Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Estetiği Nedir

Tarih11 Haziran 2019 15:08

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği nedir sorusunun en genel anlamda ; diş, ağız, çene, damaklar ve bu yapıları meydana getiren sert ve yumuşak dokuların görünüşünü konu alan operasyonların tümünü ifade eder. Yani diş estetiği nedir sorusuna verilebilecek en sade cevap; “sağlıklı ve estetik bir gülüş için dişleri, çeneleri ve damakları düzeltmek” şeklinde olmalıdır.

Estetik bir gülüşe engel olabilecek pek çok durumdan bahsedilebilir. Bu durumlar doğuştan gelen ve sonradan dış etkenlerle gerçekleşenler olarak ikiye ayrılabilir. Doğuştan gelen ve doğal sebeplerle meydana gelen görünüş bozuklukları arasında; çapraşık dişler, birbirinden fazla ayrık dişler, öne veya arkaya doğru eğimli çene tipi, genetik olarak sararmaya meyilli dişlerin yanı sıra yarık dudak ve yarık damak gibi ciddi hastalıklar sayılabilir.

Diş estetiğine ihtiyaç duyulması konusunda aktif rol oynayan bir diğer başlık ise sonradan yani dış etkenler aracılığıyla gerçekleşen görünüm bozukluklarıdır. Bu başlık altında ise kaza ve yaralanmalar sonucu oluşan şekil bozuklukları, şekerli ve asitli gıdaların fazla tüketilmesi sonucu dişlerin zarar görmesi, çok fazla çay-kahve türevi içecekler tüketilmesi sonucu dişlerin sararması ve dişlerin yanlış veya eksik fırçalanması sonucu dişlerin ve genel ağız yapısının zarar görmesi sayılabilir.

Hollywood Gülüşü Beylikdüzü    Sebebi ne olursa olsun diş estetiği, uzman diş hekimleri tarafından yürütülmesi gereken ciddi bir süreçtir. Diş hekimi hastayı önce klinik muayeneye ardından da radyolojik muayeneye alır. Yapılan bu muayeneler sonrasında ağızdaki ve dişlerdeki duruşu olumsuz etkileyen maddeler hasta ile paylaşılır. Ardından hastanın ve diş hekiminin uygun gördüğü şekillerde tedaviye başlanır.

Tedavi diş beyazlatma veya diş temizliği gibi basit bir operasyonla tamamlanabileceği gibi, daha ciddi sorunlar için daha ciddi çözümler üretmek de gerekebilir. Bir başka örnek ise; dişlerinin çapraşıklığından şikayetçi olan bir hasta için, diş telleri uygun görülebilecek bir tedavi yöntemidir ve düzenli kontrollerle birkaç ay içerisinde sonuç verir.

 

Diş Estetiği genel manada bir çok şeyi ifade ettiği için bu noktada sizin beklentileriniz ve talepleriniz büyük önem göstermektedir. Diş estetiği ile ilgili kafanıza takılan tüm sorularınız için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

5/5 - (3 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp