Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Fissür Örtücü

5 Şubat 20190

Fissür örtücü, dişlerin çiğneme bölümünde oluşan çatlaklıkların kapatılmasına verilen isimdir.

Çürümeler başlamadan önce alınan önlemlerle çürümelerin önüne geçilebilir fakat meydana gelen çürümeler varsa da öncelikle uzman hekimler tarafından kullanılan malzemelerle öncelikle diş çatlaklıklarının olduğu bölümler temizlenir daha sonra fissür örtücülerle kapatılır.

Çocukluk döneminde başlayan çürümeler, gerekli önlemler alınmadığında ilerleyen dönemlerde artar ve çatlak, kırılma veya diş eksikliği gibi durumlara neden olur. Ağız ve diş sağlığının önemli bir konusu olan “diş bakımı” kişisel olarak yapılabildiği gibi uzman hekimlerden destek alınarak da yapılabilmektedir. Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği olarak hastalarımızın ağız ve diş kategorisinde yaşadıkları tüm sorunları en iyi şekilde çözüme ulaştırıyoruz. Çatlaklık ve çürümelere en çok neden olan, yemek artıkları, toksin ve dişlere zarar veren diğer maddelerin, diş yüzeyinden fırçanın ulaşamadığı yerlere gitmesini engellemek amacıyla yaptırılan fissür örtücü ile dişlerinizin ömrünü daha da uzatabilirsiniz.

 

Fissür Örtücü (Fissur Sealent) Nedir?

Azı dişlerin yüzeyinde bulunan “pit” ve “fissür”lerin kapatılmasına fissür örtücü denir. Bu işlem, bir defaya mahsus yapılır ancak 6 ayda bir kontrolden geçirilerek sağlıklı olup olmadığı gözden geçirilir. Dişlerin çürümesi, tüketilen gıdalarda bulunan bazı maddelerin fırçanın ulaşamadığı “fissür” olarak adlandırılan bölgeye erişmesinden dolayı meydana gelir. Bu çürümeler dikkate alınmadığında ilerleyen dönemlerde çürümeler artar ve dişlerin kırılmasına ve eksilmesine neden olur. Fissür örtücü tedavisi yaptırılarak tüm bu sorunların önüne tek seferde geçilebilmektedir.

Fissür Örtücü Uygulaması Nasıl Yapılır?

Özel ekipmanlarla dişlerde gerekli temizlik işlemleri yapıldıktan sonra uygulama yapılmaktadır. Hazırlanan sıvı formundaki sıvı dişlerin yüzeyinde bulunan girinti ve çatlaklıklara sürülerek bölge kapatılır. İşlem bittikten sonra ışık ile (LED) madde sertleştirilir. Çocuklarda herhangi bir ağrıya neden olmayan bu tedavi oldukça kısa sürmektedir.

Sağlıklı dişlere sahip olmak için arayın

Uzman diş hekimlerimiz gözetiminde kendinizin veya çocuklarınızın diş sağlığını güvence altına almak için detaylı bilgi için bizlere danışmanızı öneririz. İstanbul fissür örtücü uygulamasında başarıları ile bilinen poliklinikliğimizi arayarak detaylı bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp