Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Protez Öncesi Kemik Düzeltme

Tarih13 Kasım 2020 16:21

Diş çekimi yapılırken diş çekiminin yapıldığı alanda kemik düzensizliği veya anormal şekilde yaşanmış gelişmeler meydana gelebilir. Bu durumlarda protezin takılması mümkün olmaz. Bu tip sıkıntıları tedavi etmek, günümüzün gelişmiş tıp teknolojisinde mümkündür. Bu tedavideki amaç, kemik düzensizliğinin olduğu bölgede yatay ve dikey yönde kemik oluşturma sağlamaktır.

Kemik ogmentasyonu içerisinde yer alan kemik genişletme operasyonu, uzman hekim tarafından gerçekleştirilir, kemik tozu veya hastanın kendi kemiği kullanılarak yapılan bu tedavinin süresi, kişiden kişiye ve bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir.

Sert Doku Takviyesi (Ogmentasyon)

Herhangi bir nedenden dolayı diş çekimi gerçekleştirildiğinde, diş çekiminin yapıldığı bölgede anormal şekilde küçülme, büyüme veya kemik düzensizliği meydana gelebilir. Sert doku takviyesi (ogmentasyon) yapılarak bölgedeki sıkıntı giderilir. Bunu yapmak için yapay veya doğal kaynaklı kemik tozu ile kemik yapılmaktadır. Daha önceleri kemik kaynağı almak için en çok kullanılan teknik, hastanın belli bölgelerinden kendi iskeletinden alınıyordu fakat günümüz tıp teknolojisinin gelişmesiyle birlikte insan dışında farklı canlılardan da elde edilebilmekte olup ayrıca sentetik minerallerden de kemik kaynağı elde edilebilmektedir.

Akvadent Ağız ve Diş Poliklinikliği ile görüşün

Protez öncesi kemik düzeltme işlemlerinde başarılı sonuçlar sunduğumuz poliklinikliğimizin uzman hekimleri ile görüşerek tedavi, süreç ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilir, randevu talebinde bulunarak tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp