Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

İskelet Protez

Tarih5 Eylül 2019 10:03

İskelet Protez Nedir?

iskelet protez veya “hassas tutuculu” olarak adlandırılan halk arasında “çıt çıtlı protezler” olarak da bilinen bu protezler, dişler üzerine gelen kroşeler yerine destek dişlerin üzerine yapılan kronlara denmektedir. Bu tip protezlerde hareketli kısım ağızdaki sabit protezlere özel olarak bağlanırlar.

Estetiklik ve tutuculuk açısından son derece kullanışlı olan protez, maliyet bakımından diğer protezlere göre biraz daha pahalıdır. Ancak diş problemi yaşayanlar için de ideal bir seçim olduğunu belirtmek gerekiyor.

İskelet Protez

Kroşeler dişleri çürütür mü?

Normal şartlarda iskelet protez, diş çürümesine mahal vermez fakat gerekli temizliği özenli bir şekilde yapılması gerekir. Gerekli temizlik yapılmadığı takdirde her protezde olduğu gibi bu türlerde de ağız ve diş sağlığı problemleri yaşanabilmektedir.

Akvadent Özel Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İle Görüşün

İstanbul/Beylikdüzü’nde hizmet veren ve uzman hekimleri ile iskelet protez konusunda deneyimli bir adrestir. Uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle tedavinizi yaptırabileceğiniz poliklinikliğimizin çağrı merkezi numarasını arayarak protez dişler hakkında detaylı bilgi alabilir, randevu talebinde bulunarak sağlıklı gülüşlere “merhaba” diyebilirsiniz.

5/5 - (3 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp