Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Gingivektomi nedir?

8 Şubat 20192

Estetik gülümseme, son zamanlarda estetik diş hekimlerinden en çok talep edilen tedavi yöntemidir. Bunun nedeni ise daha çok gülümserken diş etlerinin daha baskın olmasından dolayı ortaya çıkan estetikten uzak kalma durumudur.

“Gummy smile” olarak da adlandırılan diş etlerinin baskın görülmesi durumu, gelişen tıp dünyasının yenilikleri sayesinde artık tedavi edilebiliyor. Gingivektomi tedavisi uygulanılarak yaşanan bu tip sorunlar ortadan kaldırılabiliyor ve kişiler gülerken daha estetik bir görünüme sahip olabiliyorlar.

 

Kısa dişler, uzun üst çene yapısı, aşırı çalışan gülme kasları, burnun dudak şekline olan etkisi gibi faktörler, gülümsemelerin estetik açısını etkileyen en önemli faktörler olarak değerlendiriliyor.

İstanbul gingivektomi tedavisinde başarısını kanıtlayan polikliniğimiz, hastalarına en uygun şekilde tedavi uygulayarak yaşanan sorunlardan kurtulmasını sağlıyoruz.

Gingivektomi hangi durumlarda uygulanır?

Diş etlerinin fazla görünmesi, estetik gülüş için tehlike arz eder. Bu durumdan kurtulmak isteyenler ise gingivektomi ve gingivoplasti uygulaması yaptırarak yaşanan bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirler. Aynı zamanda bu uygulama, diş boylarının uzatılması için de yapılmaktadır. Daha güzel bir gülüş sergilemek ve estetik yapıya sahip olmak için Akvadent Özel Ağız ve Diş Polikliniği’nden destek alarak yaşadığınız sorunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Gingivektomi nedir?

Diş hastalıkları arasında en sık görülen ve rahatsızlık veren durumlardan biri de dişetlerinin fazla görünmesidir.

Bu durumun nedeni, doğuştan kaynaklı olabildiği gibi sonradan yaşanan bir takım sorunlardan dolayı da meydana gelebilmektedir. Gingivektomi uygulaması, diş eti fazlalıklarının cerrahi müdahale ile alınmasıdır.

Tedavi, hem estetik gülümseme sağlamakta hem de fırçalama ile temizlenmeyen ve dişetleri arasında kalan gıda artıklarının bakteri oluşturmasını engellemektedir.

Gingivoktemi nasıl yapılır?

Hastanın hastalıklı dişlerinden öncelikle plak ve taşlar kullanılan bazı malzemeler yardımı ile temizlendikten sonra anestezi ile dişler uyuşturulur ve tedavi uygulanır. İşlem, diş sayısına göre 1 dakika ile 1 saat arasında uzayabilmektedir. İşlem yapıldıktan sonra hastanın ağız ve çevresini temiz tutması gerekmektedir. Hızlı iyileşme sağlamak için koruyucu bandaj kullanılabilir ve diş ipi veya diş fırçası kullanılmamalıdır.

Beylikdüzü Diş,  gingivektomi uygulaması alanında başarılarını her geçen gün daha fazlalaştıran poliklinikliğimizin iletişim bilgilerinden arayarak tedavi süreci hakkında detaylı bilgi alabilir, randevu oluşturarak daha estetik görünüme sahip olabilirsiniz.

2 comments

 • Başak

  20 Ocak 2021 at 09:36

  Merhaba iyi günler ben diş teli taktırmak istiyorum fakat İstanbul’dan antalyaya taşınacağız aylık ödemeyi bir şekilde öderim fakat her ay kontrol oluyor mu? Yada kaç ayda bir kontrol oluyor bunu öğrenmek istiyorum da

  Reply

  • Dt. Muhyettin Yılmaz

   4 Şubat 2021 at 13:49

   Merhabalar Başak Hanım,
   Eğer her ay yada 45 günde bir İstanbul’a gelebilecekseniz olabilir. Bunun dışında başarılı bir tedavi planlaması çokda mümkün görünmemektedir.

   Reply

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp