Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Komplikasyonlu Çekim

Tarih15 Kasım 2019 20:39

Diş çekimi, ilerleyen dönemlerde her diş hekiminin yapabileceği bir işlemdir. Çene kemiğinin esnemesi ve periyodontal liflerin kopması esasına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı durumlarda normal diş çekiminin yapılması mümkün olmayabilir. Bu tip durumlarda, farklı diş çekme yöntemleri uygulanabilir, bunlardan biri de komplikasyonlu diş çekimi dir.

Komplikasyonlu çekim, aşırı kuron ve harabiyet durumlarında veya kalmış kök parçalarının çekilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Yaşanan bu tip durumlarda yumuşak dokular kaldırılarak, gerektiği durumlarda cerrahi operasyon yapılarak kökler çıkartılmaktadır.

 

Komplikasyonlu Çekim

Komplikasyonlu çekim nasıl yapılır?

Ağız ve diş tedavileri arasında en zoru olarak bilinen bu tedavinin çok dikkatli şekilde yapılması gerekmektedir. Göz ardı edilen durumlarda, çekim sonrasında bölgede dişi çevreleyen kemik dokuda fazlasıyla kayıplar meydana gelmekte ve daha da kötüsü ilerleyen dönemlerde hasta implant diş yaptırmak istediğinde işin zora girmesine neden olur. Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği uzmanlarımız tarafından özenle yapılan komplikasyonlu çekim ile yaşanabilecek sıkıntıları ortadan kaldırabilirsiniz.

Diş çekiminden sonra oluşacak Komplikasyonlar nelerdir?

· Kanama,

· Ekimoz ve hematon,

· Şişlik,

· Ağrı,

· Septik periostitis

· İyileşmede gecikme,

· Enfeksiyon.

Yukarıda belirttiğimiz durumlar, komplikasyonlu çekim sonrasında meydana gelebilecek durumlardır. Ancak uzman hekim, bu tip durumlarla karşılaşılmaması için belli bazı ilaçlar verecektir. İlaçların düzenli kullanılması durumunda yaşanacak olumsuz durumlar daha az görülmektedir.

Randevu almak için arayın.

Komplikasyonlu diş çekimi hakkında detaylı bilgi almak, fiyat öğrenmek ve randevu oluşturmak için Beylikdüzü Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği çağrı merkezi numaramızdan ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp