Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Doku Greftleri

Doku Grefti Nedir? Dişetlerinin geri çekilmesi, dişlerin görünümünün uzamasına neden olur. bu durum hem estetik açıdan hem de sağlıklı beslenme açısından sıkıntılara neden olur.

Tarih21 Ocak 2021 12:54

Doku Grefti Tedavisi

Doku greftleri tedavi yöntemi ile bu sorunlar ortadan kaldırılmaktadır ve hasta daha sağlıklı dişeti ve dişlere sahip olmanın yanı sıra estetik görünüm açısından da yeniden sağlığına kavuşur.

Doku Greftleri

Dişetlerinin geri çekilmesi; sert diş fırçalama, zararlı alışkanlıklar yüzünden (tırnak yeme, kalem ısırma veya sert cisimleri sürekli dişlere değdirme), protezler, ortodontik apareyler, yaşlanma ve periodontal hastalıklar gibi farklı durumlardan dolayı meydana gelebilmektedir. Bu sıkıntının oluşması, ilerleyen dönemlerde hastada estetik görünüm bozukluğuna neden olmakla birlikte yeme-içme sorununa da neden olmaktadır.

Doku greftleri tedavisinin amacı, dişetlerinin normal haline geri dönmesini sağlamak ve hastanın daha sağlıklı diş ev dişetlerine sahip olmasını sağlamaktır.

Doku grefteri tedavisi nasıl yapılır?

Daha önceleri bu tedavinin yapılması için hasta iki cerrahi operasyondan geçiriliyordu. Greft materyalinin hastanın kendisinden alınması, iki operasyonun yaşanmasına neden oluyordu ki bu da iyileşme sürecini geciktiriyordu. Gelişmiş tıp dünyası ve teknolojik gelişmelerin yaşandığı günümüzde artık bu işlem daha az kullanılmaktadır. Bunun yerine Allogreft doku ( insan dokusu) yetkili doku bankalarından elde edilmektedir. Bu da hastanın hem daha kolay tedavi olmasını sağlamakta hem de iyileşme sürecini daha kısa süreye yaymaktadır. Doku grefti yapılmadan önce öncelikle hastalığa neden olan sorunlar üzerinde gerekli incelemek yapılır, daha sonra uygun tedavi yöntemi uygulanarak hastanın şikayetlerine son verilmesi sağlanır.

Doku yükleme sonrasında ne yapılmalıdır?

· Ağrılı olabilecek bir operasyon olduğu için diş hekiminin verdiği antibiyotik ve varsa diğer ilaçların kullanılması gerekmektedir.

· Operasyonun yapıldığı bölge korumalıdır ancak yine de hastanın çiğneme ve fırçalamadan uzak durması gerekir.

Akvadent Ağız ve Diş Poliklinikliği ile mükemmel sonuçlar

Alanında uzman olan hekimlerimiz, doku greftleri konusunda başarılı çalışmalara imza atmış olup, yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda referansa sahiptir. Doku yüklemesi tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için çağrı merkezi numaramızdan ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp