Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Medentika İmplant Fiyatları

Tarih10 Ekim 2019 14:36

Madentika İmplant İmplant uygulamaları, pek çok yönden avantajlıdır. Kişiye, sağlık ve konfor sağlar. Medentika implant avantajları, şu şekilde sıralanabilir:

-Straumann Group Bünyesınde olan Medentika  İmplant üstün alman teknolojisi ile Almanya’da üretilen üst segment bir implanttır.

– Estetik ve de dayanıklılık bakımından oldukça üstündürler.

– Bireyleri, hareketli protez kullanma zorunluluğundan ve de zorluğundan kurtarır. Hareketli protez kullanan kişilerin, özgüvenlerini geri kazanmasına yardımcı olur.

– Çene kemiği erimeleri azaltmaktadır.

– Doğal dişlerin aşındırılıp köprü yapılması zorunluluğunu da; ortadan kaldırır.

– Diş eti ve kemiği, implant maddesini desteklediğinden; köprü protezlere oranla doğal ve estetik sonuçlar verir.

– Daha sağlıklı ve daha dengeli beslenme sağlanabilir.

Medentika implant fiyatları üst segment bir implant markası olmasının yanı sıra fiyat olarak daha uygun fiyatlarda tedavi imkanları sunmaktadır.

 

 Medentika İmplant Diş Fiyatları

 

Son yıllarda oldukça fazla tercih edilen implant’ın fiyatları; malzemenin markasına, durumuna, kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle, yerli implant fiyatları; üretim maliyetleri ile vergi avantajlarından dolayı daha uygundur. İthal implant fiyatları ya da yurt dışındaki bazı ülkelerde, implant uygulaması; biraz daha pahalıya mal olmaktadır.

 

Medentika implant fiyatları uygun düzeylerde olup; kişiye sağladığı kalite ve konfor, en üst düzeydedir.

İmplant Diş Fiyatları 2019

Ülkemizde 2019 yılı muayene ve tedavi ücretleri’ni TDB belirlemektedir.

TDB 2019 İmplant Hariç Fiyatlar KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)  1380 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç )  620 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)  2530 TL
İmplant Çıkartılması  540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )  1105 TL
Diş Çekimi  145 TL
Gömülü Diş Çekimi  475 TL

*Türk Dişhekimleri Birliği tarafından alınan karar neticesinde her yıl implant fiyatları devlet hastaneleri ve özel hastaneler için olmak üzere belirlenir. Ancak belirlenen implant fiyatları kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini içermemekle birlikte bu fiyatların rekabet şartları dolayısıyla internet üzerinde paylaşılması yasaktır. Dolayısıyla en doğru fiyat bilgisini öğrenmek için kliniğimizi ziyaret edebilir 0544 620 10 20 numaralı hattan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İmplant; eksik diş bölgelerinde çene içerisine yerleştirilen ve vida şeklinde olan, yapay diş köküne denir. Dental implant, titanyumdan imal edilen bir parçadır ve de eksik olan doğal diş kökünün yerine yerleştirilir. İmplantlar, ayakta tedavi esasına dayanarak; lokal anesteziyle, cerrahi olarak yerleştirilebilir.

 

 Titanyum, insan vücudu tarafından başarıyla kabul edilir ve de kemiğin optimum şekilde titanyuma bağlandığı görülmüştür. İmplant, aynı zamanda; tam diş protezlerinin tutturulabilmesinde de işlev görür. Uygulanan implantların, yüksek doku uyumu sebebiyle; oransal olarak başarı düzeyi oldukça yüksektir.

 

İmplant, diş hekimliğinde son derece yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Komşu dişlere zarar vermeksizin gerçekleştirilmektedir. Uygulama sonrası; çiğneme hissiyatı normale en yakın biçimde olan ve oldukça güvenilir bir tedavi yöntemidir.

 

İmplant, titanyum ve alaşımlarından üretildiği için, ağız sıvılarından ve tükürükten etkilenmez. Özel içerikle kaplanmış olan titanyum maddesinin, çene kemiği ile kaynaşması hızlıdır.

 

 Hangi Durumlarda İmplant Uygulanabilir?

 

Diş eksikliği genellikle; fonksiyonel açıdan yahut psikolojik ve estetik açılardan sorunlar yaratabilmektedir. Diş eksikliğinde, etkin bir çiğneme de yapılamaz. Diş kayıpları; aynı zamanda kemik dokuda da değişimlere sebep olduğundan; çene ekleminde sorunlara neden olabilir.

İmplant; periodontal hastalıklar, çürükler vb. gibi sebeplerle kaybedilmiş olan dişlerin yerine uygulanabilecek en ideal seçenektir. Diş çekiminden hemen sonra implantın uygulanması, kemikte gerçekleşebilecek erime miktarlarını önemli ölçüde azaltmaktadır.

 

 İmplant Uygulanabilecek Kişiler

İmplant; sağlık durumu iyi olup, çene kemiğinde implantı destekleyebilecek oranda kemik bulunan herkese güvenle uygulanabilmektedir. Sağlıklı diş etleri ile kemik yapısına sahip olan kişilerde, daha başarılıdır.

 

 Kimi durumlarda kemik miktarı, implantın yerleşimine yeterli gelmeyebilmektedir. Eğer ki, kemik kaybı fazlaysa; implant yerleştirilebilmesi için uygun alt yapı hazırlanır ve implant yerleştirilebilir. Kemik büyümesi ile genel gelişimi tamamlanmamış olan gençlerde, implant uygulaması yapılmaz.

Sigara kullanımı, ağız içindeki yaraların iyileşmesini engellediği için; implant başarısına olumsuz etki edebilmektedir. Bu yüzden; sigara kullanımı fazla miktarda olan kişiler, implant uygulaması sırasında bu duruma dikkat etmelidir.

 

Otoimmün hastalıklar ile hemofili vb. hastalıkları bulunan bireylerin; durumları incelenerek, uygulama yapılır. Birtakım ilaçları, sürekli kullanan hastalar da; yine gözetim altında tutulurak, tedavi uygulanır. Tüm bu hastalar için, mümkün şartlar oluşturulabilir ise; implant uygulaması uygulanabilir.

 

 İmplant Uygulamasının Yapılması

İmplant tedavisi genellikle, iki aşamada gerçekleştirilmektedir. Öncelikle, implantın yerleştirileceği bölgenin lokal anestezisi yapılır. Bölgenin anestezi işlemleri sağlandıktan sonra ise; diş eti kaldırılır ve implant için, kemikte yer hazırlanır. Ardından ise, implant yerleştirilir.

5/5 - (6 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp