Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Estetiği Yaptıran Ünlüler

Tarih9 Mayıs 2019 08:32

Diş Estetiği Yaptıran Ünlüler

Diş Estetiği yaptıran ünlüler dediğimizde aklımıza ilk gelen gülüşüdür. Bir insanın görünüşüyle ilgili göze çarpan ilk özelliklerden biri, hiç şüphesiz gülüşüdür. İstemsiz olarak hemen hepimiz karşımızdaki insanın gülüşünü ve dolaylı olarak ağız ve diş sağlığını inceleriz. Durum böyle olunca da diş estetiğinin güzelliği tamamlayıcı bir unsur olduğunu inkar etmek mümkün olmayacaktır.

Kendi sosyal çevresinde günlerini geçiren sıradan insanlar için bile gülüş güzelliği ve diş estetiği vazgeçilmez bir konu iken, günlerini kameralar karşısında geçiren ve görüntüleri milyonlarca insan tarafından izlenen ünlüler için durum çok daha farklı.

Bu yazımızda hem Türkiye’den hem de dünyanın çeşitli yerlerinden diş estetiği yaptıran tanınmış ünlüleri ve yaptırdıkları işlemleri yakından inceleyeceğiz.

 

 • Ebru Gündeş: Türkiye’nin en çok bilinen diş estetiği mucizelerinden biri kuşkusuz Ebru Gündeş’tir. Gündeş’in dişleri 2000’li yılların başında çapraşık ve biraz da dişlekti, yapılan diş estetiği operasyonları sonucunda kusursuz bir gülümsemeye kavuştu.

 • Christiano Ronaldo: Ronaldo’nun gençliğine ait fotoğraflarda dişlerinin aralarının gereğinden fazla açık ve biraz da düzensiz olduğu gözlemleniyor. Günümüzde ise diş harika bir gülümsemeye sahip.

 • Bergüzar Korel: Korel’in bundan birkaç yıl öncesine kadar dişleri çok daha kısaydı, ayrıca dişlerinin uçları orantısız bir görünüme sahipti. Yapılan operasyonlarda dişlerine yapılan dolgu ile çok daha sağlıklı bir görünüme kavuştu.

 • Morgan Freeman: Amerikan filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Morgan Freeman da diş estetiği yaptıran ünlülerden. Freeman’ın üst ön diş serisi komple çekilerek daha sağlıklı görünen protez dişlerle değiştirildi. Aradaki fark yapılan operasyona değdiğini kanıtlar nitelikte.

 • Nicole Kidman: Gençliğinde çapraşık dişlere sahip olan ünlü oyuncu Kidman, yapılan operasyonlar sonucunda bugün kusursuz bir gülümsemeye sahip.

 • David Beckham: Futboldaki başarısıyla olduğu kadar yakışıklılığıyla da tüm dünyada tanınan ünlü futbolcu, her zaman bu kadar karizmatik değildi. Gençliğine ait fotoğrafların ortaya çıkmasıyla diş estetiğinin mucizesi bir kez daha kanıtlanmış oldu. Beckham’ın dişlerindeki problem ise çapraşıklık. Bu sorunun tedavisinde muhtemelen diş telleri veya kaplama yöntemi kullanıldı.

 • George Clooney: Belli bir yaşı geçmiş olmasına rağmen hala karizmatik duruşundan bir şey kaybetmeyen Clooney’nin geçlik fotoğraflarına baktığınızda bu karizmatik duruşun bir sırrı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Bugünkü gösterişli dişlerini aslında diş estetiğine borçlu.

 • Catherine Zeta Jones: Ünlü oyuncunun eski fotoğraflarında dişlerinin çok daha ayrık ve yapısal olarak da çapraşık olduğu gözlerden kaçmıyor. Bu durumun tedavisi için diş kaplama yönteminden yararlanılmıştır.

 • Ronaldinho Gaucho: 2000’li yılların efsane futbolcusu Ronaldinho, her ne kadar inanılmaz estetik bir futbol anlayışına sahip olsa da kariyerinin büyük bir kısmında o kadar estetik dişlere sahip değildi. Hem çok geniş bir diş etine hem de çapraşık ve yapısal bozukluklar sergileyen dişlere sahip futbolcu için diş estetiği anlamında pek çok operasyon beraber yürütülmüştür.

 • Çağla Şikel: Güzel oyuncu Türkiye’de kariyerinin ilk yıllarında diş telleriyle tanındı. Zira öncesinde oldukça çapraşık dişlere sahipti. Günümüzde ise kusursuz bir diş yapısına ve harika bir gülümsemeye sahip.

 • Tom Cruise: ABD’li ünlü oyuncu belki de görüp görebileceğiniz en kötü diş ve çene yapısına sahipti. Cruise’un yalnızca diş değil çene cerrahisi kliniğinde de uzun zaman geçirdiğini tahmin etmek zor değil.

 • Nicholas Cage: Cage de diş estetiği ve gülüş tasarımı konusunda profesyonel yardım alan ünlülerden biri. Cage’in dişleri hem çok zayıf hem de çok şekilsizdi. Muhtemelen ya kaplama ya da tamamen çekilip protez yapılması yoluna gidildi. Doğru bir karar alındığını söylemek yanlış olmayacaktır.

 

4.6/5 - (5 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. Elifnur yıldırım dedi ki:

  Merhaba, üst ön iki dişim çapraşık köpek dişlerimden biriside boyut olarak çok küçük kaplama tek çeneye olur mu? Ve kaç yaş aralığı için önerirsiniz?

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Elifnur Hanım, Tek çeneye de olabilir, köpek dişinden köpek dişine de olabilir. Bu tamamen sizin talepleriniz ihtiyaçlarınız ile ilgilidir. fakat diş renginiz daha koyu ve siz daha açık bir diş istiyorsanız o zaman komple yapmak daha doğru olur renk farklı belli olmaması için.

 2. Aliye dedi ki:

  Diş etim çekilmiş ön diişimin birinin implant yapılı ve biri büyük biri küçük görünüyor dişlerime hangi işlemi yapabiltisiniz

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Aliye Hanım, eğer ki bu tarz bir sıkıntınız varsa implant üst yapısındaki dişin tekrar yapılması yada yandaki dişin tekrar diğerine göre yapılması gerekmektedir. Müsait olduğunuz bir gün gelirseniz belki diş eti operasyonu ile de çözüm de üretilebilir. Sağlıklı Günler dileriz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp