Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Renkli Diş Teli

Renkli diş teli, klasik metal diş tellerinin estetik açıdan insanları rahatsız etmesi üzerine geliştirilen diş telleridir. Metal diş tellerinde kullanılan braketlerin ve tellerin renkli braketlere ve tellere dönüştürülmüş hali olarak ifade edebilir. Metal diş tellerine göre daha sempatik ve daha estetik durduğu için gençler ve estetik kaygısı olan insanlar tarafından başvurulan tedavi yöntemlerindendir.

Tarih17 Mart 2021 14:01

Dişlerindeki ayrıkları ve çarpıklıkları tedavi ettirmek için diş teli tedavisinden yararlanmak isteyenler metal diş tellerinin estetik açıdan sıkıntı çıkardığı için diğer diş tellerini tercih etmektedirler. Ancak metal diş tellerinin rengi çeşitli renklerde tercih edebilirler. Renkli diş teli sizlere estetik açıdan olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmazsınız ve bu şekilde dişlerinizi istediğiniz dizilime kavuşturabilirsiniz.

Renkli diş telleriyle alacağınız ortodonti tedavisi diğer diş teli tedavisi çeşitleri gibi bir ila iki yıl arasında bir süreç tamamlanmaktadır. Metal diş teli tedavisiyle aynı yöntemler kullanılarak ağız içerisinde yerleştirilir ve bakımı içinde aynı adımlar uygulanabilir.

Renkli Diş Teli Çeşitleri

Diş hekimlerine başvurarak dişlerinizdeki çeşitli problemleri tedavi ettirirken diş teli tedavilerinden yararlanabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde, diş teli renkleri sayesinde neredeyse tüm renklerde diş tellerine sahip olabilirsiniz. Bu renkler arasında en çok tercih edilenler sarı, gri, yeşil, mavi, mor, pembe ve fuşya rengidir.

Diş teli renkleriRenkli diş tellerini braket olarak ya da diş teli olarak kullanabilirsiniz veya her ikisini de renkli olarak tercih edebilirsiniz. Her braketin farklı renkler tercih ederek diş tellerinizi daha canlı ve daha sempatik hale de getirebilirsiniz. Tek renkte seçeceğiniz braketleri daha sonra renklendirmek isterseniz renkli lastikler de kullanabilirsiniz.

Renkli diş teli kullananlar diğer diş tellerinden farklı olarak bir uygulama ya da bakım yapmalarına gerek yoktur. Ancak diş tellerini çeşitli renklerdeki lastiklerle renklendirecekseniz ve bu renk siyah olacaksa diş telleri ile dişleriniz arasında bir şeyler varmış gibi bir görünüm oluşabilir. Beyaz lastik kullananlarda da dişlerin sarı renkte gözüktüğü gibi yanılsamalar ortaya çıkabilir. Bu yüzden siyah ve beyaz lastikler pek çok tercih edilmezler.

 Renkli Diş Teli Nasıl Takılır?

Renkli diş teli tedavisi, metal diş teli tedavisiyle aynı aşamalardan geçerek dişlere takılmaktadır. Metal diş tellerinde kullanılan metal braketlerin yerlerini renkli braketler, metal teller yerine renkli teller kullanılmaktadır. Metal diş teli takılmasının aşamaları şu şekilde sıralanabilir.

 • Diş hekimleri ilk olarak ağız ve dişlerinizdeki sorunların tespiti için sizleri muayene ederler.
 • Daha sonra ağız ve dişlerinizdeki çürük, iltihaplar gibi sorunları tespit ederlerse önce bu rahatsızlıkları tedavi ederler.
 • Küçük problemler ortadan kaldırıldıktan sonra ağız ve dişleriniz ölçüleri alınır ve bu ölçülere göre diş telleri ve braketler hazırlanır.
 • Renkli diş telleri dişlere yerleştirilmeden hemen önce, dişlerdeki taşlar ve tartarların temizliği gerçekleştirilir. Diş eti rahatsızlıkları minimum seviyeye indirilir.
 • Son olarak özel ölçülere göre hazırlanan renkli diş telleri, özel yapıştırıcılar sayesinde dişlerinizi monte edilir.

Renkli Diş Teli Tedavisin Avantajları

Renkli diş teliRenkli diş tellerinin, metal diş tellerine ve çeşitli ortodonti tedavilerine göre bir takım avantajları vardır. Renkli diş teli avantajları aşağıdaki gibi özetlenebilir.

 • Ortodonti tedavilerinden yararlanmak isteyen fakat estetik açıdan kaygı duyan bireyler genellikle şeffaf plak tedavisini tercih etmektedirler. Ancak şeffaf plak tedavisi oldukça maliyetlidir. Bu nedenle renkli diş telleri sizlere estetik açıdan sıkıntıya sokmazlar ve maliyet olarak da şeffaf plaklara göre oldukça uygun fiyatlarla yapılmaktadır.
 • Çocuklarda uygulanacak olan metal diş teli kullanımı arkadaşları tarafında alay ve dalga konusu olabilir, bu durumda çocuklarınızda psikolojik sıkıntılara yol açabilir. Ancak renkli diş tellerini metal diş tellerine göre daha sempatik olduğu için bir sıkıntı yaratmayacaktır.
 • Ortodonti tedavilerinde sonrasında alışana kadar geçen süreçte çekilen ağrı ve sızılar bu tedavide de vardır. Ancak sanıldığı kadar çok değildir.

Renkli Diş Teli Fiyatları Ne Kadardır?

Renkli diş teli fiyatları, genellikle metal diş telleri için ödenen ücretlerle aynı miktarlardadır. Tüm ortodonti tedavilerinde fiyatları etkileyen faktörler olduğu gibi, renkli diş teli fiyatlarını da etkileyen faktörler yer almaktadır. Renkli Diş Teli fiyatları aşağıdaki faktörlere göre değişiklikler gösterebilir.

 • Renkli diş tellerinde hangi markanın tercih edileceği
 • Kullanılacak diş tellerinin kalitesi
 • Hangi diş hekiminden ya da hangi özel diş kliniğinden hizmet aldığınız
 • Ağız ve diş ölçülerinize göre kullanılacak materyaller
 • Toplam tedavi süresi
5/5 - (1 vote)
ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp