Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Hastanesinde Modern Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Tarih27 Ağustos 2019 13:53

Diş sağlığı vücudumuzun tüm fonksiyonlarını etkileyen önemli etmenlerden biridir. Bu sebeple düzenli olarak diş kontrollerini yaptırmak büyük önem taşımaktadır. Dişlerde meydana gelen en ufak problemler dahi diş hastanesi aracılığıyla anında tespit edilmektedir. Tespit edilen her problem anında çözüme kavuşturulmaktadır. Günümüzde profesyonel ve modern tedavi yöntemlerini uygulayan diş hastanesi randevu sistemi ile çalışmaktadır.

 

Randevu ayarlamak isteyen hastalar için hastane tarafından en uygun zaman dilimi ayarlanmaktadır. Hastalar diledikleri doktordan uygun zaman dilimine randevu alabilirler. Tedavi süreci ilk etapta oral diagnoz denilen ağız ve diş problemlerinin tespiti işlemiyle başlar.

 Diş Beyazlatma İşlemi ile Sağlıklı Gülüşler

Diş kontrollerinin en sık uygulanan tedavi diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemidir. Kahve ve çay tüketimi, diş bakımının düzenli yapılmaması gibi sebeplerle dişlerde sararma meydana gelir. Sararmaya diş lekelerinin de eşlik etmesiyle birlikte beyazlatma tedavisi kaçınılmaz bir durum haline gelmektedir. Bu durumun ortadan kalkması adına alanında uzman ve profesyonel doktorlar mevcuttur. Problemin ana nedenini tespit eden doktorlar tek seansta dişlerin beyazlatır.

Diş beyazlatma kalıcı tedavi yöntemlerindendir. Kalıcılığı uzun zamana yayılmakla birlikte düzeli olarak yapılması önem taşır. Aynı zamanda doktorunuzun önerilerini dikkate almak, ağız bakımına özen göstermek sürecin kalıcılığı açısından büyük öneme sahiptir.

 

 Modern Tedavi Yöntemi Zirkonyum

Diş muayenesinden sonra yıpranmış ve çürük dişler için gülüş estetiği sağlamak adına zirkonyum diş kaplama tedavisi uygulanabilir. Bu tedavi yöntemi oldukça modern bir gelişme göstermiştir. İlk etapta metal kaplama ön planda iken zirkonyum keşfedilmesiyle zamanla daha hızlı gelişme göstermiştir. Özellikle çabuk çürüyen, çarpıklık ve bozukluk olan dişler için hızlı ve etkili bir çözüm olan zirkonyum, hasta şikayetlerini önemli oranda azaltmaktadır.

Işık geçirgenliği az olan zirkonyum diş tedavisi yöntemi yapısı bozulmuş dişler için de büyük oranda katkı sağlar. Bu alanda başarısını kanıtlamış olan diş hekimleri sağlıklı gülüş için hastaların yanında olmaktadır.

 

 Uzun Süreli Tedavi: Diş Teli

Problemli çene kapanışında, yamuk diş sorunları gibi durumlar da diş teli tedavisini gerekli kılmaktadır. Bu tedavi yöntemi hastalar için uzun sürece yayılmaktadır. Ancak en sağlıklı sonuçların elde edildiği tedavi yöntemidir. Kendine güvenen gülüşler için diş teli tedavisi büyük öneme sahiptir.

Maliyeti az olan, bu sebeple en fazla tercih edilen metal braketler, hızlı tedavi olanağı sağlar. Hızlı çözüm sunması ve yapısı fazla bozuk dişler için gereklilik taşıması metal braketleri  ön plana çıkarmaktadır. Ancak diş yapısı az derecede bozuk olan hastalar da mevcuttur. Bu hastalar estetik görünüme önem veriyorsa tercihini şeffaf diş telinden yana kullanmaktadır.

 

 İmplant Tedavisi

Diş kayıplarında son yıllarda tercih edilen modern tedavi yöntemi implant olarak adlandırılmaktadır. Önceden diş kayıpları için yanlardaki dişleri de keserek kaplama tercih edilmekteydi. Ancak şimdi çene kemiğine vida ile takılan implant sayesinde diş kaybı sayısı en aza indirilmiştir. Gelişen teknolojiyle beraber implant fiyatlarında önemli bir azalma yaşanmıştır.

5/5 - (3 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp