Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

En İyi Diş Kaplama Tedavisi Hangisi?

Tarih28 Kasım 2020 18:46

En iyi diş kaplama tedavileri kullanılan teknolojik olanaklara ve hastanın ihtiyacını tam, doğru bir biçimde karşılamasına göre değişkenlik göstermektedir. En iyi diş kaplama tedavisi seçimleri yapılırken şu tedaviler karşılaştırılmaktadır:

 • Porselen diş kaplama
 • Zirkonyum diş kaplama
 • Empress diş kaplama
 • Laminate Veneer diş kaplama

Bu tedavilerin birbirinden farklılığı genellikle kullanılan malzeme üzerinden belirlenmektedir. Hastalar da bu malzemeler ile beraber tedavi fiyatlarını da göz önünde bulundurarak seçim yapabilmektedirler.

Porselen Kaplama Dişlerin Özellikleri Nelerdir?

Porselen kaplama dişlerin özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • En eski ve klasik yöntem olarak bilinen bu uygulama diğer kaplama uygulamalarına göre daha ekonomiktir.
 • Ağrısız bir biçimde kolaylıkla uygulama yapılabilmektedir. Uygulama sonrasında herhangi bir ağrı oluşmadığı bilinmektedir.
 • Tüm dişe uygulanabildiği gibi küçük bir bölümde oluşan aşınmalar için de tedavi edici olarak uygulanabilmektedir.

Porselen kaplama dişler için uygun laboratuvar ortamlarında hazırlıklar yapılmakta ve hazırlanan kaplamalar dişlerin üzerine yerleştirilmektedir. Tedavi sonrasında dişlerin sıcak ve soğuk uygulamalardan korunması, uzun süreli kullanım için önemlidir.

Porselen kaplama dişlerin temizliği, kişilerin kendi dişlerini temizlemeleri gibi yapılabilmekte olan bir işlemdir. Fakat kalıcı bir uygulama olması nedeniyle uzun süreli kullanımda sararmalar olabilmektedir.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Diş Kaplama YöntemleriZirkonyum kaplama uygulamasının avantajları şunlardır:

 • Porselen kaplamalara göre daha dayanıklı oldukları için alternatif bir tedavi yöntemi olarak uygulanmaya başlanmıştır.
 • Porselen malzemelerine nazaran zirkonyum malzeme ana yapısı sayesinde ağız içerisinde daha uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir.
 • Porselen uygulamalarda alerjik reaksiyonlar oluşabilirken zirkonyum uygulamalar ağız içi ile uyumlu olmaları sayesinde herhangi bir alerjiye sebep olmaz.
 • En iyi diş kaplama tedavisi seçenekleri arasında gösterilmesi, çoğunlukla uzun süreli kullanım için daha uygun olmasından kaynaklanmaktadır.
 • Porselen dişlerin çok gerçekçi olmayan düz beyaz görüntülerine karşın zirkonyum kaplama diş minesi ile daha uyumlu bir renk tonuna sahip olduğu için doğal bir görüntü sunmaktadır.

Zirkonyum kaplama tedavisi çok fazla avantaj sunmakta olup fiyat bakımından diğer tedavilerden daha pahalı olması nedeniyle herkese ulaşamayan bir tedavi olarak bilinmektedir.

Empress Diş Kaplama Nedir?

Gülüş EstetiğiEmpress diş kaplama tedavisi, özellikle ön dişlerde oluşan hasarların giderilmesi için kullanılan bir kaplama uygulaması olarak bilinmektedir. Seramikten üretilen malzemeler ile doğal bir görüntü oluşması amaçlanmaktadır.

Empress diş kaplama tedavisi aynı zamanda onarılacak dişin yapısını taklit edecek şekilde hazırlanmakta olup, kaplama tedavisinin anlaşılmasını istemeyen hastalar için oldukça iyi bir alternatif tedavi yöntemidir.

Empress diş kaplama tedavisi, kaplama işlemleri arasında hemen hemen en yüksek ücret ile yapılmakta olan tedavi olarak bilinmektedir. Hem kullanılan malzeme hem de oluşturduğu doğal görüntü, diğer kaplamalara göre daha fazla emek istediği için fiyatları da bu şekilde belirlenmektedir.

Laminate Veneer Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Laminate Veneer kaplama özellikleri diğer kaplama türlerine kıyasla şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kaplama tedavilerinde görülen eksikliklerin düzenlenmesi ile oluşturulan son tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir.
 • Estetik bir görüntünün oluşması için gene ağız ve diş yapısına en uygun olan şeklin hazırlanmasına yönelik işlemler yapılmaktadır.
 • Dişlerde eksiklik olması durumunda uygulanamayan bir yöntem olduğu için yalnızca tüm dişlerin mevcut olduğu ağız yapılarında kullanılmaktadır.
 • Bu uygulama, öncesinde porselen gibi kaplama işlemlerinin yapıldığı dişlerde de başarılı bir biçimde uygulanamamaktadır.

En iyi diş kaplama tedavisi hangisidir sorusuna cevap arayanlar için iyi bir alternatif tedavi yöntemi olan Laminate Veneer uygulaması herkes için uygulanabilir olmadığı için çok sık tercih edilmeyen kaplama yöntemleri arasında yer almaktadır.

 

4/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp