Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Restoratif Diş Tedavisi Nedir?

Ağız ve dişlerinizin daha estetik görünmesi ve daha güzel bir gülümseye sahip olabilmeniz için başvuracağınız tedavi yöntemlerinden biri de Restoratif Diş Tedavisi yöntemidir. İnsanlar gün geçtikçe ve teknoloji geliştikçe kendi görünümlerini daha iyi bir hale getirebilmek için estetik uygulamalarını başvurmaya başladı. Estetik operasyonlar artık günümüzde tedavilerle birlikte gerçekleştirildiğinden insanların görünüme olumlu katkıları olmaktadır.

Tarih12 Mart 2021 13:49

İnsanların ağız ve dişlerinin görünümü direk olarak diğer insanların dikkatin çektiği için, ağız ve dişlerde meydana gelen en ufak problemlerin bile sorun haline gelmesine neden oluyor. Bu nedenle yüz hatlarına uygun bir şekilde sıralanmış dişler ve estetik gülüş özelliği insanlar için oldukça önemli bir hale gelmiştir. Dişlerinizi istediğiniz dizilime kavuşturabilmek, istediğiniz rengi yakalayabilmek, diş taşlarının temizlenmesi gibi işlemler için diş hekimlerine başvurarak Restoratif Diş Tedavisi için yardım alabilirsiniz.

Restoratif Diş Tedavisi Yöntemleri

Restoratif diş tedavisi sürecinde uygulanmakta olan birçok farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Direkt uygulanan ya da endirekt olarak uygulanan kompozit yöntemler
 • Porselen kaplamalar ya da porselen estetik uygulamaları
 • Çeşitli gülüş tasarımları
 • Diş beyazlatma tedavileri ne başvurarak dişlerinizi doğal rengine kavuşturabilirsiniz.
 • Dentin ile alakalı çeşitli tedaviler
 • Pulpa ve vital pulpa tedavileri
 • Pre-protetik restorasyon yöntemleri

Restoratif Diş TedavisiYukarıda bahsettiğimiz yöntemlere ek olarak yaşlılar ve onkoloji hastalara uygulanmakta olan konservatif diş tedavileri, yetişkin bireyler için koruyucu tedavi yöntemlerine de başvurulmaktadır. İnsanların yaşları, rahatsızlıkları ve tedavi türleri göz önüne alınarak çeşitli alanlarda tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Restoratif Diş Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İnsanların çoğu güzel bir yüz görünüme sahip olmak ister. Bunun içinde güzel bir gülümsemeye ağız ve diş yapısına sahip olmak isterler. Bu nedenle çeşitli estetik doktorlarına ve diş hekimlerine başvurarak çeşitli estetik operasyonları için yardım alırlar. Restoratif diş tedavisi de diş hekimleri tarafından yapılan ve insanların çokça başvurduğu bir tedavi yöntemidir. İnsanlar aşağıdaki sorunlara sahiplerse restoratif diş tedavisinden yararlanabilirler.

 • Ağız ve çene yapısında kaymalara ya da çeşitli yararlanmalara sebep olan kaza geçirenler
 • Çenelerinde çeşitli nedenlerden ötürü deformasyonlar olanlar
 • Dişlerinde çarpıklık, yamukluk ya da eksiklik gibi sorunları olanlar
 • Diş etlerinde kanama, şişme ve çekilme gibi diş eti rahatsızlıkları olanlar diş hekimlerine başvurarak Restoratif tedaviler için yardım alabilirler.
 • Dişlerinde diş taşı, sararma ve leke sorunları olanlar bu yöntem için diş hekimlerine başvurabilirler.
 • Geriatri ve onkoloji rahatsızlıkları olan bireyler diş hekimlerine giderek restorafit diş tedavisi yöntemlerinden yararlanarak tedavi olabilirler.

Diş tedavisiDiş hekimleri tedaviye karar verdikten sonra ilk olarak muayene sırasında elde edilen bulguların değerlendirilmesi yapılır. Bu sonuçlar doğrultusunda uygulanacak tedavi yöntemi belirlenir. Belirlenen tedavi yöntemine göre tedavi sürecinin planlaması yapılır ve hastaya bu plandan bahsedilir. Hasta tedavi planına gözden geçirdikten sonra olumlu yanıt verirse belirlenen tedavi yöntemiyle tedavi gerçekleştirilmeye başlanır.

Restoratif Diş Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Restoratif diş tedavisi yöntemlerinden herhangi birinden hizmet alan bireylerin bu tedavi sonrasında kesinlikle şunları yapmalı diye kesin kurallar ve uygulamalar yoktur. Ancak aldığınız tedavi yöntemlerinin kendilerine has uygulanması gereken bazı kurullar ve uygulamaları olabilir. Tedavi sonrasında diş hekimleriniz sizlere neler yapmanız gerektiği ya da nelerden uzak durmanız gerektiği hakkında bilgiler verecektir. Her ağız ve diş sağlığı tedavisinde olduğu gibi restoratif diş tedavisinden sonra da ağız ve diş hijyeninize dikkat etmeniz gerekir.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp