Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Şeffaf Diş Teli Beylikdüzü

Tarih12 Ocak 2021 00:31

Şeffaf diş plağı – şeffaf diş teli , invisalign tedavisi – Beylikdüzü

Dünya genelinde yaygın olan bu sorun, geliştirilmiş tıbbi yöntemler ve kullanılan bazı araçlar sayesinde kısa sürede çözüme ulaştırılabilmektedir. Daha önceleri sıklıkla duyduğumuz, ağız ve diş polikliniklerinde uygulanan braket diş teli, hem görünüm itibari ile hoş olmadığı hem de hastanın rahat etmemesinden dolayı daha az tercih edilmektedir. Bunun yerine hem daha estetik bir görünüm hem de daha rahat uygulama şansı sunan şeffaf diş plağı, invisalign olarak da bilinmektedir. Hastaların daha çok tercih ettikleri tedavi yöntemlerinden biri haline gelmeye başladı.

​Birçok insanda bulunan dişlerdeki çarpaşıklık, sıkışıklık, seyreklik ve konumlanma bozuklukları sorunu, gelişen tıp dünyasında çözümü olan hastalıklar haline gelmeye başladı. Önceleri braket diş teli ile düzeltilen dişler, yerini daha estetik görünüme sahip olan ortodondik şeffaf plak yöntemine bıraktı. Bu plak tipinin hem uygulanması hem de görüntü itibari ile braket diş tellerine göre daha güzel olmaktadır.

Şeffaf diş teli her hastaya uygulanır mı?

Tıp dünyasına girdiği günden bu yana ortodonti tedavisi olmak isteyen hastalar, doktorlarına şeffaf aparey takılması yönünde danışmaktadırlar. Halk arasında “telsiz ortodontik tedavi” olarak da bilinen bu yöntem, dişlerde en az belli edeni olmakla birlikte konfor bakımından braket diş tellerine göre daha rahattır. Fakat hastaların bilmesi gereken önemli bir konu; invisalign, her hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemi değil. İleri seviyedeki ortodontik bozukluklarda uygun olmayan bu yöntem, daha az seviyede eğrilik görülen dişler için son derece ideal bir tedavi yöntemidir. Ancak, hem sabit ortodondik tedavisi hem de şeffaf plak (aparey) tedavisinin yapılması mümkündür. Şeffaf diş plağı (insivalign) konusunda uzman kadroya sahip olan kliniğimiz ile iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Estetik gülüşlere “merhaba” deyin!

Dişlerdeki eğrilik, sıkışıklık ve seyreklik gibi durumlar, estetik açıdan son derece sinir bozucu olabilmektedir. Bu sıkıntının önüne geçebilmenin en güzel yolu ise tedavi olmaktır. Hastalar dişlerinde ek parçanın olmasından rahatsız olsalarda şeffaf diş teli (insivalign) uyguladığımız kliniğimizde bu tip sorunları ortadan kaldırabilmekteyiz. Şeffaf diş plağının özelliklerinin braket diş teline göre daha fazla olması, diş temizlemesine müsaade etmesi gibi özelliklere sahip olması, hastalardaki estetik duruş korkusunu engellemektedir. Tedavi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki yöntemlerden biri ile bize ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp