Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

İmplant Diş Fiyatlarında Kalite 

4 Eylül 20192

İmplant diş fiyatları yüksek olduğu için yapmayı düşündüğümüz implant ameliyatlarından vazgeçmeyiniz. Çünkü eğer piyasanın çok altında  sayılabilecek düzeylerde implant diş fiyatları ile karşılaştıysanız bu durumda dikkat etmeniz gereken unsur implantlardaki kalite olmalıdır.

Piyasa fiyatlarının altında satılan ucuz implant markaları çoğunlukla uluslararası gerekli kalite standartlarına sahip değildir.

Özellikle implant diş fiyatları belirlenirken dikkate alınan önemli unsurlardan birisi de implantın markasıdır. Eğer size iyi bir markadan bahsediliyor ve piyasanın en iyisi olduğu söyleniyorsa maddi olarak karşılayabildiğiniz sürece size önerilen implant markasını kabul etmenizde fayda vardır.

 

Ucuz İmplant Markalarının Zararları

İmplant dişler, protez dişler gibi belli süreli ömrü olan dişler değildir. Doğru yapılmış bir implant ağız hijyeninize dikkat ettiğiniz takdirde, yüksek tansiyon,şeker, kanser vb. (Allah Korusun) gibi bir rahatsızlığınız olmadığı sürece ömür boyu sağlıcakla kullanabilirsiniz.  Hem yapılan tıbbi işlemin mahiyeti hem de harcanacak paranın miktarı düşünülecek olursa implant fiyatları için çok da tereddüt duymamanız gerektiği ortaya çıkmaktadır.

Çünkü yıllarca kullanmanız gereken diş implantının kötü bir marka olması, uzman olmayan kişiler tarafından yapılması nedeniyle hem sağlığınızda hem de kullanım süresinde büyük fedakarlıklarda bulunmanızı gerektirebilecektir.

ucuz implant fiyatları kötü kaliteli ve sağlığını tehlikeye sokacak türde implantlar olduğu noktasında fikir birliği vardır. Çok iyi marka olup da ömrünüz boyunca kullanabileceğiniz kalitedeki implantların size sağlayacağı yüksek konforu, ucuz implant markaları tarafından sağlanması pek mümkün değildir.

 

İmplantlara Dişlerin Takılması

Diş kökü olarak kullanılan implantların ameliyatla çene kemiğine monte edilmesinden sonra geçmesi gereken süre yaklaşık olarak 3 ayı bulabilmektedir. Bazı nedenlerden dolayı uzayan veya kısayan bu bekleme aşamasından sonra çene kemiklerine takılan implantlara dişlerin takılması aşaması gelmektedir.

Diş implantlarının dişin takılmasını sağlayacak üst kısmındaki delikli bölümün geçici olarak kapatılmasında kullanılan metal parça diş takımı sırasında çıkartılmaktadır. Bu işlemler için lokal anestezi kullanılabileceği gibi yüksek hassasiyet olmaması halinde bazen anesteziye gerek de kalmamaktadır.

Bu parçanın çıkartılması aşamasında bir sızı veya ağrının olmaması nedeniyle anestezi kullanımı da çok gerekmemektedir. Diş etini yeniden kesmeye dahi ihtiyaç duymadan ve yüzeyde görünür olan bu parça kısa sürede basit bir işlemle çıkartılmaktadır.

Bu küçük parça çıkartıldıktan sonra yerine takılacak olan protez diş parçanın vidalandığı implantın üstten açık halde görülen deliğine vidalanarak protez diş gerçek bir diş kalitesinde kullanıma hazır hale gelmektedir.

 

2 comments

 • Savaş

  10 Mart 2020 at 21:43

  Akvadent gerçekten aldığı paranın hakkını veriyor çok memnun kaldım. bundan sonra herkeze tavsiye edeceğim.

  Reply

 • Tarih-TV

  14 Kasım 2019 at 20:11

  zor bir amelyat

  Reply

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp