fbpx
Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

Komplikasyonlu Çekim

Komplikasyonlu Çekim
05.02.2019

Diş çekimi, ilerleyen dönemlerde her diş hekiminin yapabileceği bir işlemdir. Çene kemiğinin esnemesi ve periyodontal liflerin kopması esasına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı durumlarda normal diş çekiminin yapılması mümkün olmayabilir. Bu tip durumlarda, farklı diş çekme yöntemleri uygulanabilir, bunlardan biri de komplikasyonlu diş çekimi dir.

Komplikasyonlu çekim, aşırı kuron ve harabiyet durumlarında veya kalmış kök parçalarının çekilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Yaşanan bu tip durumlarda yumuşak dokular kaldırılarak, gerektiği durumlarda cerrahi operasyon yapılarak kökler çıkartılmaktadır.

 

Komplikasyonlu Çekim

Komplikasyonlu çekim nasıl yapılır?

Ağız ve diş tedavileri arasında en zoru olarak bilinen bu tedavinin çok dikkatli şekilde yapılması gerekmektedir. Göz ardı edilen durumlarda, çekim sonrasında bölgede dişi çevreleyen kemik dokuda fazlasıyla kayıplar meydana gelmekte ve daha da kötüsü ilerleyen dönemlerde hasta implant diş yaptırmak istediğinde işin zora girmesine neden olur. Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği uzmanlarımız tarafından özenle yapılan komplikasyonlu çekim ile yaşanabilecek sıkıntıları ortadan kaldırabilirsiniz.

Diş çekiminden sonra oluşacak Komplikasyonlar nelerdir?

· Kanama,

· Ekimoz ve hematon,

· Şişlik,

· Ağrı,

· Septik periostitis

· İyileşmede gecikme,

· Enfeksiyon.

Yukarıda belirttiğimiz durumlar, komplikasyonlu çekim sonrasında meydana gelebilecek durumlardır. Ancak uzman hekim, bu tip durumlarla karşılaşılmaması için belli bazı ilaçlar verecektir. İlaçların düzenli kullanılması durumunda yaşanacak olumsuz durumlar daha az görülmektedir.

Randevu almak için arayın.

Komplikasyonlu diş çekimi hakkında detaylı bilgi almak, fiyat öğrenmek ve randevu oluşturmak için Beylikdüzü Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği çağrı merkezi numaramızdan ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz, Diş Hekimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Muhyettin Yılmaz, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Gönder
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu