Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Flap operasyonu nedir, nasıl yapılır?

5 Şubat 20190

Diş ve dişetleri çevresinde oluşan yumuşak ve sert dokular, rahatsızlık duymaya neden olur. tıp dünyasında “dişeti hastalıkları” veya “periodontal hastalıklar” olarak adlandırılan bu tip sıkıntıların tedavisi, günümüz tıp dünyasının gelişmişlik göstermesi sayesinde mümkün hale gelmektedir.

 Flap operasyonu en genel tabir ile diş eti kaldırma operasyonudur. Toplumdaki en yaygın kronik hastalık olarak bilinen dişeti hastalıkları, çocuklarda, büyüme çağındaki bireylerde, erişkinlerde ve yaşlılarda görülebilmektedir. Ancak bu hastalıklar genellikle ağrısız seyrettiği için hastanın bunu fark etmesi bir hayli zordur. İlerleyen dönemlerde hastalık kendini daha fazla göstermeye başlar. Flap operasyonu, yaşanılan bu tip sıkıntıların atlatılması için yapılan bir işlemdir.

Flap kaldırma Operasyonu sonrasında ise hasta özellikle ağız içi hijyenine azami hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Diş eti operasyonlarında başarının en önemli faktörlerinden birisi hastanın ağız bakımını düzenli yapmasıdır.

Hastaların ulaşmakta güçlük çektikleri derin ceplerin elimine edilmesi işlemine flap operasyonu denmektedir. Ancak bu operasyon her dişeti probleminde yapılmamaktadır. diş yüzeyi temizliği (detertraj) ve kök yüzeyi düzleştirilmesi (subgingival küretaj) işlemleri yapılmış olmasına rağmen dişetlerinde şişlik ve iltihap varsa flap operasyonu yapılır. Operasyon, dişetleri açılarak diş köklerine ve hastalıklı kemiğe ulaşılıp, hastalıklı dişetleri ve kök yüzeyleri temizlenir ve kemik kaybı olan yerlere özel malzemeler (greft + membran) eklenerek tedavi edilir.

Flap Operasyonu Fiyatı Ne Kadardır?

Yasa gereği Rekabet şartlarından ötürü internet ortamında fiyat paylaşılması yasaklanmaktadır. Bu sebeple Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her sene paylaşılan tedavi ücretlerine aşağıda ulaşlabilirsiniz. Doğru fiyat bilgisine sahip olabilmek için uygulanacak tedavi kullanılacak biyomateryal gibi detaylar klinik muayenesinde netleştikten sonra bilgi alabilirsiniz.

2019 Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen Flap Operasyonu için Fiyatları 

2019 Yılı Flap Operasyonu için Fiyatları Aşağıda Görebilirsiniz.
TDB 2019 Flap Operasyonu Fiyat Listesi
✓ Flap Operasyonu (Subgingival Küretaj Dahil – Tek Diş)
Kdv Dahil 255 TL
Biyomateryal Uygulaması (Tek Diş – Flap Op. ve Biomateryal Ücreti Hariç))
Kdv Dahil 90 TL
Membran Uygulaması (Tek Diş – Flap Op. ve Membran Ücreti Hariç)
Kdv Dahil 90  TL

 

 

Akvadent Ağız ve Diş Poliklinikliği ile en iyi sonuçlara ulaşın

Dişeti hastalıklarından kesin olarak kurtulmak ve yaşadığınız sıkıntıların ortadan kalkması için yapmanız gereken tek şey poliklinikliğimiz ile iletişim kurmak olacak. İstanbul flap operasyonu alanında en çok tercih edilen poliklinikliğimiz, uzman hekimleri ile sağlıklı sonuçları hastalarına sunmaktadır. İletişim bilgilerinden arayarak operasyon hakkında detaylı bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp