Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL

Gingivoplasti nedir?

08.02.2019
379
Gingivoplasti nedir?

Genel olarak dişeti estetiğini oluşturmak için uygulanan gingivoplasti uygulaması, bazı durumlarda gingivektomi uygulamasından sonra da yapılabilmektedir. Dişeti dokularının şekillendirilmesi amacı ile uygulanan tedavi ile daha güzel ve estetik gülüşlere sahip olunmaktadır.

Estetik gülümseme, her insanın istediği şeylerden biridir. Ancak genel olarak dişetlerinin fazla olması durumunda bunu sağlayabilmek imkansız hale gelmektedir. Tıp dünyasının akıl almaz bir şekilde ilerlemesi ve teknoloji alanında yeni gelişmelere imza atması, estetik gülüşe sahip olmak isteyenler için güzel fırsatlar sunuyor.

gingivoplasti

Gingivoplasti yaptırılarak istenen gülümseme şekline sahip olunabilmektedir. Dişeti durumuna göre kısa veya uzun süre devam eden bu tedavi sonucunda estetiklik açısından bekleneni elde etmek mümkün hale geliyor.

Gingivoplasti nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde dişlerde oluşan taş ve plakların temizlenmiş olması gerekmektedir. Diş hekimi tarafından gerekli temizleme işlemi yapıldıktan sonra lokal anestezi yapılarak dişler uyuşturulmaktadır. Koter ya da lezer gibi cerrahi aletler kullanılarak hekiminizin daha öncesinden belirlediği şekil dişetlerine verilir. Birkaç dakika veya 1 saat kadar süren bu işlem sonunda, uzman hekimin belirlediği kurallara dikkat edilerek dişetlerinin iyileşmesi beklenir.

Tedavi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Gingivoplasti uygulaması yapıldıktan sonra dişetleri üzerine koruyucu konulur. Koruyucu, daha hızlı iyileşme sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. 10 gün boyunca koruyucu bandaj dişetleri üzerinde kalacağından yumuşak yiyeceklerin tüketilmesi gerekmekte olup baharatlı veya kıtırlı yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir.

Hekimin vermiş olduğu ilaçlar düzenli olarak kullanıldığında iyileşme süreci daha kısa dönemlere yayılmaktadır. Dişeti koruyucu bandının bulunduğu bölgelere fırça veya diş teli değdirilmemeli, ancak diğer kalan kısımların gerekli temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Uzman hekimin verdiği önergelere dikkat edilerek gerekli bakım işlemleri yapıldığında, gingivoplasti tedavisi son derece başarılı şekilede tamamlanmaktadır.

Beylikdüzü Özel Akvadent Ağız ve Diş Poliklinikliği iletişim numaramızdan arayarak tedavi ve süreci hakkında detaylı bilgi edinebilir, randevu oluşturarak yaşadığınız sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu