Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Diş Pırlantası Nedir? Diş Pırlantası Nasıl Takılır?

27 Haziran 20220

Diş görünümüne estetik katmak isteyen insanların günümüzde sıklıkla başvurduğu yöntemlerden bir tanesi de diş pırlantası yöntemidir.

Diş kristali olarak da adlandırılan Diş Pırlantası, bireyin diş yüzeyine takılarak kişinin gülüşünü ve diş estetiğinde olumlu bir farklılık oluşturduğu düşünülmektedir. Diş Pırlantası Nasıl Takılır? Diş Pırlantası Fiyatları gibi birçok farklı konu hakkındaki bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Diş Pırlantası ya da diğer adıyla diş kristali günümüzde estetik diş hekimliği içerisinde aşırı rağbet gören işlemlerden bir tanesidir. İnsanların istekleri doğrultusunda ön ve yan taraflarda yer alan ya da köpek dişlerinin ön yüzeyine yerleştirilmektedir. Hem dişlerin görünümünü hem de bireyin gülüşünü etkilediği için başvurulan yöntemlerden bir tanesidir.

Diş Pırlantası, özel yapıştırıcılar sayesinde bireyin isteğine göre görünen dişlerin ön yüzeylerine özel yapıştırıcılar sayesinde takılan estetik nesnelerdir. Bu pırlantaların az da olsa düşme olasılıkları vardır. Fakat geri takılması kolay olduğu için düşmesi sizlere bir sorun yaratmayacaktır.

Diş Pırlantası Kimlere Uygulanabilir?

Estetik diş tedavileri arasında yer alan diş pırlantası, hem kolay takıldığında hem de uzun bir tedavi süreci gerektirmediğinden her yaştan bireye kolaylıkla takılabilir. Ancak bu pırlantaları yerleştirildiğinde hem ağız ve dişlerinizin hem de pırlantaların zarar görmemesi için ağız ve diş sağlığınız yerinde olması gerekir.

Diş kristali yaptıracak olan bireylere diş hekimleri genellikle ilk olarak diş beyazlatma işlemlerini önermektedir. Diş beyazlatma işlemi sırasında dişler temizlenir ve beyazlaştırılır. Bu şekilde diş kristalleri daha etkili ve daha estetik bir şekilde görünecektir. Bu yöntemde pırlanta yerine daha farklı alternatiflerde tercih edilebilir. Bu alternatifler arasında altın, gümüş gibi ekonomik değeri olan maddelerde yer almaktadır.

Diş Pırlantası Nasıl Takılır?

Diş pırlantası takımı sırasında diş yüzeyinde herhangi bir aşındırma işleminin yapılmasına gerek yoktur. Gelişen teknoloji ve imkanlar sayesinde pırlanta ya da diğer maddeler özel yapıştırıcılar sayesinde istenilen dişlerin ön yüzeyine kolaylıkla yerleştirilir. Bu işlem yaklaşık olarak 20 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Dişlerinizi pırlanta taktırdıktan sonra aynı gün içinde günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Ancak işlem süreci kaç dişe pırlanta takılacağına göre daha da uzayabilir.

Diş Pırlantası Avantajları Nelerdir?

Diş kristallerinin bireye estetik açıdan kazandıracağı çeşitli avantajlar yer vardır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Gülüşünüz diğer insanlar tarafından daha da dikkat çekici hale gelecektir.
  • Dişlerinizin görünümü daha da güzel bir hal alabilir.
  • Pırlanta taktırmadan önce diş beyazlatma ve diş temizletme işlemleri de yapılacağı için dişleriniz daha sağlıklı ve daha beyaz gözükecektir.
  • Estetik görüntünüz olumlu yönde etkileneceği için özgüveninizde doğru orantılı şekilde artacaktır.
  • Kişisel imajınıza katkıda bulunmuş olursunuz.
  • Gülüşünüzü gizlemeyeceğiniz için daha rahat ve kendine güvenli bir şekilde gülebilirsiniz.

Diş Pırlantası Zararları Nelerdir?

Diş kristali, sağlık açısından hiçbir şekilde zararı olmayan bir uygulamadır. Ancak pırlantalar kırılmasına yol açabilecek durumlar mevcuttur. Pırlantalar kırıldığında yutabileceğiniz için sağlığınız zarar görebilir. Bu nedenle pırlantaların kırılmasına yol açabilecek durumlardan kaçınmalısınız. Pırlantaların kırılmasına yol açabilecek durumlara aşırı sert yiyecekleri direk ısırmayı ya da kabuklu gıdaların kabuklarını ağzınızla soymayı örnek olarak verebiliriz.

Diş pırlantalarınız herhangi bir nedenden dolayı kırıldığında ya da düştüğünde diş hekimlerine başvurarak tekrar yeniden taktırabilirsiniz. Ya da çıkartmak istediğiniz diş hekimleri diş kristallerini kolaylıkla geri çıkarabilir. Sonrasında dişlerinizi cilalayarak eskisi gibi görünmesine yardımcı olabilir.

Diş Pırlantası Fiyatları Ne Kadar?

Diş Pırlantası fiyatları, seçeceğiniz pırlantanın ya da diğer değerli maddelerin değerine göre değişiklik gösterecektir. Ayıca pırlantalar takılmadan önce diş beyazlatma ve temizletme işlemlerine başvurulacağı, diş hekiminin bilgi ve tecrübesi gibi durumlara göre de fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp