Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL

Flap Operasyonu

Flap Operasyonu
05.02.2019
2.671

Flap operasyonu nedir, nasıl yapılır?

Diş ve dişetleri çevresinde oluşan yumuşak ve sert dokular, rahatsızlık duymaya neden olur. tıp dünyasında “dişeti hastalıkları” veya “periodontal hastalıklar” olarak adlandırılan bu tip sıkıntıların tedavisi, günümüz tıp dünyasının gelişmişlik göstermesi sayesinde mümkün hale gelmektedir. Flap operasyonu en genel tabir ile diş eti kaldırma operasyonudur.

Flap Operasyonu

Toplumdaki en yaygın kronik hastalık olarak bilinen dişeti hastalıkları, çocuklarda, büyüme çağındaki bireylerde, erişkinlerde ve yaşlılarda görülebilmektedir. Ancak bu hastalıklar genellikle ağrısız seyrettiği için hastanın bunu fark etmesi bir hayli zordur. İlerleyen dönemlerde hastalık kendini daha fazla göstermeye başlar. Flap operasyonu, yaşanılan bu tip sıkıntıların atlatılması için yapılan bir işlemdir.

Flap Operasyonu sonrasında ise hasta özellikle ağız içi hijyenine azami hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Diş eti operasyonlarında başarının en önemli faktörlerinden birisi hastanın ağız bakımını düzenli yapmasıdır.

Hastaların ulaşmakta güçlük çektikleri derin ceplerin elimine edilmesi işlemine flap operasyonu denmektedir. Ancak bu operasyon her dişeti probleminde yapılmamaktadır. diş yüzeyi temizliği (detertraj) ve kök yüzeyi düzleştirilmesi (subgingival küretaj) işlemleri yapılmış olmasına rağmen dişetlerinde şişlik ve iltihap varsa flap operasyonu yapılır. Operasyon, dişetleri açılarak diş köklerine ve hastalıklı kemiğe ulaşılıp, hastalıklı dişetleri ve kök yüzeyleri temizlenir ve kemik kaybı olan yerlere özel malzemeler (greft + membran) eklenerek tedavi edilir.

Akvadent Ağız ve Diş Poliklinikliği ile en iyi sonuçlara ulaşın

Dişeti hastalıklarından kesin olarak kurtulmak ve yaşadığınız sıkıntıların ortadan kalkması için yapmanız gereken tek şey poliklinikliğimiz ile iletişim kurmak olacak. İstanbul flap operasyonu alanında en çok tercih edilen poliklinikliğimiz, uzman hekimleri ile sağlıklı sonuçları hastalarına sunmaktadır. İletişim bilgilerinden arayarak operasyon hakkında detaylı bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu