmanları tarafından kişilerin dişleri çekilerek yerine yapay diş tedavi yöntemi olan implant tedavisi uygulanıyor. İmplant tedavisinde dişin yapay diş olması ilerleyen süreçte kişilerin yeniden diş sorunları yaşamalarını engelleyen önemli bir etkendir. İmplant tedavisini süreç alan bir tedavi yöntemi olmasından dolayı hastalar bir seansın üzerinde hizmet alarak sağlıklı dişlerine kavuşabiliyorlar.

Ağız ve diş sağlığı tedavisi yöntemlerinden birisi de protez dişlerdir. Ağız içerisinde görev anlamında önemli olan dişlerin tahrip ve kullanılamayacak düzeyde olması durumunda protez diş yöntemleri uygulanarak ağız ve diş sağlığı yeniden tesis ediliyor. Bu durum kişilerin sindirim sistemlerinin herhangi bir sorun ile karşılaşmamasını sağlayarak sağlık açısından önemli bir adım atılmasını sağlıyor. Ağız ve diş sağlığının sürekliliği için kişinin günlük olarak ağız ve diş sağlığı bakımını yapması gerekiyor. Böylelikle tartar oluşumu engelleneceği için diş çürümesi gibi sorunlar da meydana gelmeyecektir.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları - 13 Yorum
 1. Sadi dedi ki:

  Kanal Tedavisi Fiyatları ile ilgili bilgi alabilir miyim?

 2. Duygu SAl dedi ki:

  İyi Çalışmalar Dilerim.

 3. Ali dedi ki:

  implant fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir miyim? akvadent.com/implant-dis-fiyatlari/

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Ali Bey, 0544 620 10 20 numaralı telefon&whatsapp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
   https://www.akvadent.com/basarili-bir-implant-tedavisinin-4-adimi/

 4. Arzu dedi ki:

  paylaşımınız için teşekkür ederim.

 5. Hacı Bey dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler

 6. Derya Sıvak dedi ki:

  akvadent.com/implant-dis-fiyatlari/
  İmplant fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 7. Sait dedi ki:

  Teşekkürler Paylaşımlarınız için.

 8. Adil Gürb dedi ki:

  Sürekli takip ediyorum genel bilgilendirmeleriniz için teşekkürler

 9. kerem dedi ki:

  Merhabalar Ücretler ile ilgili bilgi alabilirmiyim?

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Kerem Bey, Tedavi bilgileri ve ücret bilgileri ile ilgili detaylı bilgiyi 0850 303 74 74 numaralı hattan öğrenebilirsiniz.

 10. Şalle dedi ki:

  Yeriniz nerede?

  1. Akvadent dedi ki:

   Beylikdüzü Skyport Gülyapı Binasının e5 cephesindeyiz. Marmara Parkın karşısında metrboüs durağına 100 metre mesafedeyiz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp