Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Gingivoplasti nedir?

Tarih9 Mayıs 2019 08:43

Genel olarak dişeti estetiğini oluşturmak için uygulanan gingivoplasti uygulaması, bazı durumlarda gingivektomi uygulamasından sonra da yapılabilmektedir. Dişeti dokularının şekillendirilmesi amacı ile uygulanan tedavi ile daha güzel ve estetik gülüşlere sahip olunmaktadır.

Estetik gülümseme, her insanın istediği şeylerden biridir. Ancak genel olarak dişetlerinin fazla olması durumunda bunu sağlayabilmek imkansız hale gelmektedir. Tıp dünyasının akıl almaz bir şekilde ilerlemesi ve teknoloji alanında yeni gelişmelere imza atması, estetik gülüşe sahip olmak isteyenler için güzel fırsatlar sunuyor.

gingivoplasti

Gingivoplasti yaptırılarak istenen gülümseme şekline sahip olunabilmektedir. Dişeti durumuna göre kısa veya uzun süre devam eden bu tedavi sonucunda estetiklik açısından bekleneni elde etmek mümkün hale geliyor.

Gingivoplasti nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde dişlerde oluşan taş ve plakların temizlenmiş olması gerekmektedir. Diş hekimi tarafından gerekli temizleme işlemi yapıldıktan sonra lokal anestezi yapılarak dişler uyuşturulmaktadır. Koter ya da lezer gibi cerrahi aletler kullanılarak hekiminizin daha öncesinden belirlediği şekil dişetlerine verilir. Birkaç dakika veya 1 saat kadar süren bu işlem sonunda, uzman hekimin belirlediği kurallara dikkat edilerek dişetlerinin iyileşmesi beklenir.

Tedavi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Gingivoplasti uygulaması yapıldıktan sonra dişetleri üzerine koruyucu konulur. Koruyucu, daha hızlı iyileşme sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. 10 gün boyunca koruyucu bandaj dişetleri üzerinde kalacağından yumuşak yiyeceklerin tüketilmesi gerekmekte olup baharatlı veya kıtırlı yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir.

Hekimin vermiş olduğu ilaçlar düzenli olarak kullanıldığında iyileşme süreci daha kısa dönemlere yayılmaktadır. Dişeti koruyucu bandının bulunduğu bölgelere fırça veya diş teli değdirilmemeli, ancak diğer kalan kısımların gerekli temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Uzman hekimin verdiği önergelere dikkat edilerek gerekli bakım işlemleri yapıldığında, gingivoplasti tedavisi son derece başarılı şekilede tamamlanmaktadır.

Beylikdüzü Özel Akvadent Ağız ve Diş Poliklinikliği iletişim numaramızdan arayarak tedavi ve süreci hakkında detaylı bilgi edinebilir, randevu oluşturarak yaşadığınız sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. Aysel dedi ki:

  Merhaba benim ön dişim in biri eksik ve ağzımda ki dişlerimin bi kısmı çürük temizletip kaplama yaptirmak ön diş i taktırmak ne kadar tutar yada taksit yapıyor musunuz

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Aysel Hanım, Eksik dişiniz için köprü yapılarak dişiniz tamamlanabilir. Kredi kartına vade farksız 6-9 taksit yapıyoruz. Detaylı bilgi için 0544 620 10 20 yada 0850 303 7474 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 2. Meltem dedi ki:

  Acaba gingivoplasti operasyon ucretini ogrenebilir miyim? Dis etlerimde bir saglik problemi yok. Sadece estetik amacli istiyorum.

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Meltem Hanım,
   İnternet üzerinden fiyat paylaşmak Türk Diş Hekimleri birliği fiyatları haricinde yasaktır.
   0544 620 10 20 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi ve ücretsiz muayene randevusu oluşturabilirsiniz.
   Sağlıklı Günler Dileriz..

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp