Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Straumann implant fiyatları

Straumann implant, diş tedavisinde en çok uygulanan yöntemlerden biri olup hastaların dikey kemikleri çok kısa olsa bile alternatif seçenekler sunularak uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntem 60 yıl kadar geçmişi olan bir tedavi yöntemi olup Straumann’ın kısa implantları sayesinde, dikey alanlarda sınırlamaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Tarih10 Temmuz 2024 13:04

Straumann İmplant Ne Kadar?

Straumann implant ; İsviçre merkezli bir dental implant üreticisidir. 1954 yılında kurulduğu günden bu yana yalnızca dental implantlar üzerine yoğunlaşmış ve bu konuda yenilikçi çalışmalara imza atmıştır. Dünya çapında; implant üreten firmalar arasında ciddi bir üretim ve pazar payına sahiptir. Bununla beraber Türkiye’de de merkezleri bulunmakta ve bu sayede aracılar kullanılarak yurtdışından getirilen implantlara kıyasla çok daha kısa sürede işlem sağlanabilmektedir.

Hastalar, diş tedavilerini yaptırdıktan kısa bir süre sonra normal yaşamına dönmek isterler. Günümüzde kullanılan birçok yöntem bulunmasına rağmen beklentileri en iyi şekilde karşılayabilen bazı implant yöntemleri daha fazla bilinmekte ve tercih edilmektedir. Straumann implant, bu yöntemlerden biri olup kısa sürede kaliteli yaşama yeniden dönmeyi vaat eden bir tekniktir.Diş problemi yaşayan hastalar, her ne kadar problem yaşanıyor olsa da yemek yemekten ve estetik bir görünümden uzaklaşmayı kesinlikle istemezler. Diş tedavisinde kullanılan yöntemlerin daha az acı vermesini de beklentileri içerisine alan hastalar, araştırmalarını doğru şekilde yaptıklarında aslında beklentilerini karşılayabilen yöntemleri bulabilmektedir. Straumann implant yöntemi, hem sağlık açısından, hem zaman açısından hem de fiyat açısından kendi kategorisinde yer alan diğer tüm yöntemlere göre daha etkili ve hızlı çözüme ulaştıran bir implant yöntemidir. İstanbul Straumann implant tedavisinde başarısını kanıtlamış bir klinik olarak, hastalarımızın beklediklerinden çok daha fazlasını sunmaktayız. Gerek tedavi yönteminin dünyaca kabul görmüş olması ve gerekse de uzman hekimlerimizin alanlarında başarılarını kanıtlamış olmaları, tercih edilmemizin en büyük nedenlerindendir.

straumann implant

Straumann implant özellikleri nelerdir?

İmplant tedavisinde hastaların beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya yönelik olarak sunduğumuz hizmetlerimiz, İstanbul implant tedavisi alanında başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinden teveccüh görmektedir. Straumann implant tedavisi ile kesin çözüme ulaşan hastalarımız, kısa sürede sağlıklarına kavuşmakta ve yaşam kalitesini arttırarak hayatlarına devam etmektedir. Straumann implant tedavisinin sağlamış olduğu birçok etki ve mükemmel sonuç, hastaların istedikleri sonuçları sunmaktadır. Peki, implant yönteminin özellikleri ve avantajları nelerdir?

 • Straumann implant üzerinde ek bir bağlantı yer alır. Bu bağlantı sayesinde ters manevra olması engellenir.
 • İmplantların mavi renkli olması, uygulamada görüş kolaylığı tanır.
 • Tedavinin başarılı olması için küçük boyutlarda üretilen implantlar, bu özelliği sayesinde aynı zamanda fazla yer kaplamaz.
 • İmplant yerleşimi yapılırken Straumann üzerinde yer alan yükseklik işareti sayesinde kolaylıkla ayarlanabilir.
 • İmplantın iç yapısını korumak amacıyla üzerinde önceden belirlenmiş bağlantı çıkartma noktası yer alır.
 • Transfer parçası yerine kullanılan Loxim transfer parçası, tutma anahtarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır.
 • Geniş protetik seçeneklerine sahiptir.
 • Estetiklik ve sağlamlık açısından son derece kalitelidir.

Roxolid İmplant

Straumann firmasının üretip sunduğu ve bizzat kendi geliştirdiği pek çok patentli ürünü mevcut. Bunların en çok bilineni Roxolid adı verilen implant türüdür. Roxolid (Rock Solid) %15 oranında zirkonyum ile %85 oranında titanyumdan oluşturulan sağlığa zararı bulunmayan ve onlarca yıl hiçbir problem üretmeden kullanılabilen güvenilir bir alaşımdan üretilmektedir. Üretiliş şekli ve kullanılan materyali sayesinde normal şartlarda implant uygulamasına müsait olmayan çene tiplerinde de uygulanabilme özelliğine sahiptir.  2,9 mm’ye kadar çapa ve 4mm’ye kadar uzunluğa inebilen konik ve kısa implantları sayesinde hemen her hastaya bir tedavi olanağı sunulabilmektedir.

SL Active İmplant

Straumann tarafından geliştirilen ve sektörde büyük beğeniyle karşılaşan önemli bir diğer implant teknolojisi ise SLActive implantlardır. SLActive implantların doku ile temas ettiği yüzeyindeki özel kaplama sayesinde tek dişten tutun da tam dişsizliğe kadar hızlı iyileşme hedeflenmektedir. Özellikle hastanın kemik ve yumuşak doku yapısındaki anormallikler söz konusu olduğunda yani riskli durumlarda başvurulan bu yöntemde iyileşme süresi ortalama 2 aydan 1 aya kadar inmiş yani iki kat hızlanmıştır. Ayrıca radyasyon uygulamasına maruz kalmış kemik yapılarına sahip hastalarda 5 yıllık gözlem sürecinde implantın sağlam kalma oranı %100 olarak belirlenmiştir.

Straumann İmplant Fiyatları

Straumann dental implant sektöründeki hemen hemen en yüksek kalitedeki ürün yelpazelerinden birine sahip. Durum böyle olunca fiyatlar da; daha ucuz malzemelerden üretilen implant türlerine kıyasla Straumann implant fiyatları daha yüksek kalmaktadır. Kemikle iç içe geçen yapısı sebebiyle genel olarak dental implantlar diğer diş protez seçeneklerine kıyasla daha yüksek fiyatlara yapılmaktadır. Ancak hem sağlamlık hem de kullanışlılık göz önünde bulundurulduğunda genelde dental implantlar diğer seçeneklere nispeten daha sık tercih edilmektedir. Ancak Straumann markasının etkisi bir yana; yapılacak implant tedavisinin kalitesini etkileyen 3 temel faktör bulunmaktadır.

İmplant Markası

Dünyada dental implant üretimi yapmakta olan yüzlerce firma var ve hepsi de kendince belli standartlara sahip. Ancak tüm dünyada kabul gören bir gelenektir ki en kaliteli dental implantların İsviçre üretimi olduğu bilinir. Hatırlatalım, Straumann bir İsviçre markasıdır. Markanın size sağladığı en önemli güvence, üretim kalitesinin garanti altına alınmasıdır. Straumann gibi bilinen bir markadan implant alacağınız zaman gereksiz araştırmalarla zaman kaybetmenize gerek kalmaz.

Kullanılan malzemenin (titanyum, zirkonyum vb.) kalitesi

Titanyum ve zirkonyum doğal olarak vücut tarafından kabul edilen elementlerdir. Dolayısıyla vücutta kemiğe ek yapılması veya kemiğin sağlamlaştırılması gereken durumlarda genellikle bu iki maddeden biri veya alaşım olarak her ikisi birden kullanılır. Ancak bazı firmalar üretim maliyetlerini azaltmak adına bu maddeleri %100 saflıkta kullanmayabiliyor. Daha ucuz elementlerle karıştırılarak alaşım haline getirilen ve %100 saflıkta olmayan dental implantlar belli bir süre geçtikten sonra vücut tarafından reddedilebilir. Bu durumun ise kısa vadede hasta tarafından fark edilmesi mümkün değildir. Dolayısıyla kullanılan malzemenin kalitesinden emin olmak için Straumann implant fiyatları ne olursa olsun bilinen bir marka ile çalışmakta fayda vardır.

Dental implant uygulamasını yapacak diş hekimi ve klinik

Dental implantlar ülkemizde onlarca yıldır uygulanan bir tedavi yöntemi olduğu için genelde otomatikleşmiş bir süreçtir. Fakat yine de uygulamayı yapacak olan diş hekiminin el becerisine bağlı olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla sizinle ilgilenecek diş hekiminin bizzat implant uygulamaları alanında tecrübesi olduğundan emin olmakta fayda var. Ayrıca dental implantların damağa yerleştirilmesi süreci bir ameliyat olarak kabul görür ve bu operasyonun steril bir ortamda yürütülmesi gerekir. Dolayısıyla seçtiğiniz kliniğin; bu işi uzun yıllardır yapan, işinde uzman diş hekimleri çalıştırdığından ve operasyonun başarıyla tamamlanması için gerekli steril ortamı sağlayacağından emin olmanız gerekir.

Straumann implant fiyatları tüm bu yukarıda saydığımız faktörlere göre değişkenlik göstereceği için, en doğru bilgiyi edinmek üzere Beylikdüzü AkvaDent Diş Kliniği olarak bizimle iletişime geçmenizi veya bizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Yasa gereği TDB fiyatları dışında kıymetli metal ücreti dahil fiyat yazmak yasaktır.Bu yüzden fiyat öğrenmek için hemen aşağıdaki butonlardan birine tıklayınız.

Akvadent ile en iyisine sahip olun!

Özel Akvadent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak teknolojinin son sınıf ürünlerini kullanarak hastalarımıza gerekli müdahaleyi gerçekleştirmekteyiz. Bu da hastalarımızın gönül rahatlığı ile bizi tercih etmelerini etkilemektedir. Beylikdüzü Straumann implant tedavisinde göstermiş olduğumuz başarı sayesinde, her geçen gün referanslarımıza bir yenisini daha ekleyerek hastalarımızın tedavilerini daha kısa sürede çözüme ulaştırmanın huzurunu yaşamaktayız.

İmplant tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.akvadent.com/implant-dis-fiyatlari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

4.4/5 - (12 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 10 Yorum
 1. Recep Oflu dedi ki:

  Ayın gün implant yapılıyor mu ?

  1. AkvaDent dedi ki:

   Merhabalar Recep Bey,
   Kliniğimiz de aynı gün implant tedavisi yapılıyor.

 2. Doğan Akpınar dedi ki:

  Straumann İmplant yapıyormusunuz ?

  1. AkvaDent dedi ki:

   Evet Doğan Bey, kliniğimiz de Straumann implant yapıyoruz.

 3. Mehmet dedi ki:

  Merhaba, Sağ üst çenemde 5-6-7 numaralı dişlerim çekilmişti. Bu bölgeye implant yaptırmak istiyorum.Straumann implant fiyatı nedir. Bu bölgeye en az kaç adet olabilir? Toplam maliyet ne kadar. İyi çalışmalar dilerim.

  1. AkvaDent dedi ki:

   Merhabalar Mehmet Bey, Kliniğimiz de tercih ettiğimiz üst segment implant markasıdır. 3 diş eksikliğiniz de kemik yapınız müsait uygun ise 2 implant ile 3 dişli köprü yapılabilmektedir. Uzman Çene Cerrahımız muayenesi sonrası detaylı olarak bilgi verebiliriz. Muayene ve Detaylı bilgi için 0544 620 10 20 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

   1. togay dedi ki:

    merhaba, implant uygulaması yapılırken sedasyon yöntemini kullanoyor musunuz?

    1. Akvadent dedi ki:

     Merhabalar Togay Bey, Sedasyon yöntemi hastalarımızın talepleri doğrultusunda klinik tetkikler sonucunda hastamızın uygun olması durumunda uyguluyoruz. Dilerseniz detaylı bilgi ve ücretsiz muayene randevusu için 0544 620 10 20 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

     1. Mehmet dedi ki:

      Straumann implant 2 tane yaptırmak istiyorum fiyatları nedir acaba

     2. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

      Detaylı bilgi için 0544 620 10 20 numaralı telefondan iletişim kurabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp