Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Neden Çocuğumu Diş Doktoruna Götürmeliyim?

Tarih18 Kasım 2020 21:51

Pedodontist – Çocuk Diş Doktoru

Aile hekimi ile pediatrik diş hekimi arasında fark vardır. İkisi arasında karar vermeye çalışıyorsanız, aşağıdakileri göz önünde bulundurun. Aile hekimleri, her yaştan insanlar için genel diş hekimliği uygulamaktadır. Bir aile hekimi plak birikimini ve diş çürümesini tedavi edebilir. Ayrıca, diş eti sağlığını kontrol ederler, fakat çoğunun çocuklarla başa çıkma konusunda uzmanlaşmış bir eğitimi yoktur.

Çocuklara Özel Diş Doktorları

Pediatrik diş hekimi yani pedodontist, aile hekimi gibi ağız sağlığını uygular, ancak o da bir çocuk uzmanıdır. Çünkü çocuklarla nasıl başa çıkılacağını öğrenmek için özel eğitim alırlar. Ayrıca çocuk dostu becerilere sahip bir grup hijyenist ve personel ile birlikte çalışırlar. Çocuk diş doktoru yani pedodontist çocuk davranışlarını anlar ve özellikle ilk ziyaretlerinde genç hastaları nasıl rahat ettireceklerini bilir. Ayrıca bebeklik döneminden genç yaşlara kadar küçük ağızlara özgü diş sorunlarını da tedavi edebilirler. Dahası, özel ihtiyaçları olan çocuklara yardım etmek için eğitilmişlerdir.

 

 Çocuklara Çocuk Doktorları Bakmalı

 Bir çocuk diş hekimi, emzik kullanmak, başparmak emmek ve biberonla beslemek gibi küçük çocuklara özgü sorunları daha iyi ele alabilir. Bebek dişlerinde de boşluklar olur ve başka problemleri önlemek için pediatrik diş hekimi tarafından tedavi edilmelidir. Aile hekimlerinin ofislerinin aksine çocuk diş doktoru kliniğinde bulunan pediatrik uygulamalar oyun alanlarına ve eğlence merkezlerine daha çok benziyor. Birçok odada hayvanat bahçesi hayvanları, deniz canlıları veya diğer eğlenceli sahnelerin duvar resimleri, oyuncaklar ve video oyunları ile dolu bir oyun alanı vardır.

 

 Çocuk Doktorları Daha Sabırlı

Pediatrik diş hekimleri daha küçük aletler kullanırlar ve her cihazı adlandırmak ve ne işe yaradığını açıklamak için zaman ayırırlar. Çocuğunuzun ne sıklıkta ve ne kadar süreyle fırçalamaları gerektiği gibi sorular sorması ve öğrendikleri şeyleri sizinle paylaşması teşvik edilir. Son olarak, çoğu çocuk diş doktoru ofisinde doktorlar ziyaretin sonunda ödüller dağıtmaktadır. Hepsi dişçiye giderken çocuğunuzun kendini güvende ve mutlu hissetmesini sağlamak için tasarlandı. Böylelikle diş doktoru çocuklarınız için bir kabus olmaktan ziyade severek gittiği bir mekan olurlar. Çocuklar ağız ve diş bakımını memnuniyetle yaparlar.

 Aile Hekimi Yerine Diş Hekimi

Evet, bir aile diş hekimi çocuğunuzu tedavi edebilir ve sizin ve aileniz için daha uygun olabilir. Ancak bir pediatrik diş hekimi ziyareti, genç olanınız için olumsuz bir deneyime yol açabilir. Tüm çocuklar diş hekimini ziyaret etmek ve dişlerine nasıl bakacaklarını öğrenmek konusunda kendilerini iyi hissetmelidir. Dişçiye gitmek eğlenceli olabilir! Onları korkutmadan sağlıklarına kavuşturmak için çocuklara özel kliniklerde, özel eğitim almış doktorları tercih etmelisiniz. Hm gençler hem de yetişkinler için tasarlanan kliniklerde tedavi gören çocukların gülümsemeleri ve yaşamları dönüştürülür. Gençler sadece kendileri için geliştirilen eşsiz bir tedavi ile en iyi gülüşlerini ortaya koyarken, yetişkinler hayatlarını bekletmeden her zaman hayal ettikleri gülüşü elde ederler.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp