Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

All On Four Implant Tekniği

Tarih11 Haziran 2019 15:17

All On Four İmplant Nedir?

All on Four, Nobel Biocare firması tarafından geliştirilen bir dental implant tekniğidir. Nobel Biocare 1960’lı yıllardan beri bu sektörde olan ve hem Avrupa hem de dünya pazarları göz önünde bulundurulduğunda en büyük ve en köklü sayılabilecek firmalardan birdir. Ürettiği dental implantlar tüm dünyada kabul görür ve güvenle kullanılır.

All on Four tekniği ilk kez Nobel Biocare firması tarafından 1998 yılında test edildi ve o tarihten bu yana total diş kaybı gözlenen yüzbinlerce hastada güvenle kullanıldı. Bu tarihten öncesine bakıldığı zaman dental implantların iki büyük dezavantajı söz konusuydu. Birincisi dişsiz hastalar için dental implant tedavisi fiyatları çok yüksekti. İkincisi ise uygulamayı yapacak olan diş hekimleri için implantın yerleşeceği uygun şartlarda bir kemik bulmak çoğu zaman zor bir uğraşa dönüşüyordu. All on Four tekniği ile tüm bu problemler tarih oldu.

All on Four Tekniği Nasıl Uygulanır?

            Düşünülenin aksine All on Four diğer bilindik yöntemlere kıyasla çok daha pratik bir yöntemdir. İstenen şartlar sağlanır ve hastanın uygun kemik yapısına sahip olduğu diş hekimi tarafından onaylanırsa bir gün içerisinde tüm işlemler sona erebilmektedir.

 

Öncelikle All on Four tekniğinin uygulanabilmesi için gerekli şartların sağlandığı diş hekimi tarafından belirlenir. Bu belirlemelerin sağlıklı bir biçimde tamamlanabilmesi için bilgisayarlı tomografi ve diş filmi kullanımı gerekebilir. Eğer hasta opersayon için uygun görülürse ikinci adıma geçilir.

İkinci adımda işlemin uygulanacağı çeneye ikisi düz ve ikisi 45 derecelik açıyla eğimli 4 adet implant yerleştirilir ve sabitlenir. Son adımda ise protez dişler implantlarla uyumlu hale getirilir ve yerine oturtulur. Gerekli hazırlıkların eksiksiz bir şekilde sağlandığı takdirde All on Four tekniğiyle yapılan bir implant yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.

 

All on Four Tekniğinin Avantajları Neler?

 • Fiyatı daha uygundur. Geleneksel tekniklerle kıyaslandığında All on Four tekniğiyle yapılan dental implant uygulamalar çok daha ucuza malolmaktadır.
 • Hızlıdır. 45 derece eğimli implantlar sayesinde çok uzun zaman alan kemik grefti uygulamasına duyulan ihtiyaç ortadan kalkmıştır. Bununla beraber çene ve damakta doğal olarak bulunan uygun kemiğin kullanılması tedavi sürecini fazlasıyla hızlandırmaktadır.
 • Sağlıklıdır. Vücudun ve kemiklerin doğal yapısına müdahale edilmediği için genel sağlığa hiçbir olumsuz etkisi yoktur.
 • Çabuk iyileşme sağlanır. All on 4 tekniğiyle gerçekleştirilen dental implant uygulamalarında, hasta yeni dişlerine genellikle ameliyatın yapıldığı gün alışır. Konuşma ve yeme – içme gibi fonksiyonlar ilk günden itibaren eski sağlıklı haline geri döner.
 • Kusursuz uyum sağlanır. Titanyum alaşım implantlar kemiğin doğal yapısıyla %100 uyum göstererek kaynaşır ve vücudun bir parçasıymış gibi karşılanır.
 • Uzun yıllar sağlamlığını korur. All on 4 tekniğiyle yapılan dental implantlar için binlerce hasta üzerinde uzun dönem kullanım testleri gerçekleştirilmiştir. 5 yıllık süreçte hastaların %98,3’ü herhangi bir şikayetle karşılaşmamıştır. 10 yıllık daha uzun bir araştırmada ise yine hastaların %95,8’i herhangi bir şikâyeti olmadığını dile getirmiştir.
5/5 - (6 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 11 Yorum
 1. ethem çamurlu dedi ki:

  merhabalar benim üst çenede hiç kendi dişim yok.alt çenede 2 taane dişim var.All on four tekniği ile maliyeti yerli ve avrupa implantla ortalama ne kadara olur.

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   MErhabalar Ethem Bey, All on four uygulaması için öncelikle tomografinizin incelenmesi gerekmektedir. Çene kemiğiniz uygunsa tabiki yapılabilir. Ücretsiz klinik muayene sonrasında tedavi planlamanıza istinaden fiyat paylaşılabilir. Detaylı bilgi için 05446201020 numaralı telefonumuzdan bizlerle

 2. Ahmet Serdar Durgun dedi ki:

  Yıllarca dişlerimi ,köprüyapımı için çarklarda kaybettim.Birde bu gün git yarın gellerde.Gene başa döndük.İmplant bir şans. Lazerle daha kısa sürede oluyor diyorlar doğru mu?Beş altı implant 10 diş yaptırmak istiyorum.

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Ahmet Bey, Yaşamış olduğunuz olumsuz tecrübeler ile ilgili maalesef bir faydamız olamaz fakat bizim kliniğimizde implant bir şans işi değil implant yaptığımız hastaların %99,7 sinde başarılı sonuç aldık. Bunun en önemli nedeni ne derseniz doğru implant markası, tecrübeli bir çene cerrahı, protez uzmanı ve tecrübeli bir laboratuvar. Bunların hepsini kliniğimizde sağladığımız için başarılı oluyoruz.

 3. Sinan dedi ki:

  Azı dişlerinde 3 dişim yapılacak bunun için doktorum porselen onerdi zirkonyum dişin kırılma ihtimali olduğunu soyledi bunun için sizin öneriniz nedir

  1. Akvadent dedi ki:

   Selamlar Sinan bey, Metal üzeri Porselen kaplama ve zirkonyum üzeri porselen kaplama arasındaki en önemli fark ışık geçirgenliğidir. Zirkonyum diş ile daha doğal gülüşler sağlanabilir. Bununla beraber metal üzeri porselen kaplama da ise metal kısım kısmen yansıyabilmektedir. Metal porselen daha yumuşaktır, zirkonyum daha kırılgandır. Fakat bizim yapmış olduğumuz tüm kaplamalarda 5 yıl boyunca laboratuvar garantisi sağlamaktayız.

  2. Akvadent dedi ki:

   Selamlar Sinan Bey, Zirkonyum Metale göre daha sert olduğundan kırılma olasılığı daha yüksektir fakat burada yapılacak protez ile ilgili teknik bir konu. Proteziniz doğru şekilde yapıldığı taktirde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

 4. douhri dedi ki:

  implantaten die de All on Four totaal koste boven kaak en onder kaak dankjewel

  1. Akvadent dedi ki:

   alle op vier implantaatprijzen gerelateerd +90 544 620 10 20 U kunt ons bereiken op onze nummerlijn.

 5. Cahit dedi ki:

  All On Four implantta hangi marka kullanılıyor?

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Efendim, All On four teknolojinin mucidi Nobel İmplant Firmasıdır fakat bir çok firma farklı teknolojiler ile uygulamaktadır. Dilerseniz detaylı bilgi için 0544 620 10 20 numaralı hattan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp