Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Pembe Estetik Nedir?

Estetik bir görünüme veya gülüşe sahip olmak için dişlerin düz ve beyaz olması tek başına yeterli gelmeyebilir. Bununla birlikte diş etlerinin de dişlere uyumlu olması gerekir. Gelişen tıp dünyası, gelişmiş yöntemleri sayesinde artık isteyenlere pembe estetik yaparak, daha güzel bir görünüm kazanılmasına yardımcı oluyor.

Tarih15 Ocak 2021 14:29

Pembe estetik, estetik diş hekimliği dalında sağlanan bir tedavi yöntemidir. Sağlıklı ve güzel görünen diş etlerinin portakal kabuğuna benzeyen, parlak ve pütürlü bir görünüme sahip olması gerekmektedir.

Pembe Estetik Nedir?

Kusursuz bir görünüme sahip olmak isteyenler için estetik diş hekimliği dalında sunulan bu hizmet, Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği tarafından da sağlanmaktadır. Son zamanlarda estetik görünüme önem verenlerin sayısının bir hayli arttığını ve pembe estetik tedavisi olan rağbetin arttığını belirtmek gerekiyor.

Gülümseme, her insanın günlük olarak gerçekleştirdiği bir harekettir. Ancak güzel bir görünüme sahip olabilmek için bazı özelliklere sahip olmak gerekiyor. Diş eti, çene ve dudakların uyum içerisinde olması en önemli özelliktir.

Pembe Estetik nedir?

Pembe estetik aşamaları nelerdir?

Estetik operasyonun gerçekleştirilebilmesi için öncelikle diş etlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi sağlıklı diş etleri; portakal kabuğuna benzeyen, parlak ve pütürlü bir görünüme sahiptir. Pembe estetik yaptırmak isteyen hastaların diş etlerinde problem varsa öncelikle bu giderilir ardından işlemler başlatılır.

Diş estetiği nasıl sağlanır?

Pembe estetik hizmetleri ile uzun süreden bu yana hastalarımızın beklentilerini karşılamaya devam ediyoruz. Estetik bir gülüşe sahip olmak için gülümserken ön tarafta ortada yer alan iki dişin üzerindeki diş eti üzerinden geçen hayali noktanın hafifçe dudağa dokunmasıyla gerçekleşir. Dişlerin düz ve sıralı olması bazı durumlarda işe yaramıyor olabiliyor.

Diş etlerindeki düzenin olması gerektiği gibi olmaması durumunda, estetik gülüş sağlanamaz. Bazı durumlarda ise diş etleri sağlıklı iken dişlerin dizilişinde problem olduğu için yine estetik gülüş sağlanamamaktadır. Diş etinde oluşan iltihaptan sonra şişkinliğin olması, diş eti problemlerinin en başında gelmektedir.

İletişim bilgilerimizden poliklinikliğimize ulaşarak gülüş estetiği hakkında daha detaylı bilgi alabilir, randevu oluşturarak hayal ettiğiniz gülümsemeye ulaşabilirsiniz.

4/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Esra dedi ki:

  Merhaba,benim alt cenem geride olduğu için on iki dişim tavşan diş olarak görünüyor. Şeffaf plak ile halledilebilirmi acaba?

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Esra Hanım, eğer ki çene darlığı veya kapanış bozukluğu yok ise şeffaf plak ile düzeltilebiliyor. Fakat doğru teşhis ve tedavi ancak klinik muayene ile belirlenebilmektedir. 0544 620 10 20 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp