Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Emax Kuron Porselen

Tarih21 Ekim 2020 11:53

Emax Kaplama

Emax Diş Kaplama (Tam seramik kuron) Estetik bir gülüş ve sağlıklı dişlere sahip olabilmek için kullanılan pek çok yöntem vardır. Kullanılan yöntemler, hastanın diş tipine bağlı olarak uzman hekim tarafından belirlenir veya hastanın özel isteği doğrultusunda seçilir.e max kaplama nedir Diş tıbbının büyük bir hızla ilerlemesi ile birlikte kullanılan yöntemlerin sayısı da bir hayli arttı. Yeni nesil seçenekler arasında kendini gösteren tam seramik kuron,emax lamine, emax kaplama, cam seramik kaplama en çok tercih edilen diğer isimlerindendir.

Emax Diş Kaplama Nedir?

Emax kuron, dişin çepeçevre küçültülerek, emax porselen ile kaplanması işlemine verilen isimdir. Altyapı olarak kullanılabilen kuron, aynı zamanda tek parça şeklinde de kullanılabilmektedir. Kesici dişler, köpek dişleri ve küçük azı dişlerinin kaplanmasında kullanılan bu yöntem, estetik amaçlı da kullanılabilmektedir. Diş eksikliklerini gidermek için de kullanılabilen emax porselen, ışık geçirgenliği son derece yüksek ve doğal dişe yakın olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir.cam seramik kaplama nasıl yapılır

Emax Porselen Kuron (Emax Kaplama) Nasıl Yapılır?

Hasta, estetik diş hekimine müracaat ederek diş yapısının cam seramik kuron için uygun olup olmadığını öğrenir. Herhangi bir sakınca yoksa lokal anestezi uygulanarak dişte kesim işlemi yapılır daha sonra ölçüleri alınarak geçici kaplama uygulanır.

Porselen Diş Kaplama hakkında bilgi almak için ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz!.

İlk seansta gerekli işlemler yapıldıktan sonra ikinci seansta diş provası yapılır ancak zaman ile ilgili sorunu olan hastalar bu seansı atlatabilirler.

Daha sonraki seansta ise gerekli prova yapıldıktan sonra kontakları, anatomik, biyolojik uyumu ve fonksiyonel bütünlüğü kontrol edildikten sonra kalıcı olarak cam seramik kron uygulanır. Dişlerin tamamen iyileşme süresi hastanın diş yapısına ve kemik yapısına bağlı olarak değişmektedir.

emax diş

Zirkonyum kuron ve e-max Kaplama arasındaki fark nedir?

Her ikisi de daha çok estetik görünümler için kullanılan yöntemlerdir aslında. Ancak estetiklik açısından emax kuron, zirkonyum kuron dişlere göre daha fazla ışık geçirgenliği özelliğine sahip olduğu için hastalar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Birden fazla diş eksikliği durumunda daha çok zirkonyum tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise emax kuronlara göre daha dayanıklı olmasıdır. Ancak diş eksikliği birden fazla değilse ve estetik bir görünüm elde edilmek isteniyorsa, estetik diş hekimlerimiz e-max kuron tavsiye etmektedir.

Porselen tipine nasıl karar verilir?

Hastanemize müracaat eden hastaların detaylı klinik ve radyolojik muayenesi yapıldıktan sonra uzman estetik diş hekimlerimiz hangi tam porselen uygulanacağına karar verir. Sağlıklı gülüşler ve estetik dişlere sahip olmak için iletişim numaramızdan Akvadent Özel Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’mize ulaşabilir, randevu alarak dişlerinizle ilgili yaşadığınız problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz.

Emax Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Emax kuron porselen uygulama fiyatlarını öğrenebilmek için bizi ziyaret etmeniz ve ücretsiz muayene olmanız veya aşağıdaki yöntemlerden birine tıklayarak bizimle şimdi iletişime geçmeniz gerekmektedir.

5/5 - (5 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp