Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Macunu Tabletleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ağız ve diş sağlığımız için dişlerimizi düzenli olarak ve doğru şekilde fırçalamamız, diş ipi ve ağız gargaraları kullanmamız gerekir. Ağız ve diş bakımı için kullandığımız diş fırçası, diş macunu ve diş ipi gibi çeşitli eşyaların geri dönüşümü oldukça zordur.

Tarih17 Haziran 2022 05:58

Çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunabilmek için insanların geri dönüşüme elverişli maddeleri kullanması gerekir. Bunun için diş macunu yerine Diş Macunu Tabletleri kullanılabilir. Bu nedenle sizlere Diş macunu tabletleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Diş macunu tabletleri, diş macunlarının toz haline getirilmesiyle elde edilmektedir. Boyut olarak küçük olmaları ve kullanışlı olmaları açısından çevreci olarak nitelendirilebilir. Geri dönüşüm için uygun olduklarından dolayı tüp şeklinde olan diş macunları yerine tabletleri kullanabilirsiniz. Bu tablet küçük olması ve kolay muhafaza edilebilir olması nedeniyle sizlere seyahat, yolculuk gibi durumlarda da kolaylık sağlayacaktır.

Plastik veya kimyasal atıkların çevreye vermiş olduğu zararların artık herkes farkında. Ancak insanlar bu kadar olumsuzluğa rağmen yine de bu durumla mücadele etmemekte. Kozmetik ürünler, plastik malzemeler, kişisel bakım ürünleri gibi birçok farklı eşya ve madde doğaya ciddi zarar vermekte. Ağız ve diş hijyeni için kullanılan çeşitli malzemeler de bu ürünler arasında yer almakta. Ağız ve diş hijyeni için en çok kullanılan ürünlerden biri olan diş macunu tüpleri plastik, polimer, reçine ve daha birçok farklı madde bir araya getirilerek üretiliyor. Diş macunları sık kullanıldığı ve hızlı tükendiği için kısa zaman içerisinde ciddi çevresel atıklara dönüşebiliyor. Bir diş macunu tüpünün doğada kendi başına çözünebilmesi için yaklaşık olarak 500 yıl gibi bir zaman gerekiyor. Bu nedenle herkes bazı şeyleri kendine görev edinerek doğaya ve insan hayatına yardımcı olabilir. Bu görevlerden bir tanesi de diş macunu tüpü yerine Diş macunu tabletleri kullanmak olabilir.

Diş Macunu Tabletleri İle Dişler Nasıl Fırçalanır?

Diş macunuyla diş fırçalamak ile diş macunu tabletleri ile diş fırçalamak farklı hisler vermektedir. Tabletlerde normal diş macununa göre daha az köpük ortaya çıkar. Tabletlerle dişlerinizi fırçalayabilmeniz için ilk olarak tableti ağzınıza atarak çiğnemeniz gerekir. Bu esnada diş fırçanızla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Tablet genellikle iki dakikalık bir çiğnemeye yetecek kadar tasarlanır ve bu şekilde sizlerde dişlerinizi iki dakika fırçalayarak ağız ve diş temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Diş macunu tabletleriyle dişlerini fırçalayan insanların bazıları aynı anda iki tablet kullanabiliyor. Bu kullanımım dişlere hiçbir zarar yoktur. Ancak gereksizdir. Çünkü bir tane diş macunu tabletiyle gerçekleştireceğiniz diş fırçalama işlemi de ağız ve diş temizliğinizi gerçekleştirmek için yeterlidir.

Diş Macunu Tabletlerinin Çevresel Faydaları Nelerdir?

Diş macunu tabletleri, yoğunlaştırılmış diş macunu tozlarından üretilir. Küçük ve sağlam bir yapıya sahiptirler. Diş macununa değil de bir hapa benzerler. Genellikle cam kavanoz içinde ya da geri dönüşüme uygun olan bir kapla paketlenir. Bu durumda diş macunu kaplarının üretilmesinde kullanılan plastik ve alüminyum karışımlı tüplere gerek kalmaz ve çevre kirliliği bir nebzede olsa ortadan kalkabilir.

Diş macunu tabletlerinin içerisinde su yoktur. Bu nedenle taşıması ve saklaması daha kolaydır. Katı yapıda olduklarından seyahatlerinizde sizlere zorluk çıkartmaz. Patlama ve diğer eşyalarınıza bulaşma gibi bir şansı yoktur. Ayrıca normal diş macunlarının tüpün dibinde kalan kısmını çıkartamadığınız için onu atarak israf ediyor olabilirsiniz. Ancak tabletlerde bu durumunda önüne geçmiş olursunuz.

Normal diş macunlarına göre tablet olarak satışa sunulacak diş macunları biraz daha pahalıdır. Ancak çevre dostu olması, doğayı ve insan yaşantısını koruma altına alıyor olması ve diş hijyenini tam anlamıyla yardımcı olması nedeniyle verilen aradaki küçük farklar makul kabul edilebilir.

Rate this post
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp